Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Oczy Mony

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Oczy Mony | Autor: Thomas Schlesser

Wybierz opinię:

enlili

  Któż o tej książce nie słyszał w ostatnich dniach czy miesiącach? Reklama tutaj, pierwsze miejsce w proponowanych tam, a jeszcze gdzie indziej zerka na mnie zza okna księgarni. A potem patrzę… i widzę ją na zapisach!

 

Cóż innego miałam zrobić, jak jej nie zamówić i przeczytać.

 

„Oczy Mony” autorstwa Thomasa Schlessera to książka, która w niezwykle poruszający sposób łączy pasję do sztuki z uniwersalną opowieścią o więzi rodzinnej. Ta wzruszająca powieść to nie tylko inicjacja w tajemnice piękna, ale także głęboka podróż przez historię sztuki, która zachwyca, edukuje i inspiruje.

 

Fabuła książki skupia się na dziesięcioletniej Monie, która, mimo że jest w obliczu groźnej choroby, znajduje w sztuce drogę do odkrywania świata i samej siebie. Każde spotkanie z dziadkiem Henrym w paryskich muzeach to nie tylko odkrywanie nowych dzieł sztuki, ale także szansa na nawiązywanie głębokiej, emocjonalnej więzi z bliskim. Henry, z jego mądrością i ekscentrycznym podejściem do sztuki, staje się dla Mony przewodnikiem po nieznanym, pełnym kolorów i form świecie, który oferuje coś więcej niż tylko estetyczne doznania.

 

Nie sposób nie wspomnieć o bogatym tle historyczno-kulturowym, które Schlesser wplata w opowieść. Każda opisana scena, każdy dialog, jest starannie przemyślany, co pozwala czytelnikowi przenieść się w czasie i poczuć atmosferę, która towarzyszyła tworzeniu wielkich dzieł sztuki. Wspólne odkrywanie tajemnic sztuki przez Monę i jej dziadka nie tylko rozwija jej (a także nasze!)umiejętności postrzegania piękna, ale również wzmacnia ich więź. Ta uniwersalna historia pokazuje, jak ważna jest rodzinna miłość i wsparcie w trudnych momentach życia.

 

Schlesser w mistrzowski sposób przedstawia dzieła Botticellego, Vermeera, Goi i wielu innych artystów, a także umiejętnie wprowadza czytelnika w świat sztuki przez pryzmat oczu młodej bohaterki. Książka oferuje piękną syntezę pięciu wieków historii sztuki, sprawiając, że każdy obraz zyskuje nowe, osobiste znaczenie. Opis dzieł sztuki, wzbogacony o refleksje Mony i jej dziadka, prowadzi czytelnika przez emocjonalne i intelektualne odkrycia, jakie sztuka może przynieść.

 

Oprócz wnikliwego przedstawienia historii sztuki, „Oczy Mony” to także głęboka refleksja nad ludzką kondycją, emocjami i wartościami. Książka porusza temat talentu, wątpliwości, melancholii i buntu, ale robi to w sposób, który jest jednocześnie przystępny i wzruszający. Relacja między Moną a jej dziadkiem jest pełna ciepła i miłości, co sprawia, że ich wspólna podróż przez sztukę staje się jeszcze bardziej wartościowa.

 

Thomas Schlesser, francuski historyk sztuki, zdołał w „Oczach Mony” uchwycić esencję piękna i ludzkich emocji, oferując czytelnikom coś więcej niż zwykłą powieść. To pełna magii podróż, w której sztuka staje się mostem między pokoleniami, a każda wizyta w muzeum to nowa lekcja o życiu i miłości. Schlesser z niezwykłą subtelnością i wrażliwością przedstawia proces odkrywania przez Monę wartości ukrytych w dziełach wielkich mistrzów, dzięki czemu książka staje się prawdziwą skarbnicą wiedzy i inspiracji.

 

Autor stworzył dzieło, które nie tylko bawi, ale także edukuje i wzrusza. „Oczy Mony” to książka, która zachwyca na wielu poziomach – od osobistych przeżyć bohaterów po głębokie zrozumienie sztuki, które autor przekazuje czytelnikom. Jest to lektura, która z pewnością będzie cieszyć zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia, przypominając o tym, jak wielką moc ma sztuka w kształtowaniu naszego spojrzenia na świat.

 

Książka „Oczy Mony” zasługuje na swoje literackie uznanie. Jej sukces w tak wielu krajach jest dowodem na to, jak uniwersalne i ponadczasowe są jej przesłania. To opowieść, która na zawsze zostanie w sercach czytelników, niezależnie od wieku.

 

„Oczy Mony” to także książka, która stawia pytania o istotę talentu, kreatywności i ludzkiego ducha. Schlesser doskonale ilustruje, jak sztuka może być źródłem siły, nadziei i pocieszenia w obliczu życiowych wyzwań. Historia Mony, która walczy z utratą wzroku, a jednocześnie zanurza się w świecie sztuki, pokazuje, że prawdziwe piękno można odnaleźć wszędzie – w dziełach sztuki, w rodzinnych więziach, a przede wszystkim – w sobie samym.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial