Okładka wydania

Prywatka Tom 7 Ambicja

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Prywatka Tom 7 Ambicja | Autor: Kate Brian

Wybierz opinię:

Klara203

Kate Brian amerykańska pisarka, której dzieł jak dotąd nie czytałam. Wszystko się zmieniło, gdy sięgnęłam po siódmy tom jej serii pt. ,,Ambicja”. Autorka w swoich książkach ukazuje życie nastolatek w ekskluzywnej szkole z internatem. Dotychczas ukazały się: ,,Tylko dla wybranych”, ,,Impreza zamknięta”, ,,Poza zasięgiem”, ,,Kto się przyzna”, ,,W wąskim gronie” oraz ,,Impreza musi trwać”.

 

Okładka książki od razu przyciągnęła mój wzrok i postanowiłam ją mieć. Kobieta w żółtej sukni z czarnym kapeluszem i rękawiczkami. Oczy dziewczyny są zakryte górnym nakryciem głowy, tak jakby miała jakąś tajemnicę w sobie. Poza tym wokół niej ukazane są różne elementy. Na szczęście pomimo, że nie znam poprzednich części tej serii, książka nie wydała mi się taka straszna. Szybko poznałam bohaterki i inne postacie, oraz problemy, które mogły być w innych częściach.

 

Główną bohaterką ,,Ambicji” jest prezeska internatu Billings, Reed Brennan. Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła dziewczyną, że zamkną ich internat. Reed postanowiła do tego nie dopuścić i jako cel postawiła zebranie pięciu milionów na ratunek. Nastolatka wraz z dziewczynami próbuje zorganizować imprezę, ale pojawiają się czasem małe komplikacje. Poza nią i jej przyjaciółką Noelle dochodzi do sprzeczki czasami, ponieważ pojawiają się różne zdania. Najgorsze jest w tym, że bohaterka skrywa dość bolesną tajemnicę przed nią. Reed nie jest łatwo się pozbierać po stracie chłopaka i próbuje według zdania dziewczyn, znaleźć sobie nowego. Dlatego często chodzi na randki z różnymi młodzieńcami. Wszystko może by się ułożyło, gdyby nie to, że wróg nastolatki ją prześladuje. Ktoś inny natomiast próbuje zrzucić śmierć jednej z dziewczyn Billings na Reed, poprzez różne sytuacje. Dziewczyna w szafie znajduje czarne kulki, różowe ciuchy, e-maile od zmarłej oraz ktoś podmienia perfum. Prezeska jest załamana, ponieważ nie wie kto by był do tego zdolny.

 

Gdy usłyszałam słowo "prezeska”, pomyślałam o osobie starszej. Okazało się, że się myliłam i wystarczyło mi parę godzin bym już znała na pamięć główną bohaterkę. W dzisiejszych czasach możemy spotkać także bogate nastolatki, takie jak w Billings. Dzięki tej książce, każdy z nas może zobaczyć ich świat.

 

Książkę polecam wszystkim tym, którzy czytają tą serię Kate Brian oraz tym którzy szukają czegoś 100% młodzieżowego. Przy tej książce nikt nie będzie się nudził a ciekawość spowoduje, że zacznie czytać poprzednie lub przyszłe części.

Tristezza

 

"Dlaczego ja?"

 

Kate Brian, czyli Kieran Scott urodziła się 11 marca 1974r. Jest amerykańską pisarką popularnych książek dla młodzieży. Pani Brian jest z New Jersey, gdzie mieszka wraz z mężem i synem. "Ambicja" jest już siódmym tomem serii jej autorstwa,. Dotychczas ukazały się: "Tylko dla wybranych", "Impreza zamknięta", "Poza zasięgiem", "Kto się przyzna", "W wąskim gronie" i "Impreza musi trwać".

 

Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła zamknięciem Billings. Reed, jako prezeska musi je jakoś uratować. Jedynym rozwiązaniem jest zebranie pięciu milionów dolarów dla szkoły. Jakby tego było mało Brennan zostaje rzucona przez swojego chłopaka, na dodatek jest przez kogoś prześladowana. Dziewczyna stoi przed nie lada wyzwaniem. Musi zorganizować wielką imprezę, na której będą zbierane datki, poradzić sobie ze swoimi uczuciami i dowiedzieć się kto stoi za sabotażowaniem jej. Czy uda jej się uratować Billings? Czy Josh jej wybaczy? I jak to wszystko się zakończy?

 

Ciekawa fabuła, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie, to coś czego tej książce nie brak. Czytelnik nie miał kiedy się nudzić, zaangażowany zastanawiał się tylko, co będzie dalej. Autorka nie poskąpiła także humoru, który zdecydowanie umilał lekturę. Swoim lekkim stylem pisania, idealnym dla tego typu powieści, pomogła miło spędzić czas z Reed. Brian świetnie operuje słowem, wiedząc kiedy nagle odwrócić kolosalnie losy bohaterów. Wprowadza także intrygę, która, powodowana chowaniem dawnej urazy, wprowadza wiele komplikacji do życia głównej bohaterki.

 

Jedynym co mnie zraziło w tej pozycji, było użalanie się nad sobą Reed, po stracie chłopaka. Jej miłosne przemyślenia "co by było gdyby" i czy uda jej się to naprawić, mocno mnie denerwowały. Prawie w każdym rozdziale, zaczyna snuć o nim jakieś bezsensowne domysły. Gdyby nie to o wiele lepiej odebrałabym Reed, która choć, potrafi wiele osiągnąć, w moich oczach pozostała osobą, nie potrafiącą poradzić sobie z rozstaniem, co odgrywało kluczową rolę w jej decyzjach.

 

"Ambicja" bardzo mi się spodobała. Jest to lekka i zabawna pozycja, z którą można miło spędzić trochę czasu. Towarzysząc Brennan, wchodzimy w akademickie życie najpopularniejszej dziewczyny na uniwersytecie. Czytając, na początku można odnieść wrażenie, że na dziewczyna ma wszystko, jednak nie osiągnęła tego bez wysiłku. Przekonujemy się o tym patrząc, jak próbuje uratować Billings, nie będąc przy tym zepchniętą ze swego stanowiska. Lekturę tę polecam w szczególności nastolatkom, bądź osobom, które nadal czują się jak nastolatki i które chcą chwili wytchnienia oraz potrzebują przyjemnego oderwania od rzeczywistości.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial