Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela Tom 1 Alchemik

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 15 votes
Akcja: 100% - 13 votes
Wątki: 100% - 7 votes
Postacie: 100% - 9 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 12 votes
Polecam: 100% - 13 votes

Polecam:


Podziel się!

Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela Tom 1 Alchemik | Autor: Michael Scott

Wybierz opinię:

 

Beatrice

JEGO SEKRET MOŻE SPOWODOWAĆ ZAGŁADĘ ŚWIATA

 

Nicolas Flamel jest uważany za największego alchemika wszechczasów. Zmarł w 1418r. Jednak jego grób jest pusty. Dziś, niemal siedemset lat później, podejrzewa się, iż odkrył tajemnicę życia wiecznego i wynalazł eliksir młodości. Podobno sekret kryje się w Księdze Maga Abrahama, której chroni, bowiem w niepowołanych rękach księga może doprowadzić do zagłady świata. Zgodnie z przepowiedniom, bliźnięta Sophie i Josh Newman są jedynymi osobami, które mogą temu zapobiec.

 

Co się stanie, gdy legenda okaże się prawdą, a niczego niespodziewające się rodzeństwo wkroczy w sam środek największej przepowiedni wszechczasów? Czy Sophie i Josh poradzą sobie z zadaniem? Ścigani przez nieśmiertelnych i mityczne stwory, są jedyną nadzieją dla ludzkości.

 

Michael Scott zgrabnie połączył pradawne wierzenia i mityczne stwory z realiami XXI wieku. Stworzył książkę inną od wszystkich dzisiejszych powieści paranormalnych. Nie widzimy tu tak częstych i utartych schematów. Bohaterowie są różnorodni, a nawet rodzeństwo, choć bardzo do siebie podobne, reprezentuje inne prawdy życiowe i cechy charakteru. Autor wykorzystał również historyczne postacie, takie jak Nicholas Flamel i jego żona Perenele, czy Joanna d'Arc i wplótł je w wir opowiadania.

 

Książka pociąga i intryguje. Z każdym zdaniem poznajemy coraz więcej elementów rozwiniętego świata przedstawionego, który bardzo różni się od rzeczywistości. Narracja przeprowadzona jest gładko i sprawnie. Alchemik wciąga nas nagłymi zwrotami akcji i nieprzewidywalnością.

 

Postać starożytnego alchemika, pojawiała się już wcześniej w innych powieściach, takich jak na przykład Harry Potter i Komnata Tajemnic. To właśnie z tamtej książki kojarzyłam nazwisko Nicholasa Flamela i zaintrygowana sięgnęłam również po tę powieść by dowiedzieć się czegoś więcej. Nie spodziewałam się tak wspaniałej książki przygodowej i fantastycznej.

 

Spodobał mi się również styl pisania autora, posługiwał się językiem raczej prostym, ale stosował wiele porównań oraz dokładnie opisywał nam świat przedstawiony. Czasami jednak nudził nas powolną akcją, ale na szczęście te momenty były nieliczne, tak więc ogólnie oceniając książkę, była bardzo udana.

 

Czego mi tu brakowało? Przez całą książkę ciągnął się właściwie tylko jeden wątek, ucieczki i rozwijaniu się pod względem magii, a inne były bardzo drugoplanowe. Dodatkowo nie było tutaj historii miłosnej, co najboleśniej odczułam. Dodatkowo bogini kotów Bastet, była w tej książce złą postacią, czego zupełnie nie mogłam sobie wyobrazić. To są minusy których się dopatrzyłam, ale po za tym nie mam do książki żadnych zarzutów.

 

Wiem, że Alchemik nigdy nie stanie się moją ulubioną powieścią, jednak na każdą kolejną część bardzo się cieszyłam. Czytało się miło i przyjemnie, a książka jest w sam raz na popołudniową nudę. Dostarcza rozrywki i zachęca do zapoznania się z postaciami historycznymi.

 

Alchemik rozpoczyna serię Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i według mnie był najlepszą ze wszystkich do tej pory wydanych kontynuacji powieści.

 

Mam nadzieję, że wam również spodoba się ta książka i sądzę, że jest warta przeczytania.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Comments  

0 # Weronika 2018-05-15 21:20
Bardzo fajna książka warta przeczytania :-)
Ma ciekawą akcję, fabułę oraz interesujących bohaterów.
Reply | Reply with quote | Quote | Report to administrator

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial