Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tylko Ona Może Stawić Czoło Burzy! Burza. Tom 1

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Sunya Mara
 • Seria: Burza
 • Gatunek: Fantasy
 • Liczba Stron: 448
 • Rok Wydania: 2024
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788383380315
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Tylko Ona Może Stawić Czoło Burzy! Burza. Tom 1 | Autor: Sunya Mara

Wybierz opinię:

Aleksa

  „Burza” autorstwa Sunya Mara, przełożona na język polski przez Macieja Szymańskiego. „Tylko ona może stawić czoło burzy”. Vesper jest młoda i zdeterminowana do walki z burzą unoszącą się nad światem. Chodź słyszy od ojca, że powinna trzymać się z dala ona tego nie potrafi. Pewnego burzowego dnia chcąc uratować kobietę z dzieckiem sprowadza problemy na swojego ojca i teraz ktoś musi za to zapłacić.

 

Vesper pomimo ciągłych porażek tym razem jest zdeterminowana jak nigdy aby naprawić to co zepsuła. Wszystko byłoby jednak prostsze gdyby nie pewien młody książę i spadkobierca tronu.

 

Siegnęłam po tę książkę z trzech powodów:

 

1. Magiczny świat

2. Wielowymiarowe postacie

3. Niemożliwie przystojny, niebezpieczny i urokliwy książę.

 

Otrzymałam za to:

1. Świat podobny do „Igrzysk śmierci” i „Rywalek”

2. Głębokie i ludzkie postacie

3. Romans nie podobny do żadnego.

 

Zacznijmy jednak od początku, pierwszy tom serii miał swoją premierę marca 2024r. Ja skusiłam się nią niedługo po premierze zwiedziona opisem.

 

1) Magiczny świat Wykreowany świat niezwykle przypominał mi „Igrzyska śmierci” i „Rywalki” z uwagi na podział społeczeństwa na konkretne numery (sekcje). W igrzyskach było to 12 sakcji, w „Rywalkach” 8 i tak samo jest w „Burzy”. Jednocześnie książka nie jest kopią powyższych dzieł bo do tego tematu autorka zabrała się zupełnie od innej strony. Pomysł na magiczną burzę i ciemność pochłaniającą każdego kto stanie jej na drodze zsyłając na niego klątwę.

 

2) Wielowymiarowe postacie to w książkach zupełny must have. Niestety dalej w książkach możemy spotkać bohaterów, którzy są płascy. W stu procentach dobrzy, idealni, niepokonani albo z drugiej skrajności źli i zepsuci. Cały sekret polega jednak na tym, że ludzie nigdy nie są w stu procentach tacy albo inni. Właśnie tacy powinni też być bohaterowie książek. Bohater, który jest człowiekiem powinien być targany emocjami, często zagubiony i nie zawsze podejmujący dobre decyzje. To wszystko powinno się znaleźć właśnie dlatego, że to tylko ludzie. W tym temacie autorka odwaliła kawał dobrej roboty, bo właśnie tak można opisać bohaterów owej powieści.

 

3) Niemożliwie przystojny, niebezpieczny i urokliwy książę. No cóż mam się rozwodzić nad tym punktem skoro ten skrócony opis wyjaśnia wszystko. Romans nie jest fabuło i nie wysuwa się na pierwszy plan I BARDZO DOBRZE. Jest dodatkiem do książki, który dodaje smaczek powieści.

 

Dokładnie wszystko czego oczekiwałam od tej powieści dostałam i czuje się zaspokojona jednocześnie trzymająca w napięciu do następnego tomu.

 

Narracja jest płynna i wciągająca, a świat przedstawiony przez Marę jest bogaty i przemyślany. “Burza” to książka, która z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku fantasy, poszukującym nowych, świeżych światów i silnych, niezależnych bohaterek.

 

Ocena czytelników na portalu LubimyCzytać wynosi 7,5/10, co świadczy o pozytywnym odbierze książki przez miłośników literatury. Ja zdecydowanie zachęcam do przeczytania powieści i oceniam książkę na 8/10 gwiazdek.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial