Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Charles Dickens Na Tropie. Opowieść O Dwóch Morderstwach

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Charles Dickens Na Tropie. Opowieść O Dwóch Morderstwach | Autor: Heather Redmond

Wybierz opinię:

MagBooky

  Charlesa Dickensa nie trzeba nikomu przedstawiać, w końcu nazwisko Autora „Davida Copperfilda” mówi samo za siebie. Tym razem jednak nie będzie to recenzja żadnej książki tego wybitnego twórcy powieści społeczno-obyczajowej, chociaż pewne nawiązania będą tu oczywiste. A to wszystko za sprawą Heather Redmond i właśnie jej powieści "Charles Dickens na tropie. Opowieść o dwóch morderstwach". Charles Dickens staje się zatem bohaterem kryminalnej intrygi, którą będzie musiał rozwikłać za sprawą swej wyjątkowej intuicji i wrodzonej inteligencji. Autorka przenosi bowiem czytelnika do wiktoriańskiego Londynu, gdzie właśnie młody Charles Dickens staje się niespodziewanym detektywem. Na czym zatem opiera się intryga tej powieści i co staje się przedmiotem śledztwa? Już wyjaśniam.

 

Jest rok 1835, Charles Dickens, jest młodym i ambitnym dziennikarzem „Evening Chronicle” jak to w dziennikarce zajmować się ma pisaniem dobrych tekstów do gazety. Z racji tego, że jest nowy w środowisku, musi się w nie odrobinę wkupić, a na pewno nie może lekceważyć wszelkich nadążających się zaproszeń. Kiedy zostaje zatem zaproszony na kolację do swojego przełożonego to nie może w żaden sposób się wykpić. I może to i lepiej, bo jest to okazja do poznania nowych osób, w tym zwłaszcza uroczej córki swojego szefa – dziewiętnastoletniej Kate Hogarth. Idylliczną atmosferę wieczoru przerywa jednak nagłe wydarzenie. Po posiadłości rozchodzi się krzyk, a Kate wraz z ojcem oraz Charlesem znajdują nieprzytomną pannę Christianę Lugoson, która wkrótce umiera. To dramatyczne wydarzenie staje się początkiem serii tajemnic, które młody dziennikarz postanawia rozwikłać. O jakich sekretach mowa słowa dalej nie pisnę, ale będzie się działo, oj będzie.

 

Co do samego realizacji pomysłu, to trzeba przyznać, że Redmond mistrzowsko kreuje atmosferę wiktoriańskiego Londynu, wypełniając ją zarówno mrocznymi zaułkami, jak i salonami wyższych sfer. Jest to o tyle godne uwagi, że powieść jest debiutem Autorki, a o samej Heather Richmond niewiele wiadomo. Pomimo tego okazuje się, że jest ona utalentowaną pisarką z ogromną wyobraźnią, gdyż jej opisy ówczesnych realiów są tak żywe i szczegółowe, że czytelnik niemal czuje chłodny powiew zimowego londyńskiego powietrza oraz gwar miasta. Właśnie ta dbałość o detale sprawia, że Londyn staje się nie tylko tłem, ale wręcz jednym z bohaterów powieści, a całość wyjątkowo przyciąga uwagę.

 

Co o samej postaci Charlesa Dickensa to jeśli tak miałby wyglądać pierwowzór wielkiego pisarza to wcale mi to nie przeszkadza. Faktycznie został on wyśmienicie sportretowany. Jest ciekawski, dociekliwy, wnikliwy i z determinacją dąży do prawdy, c idealnie wpisuje się w wyobrażenie o przyszłym wielkim pisarzu. Jeśli ktoś zaś lubi wątki miłosne, to to co rozwija się między nim a Kate stwarza potencjał na dobrą, uczuciową relację, a dodatkowo dodaje historii uroku i lekkości, co idealnie kontrastuje z mroczną kryminalna intrygą.

 

A skoro o zagadce kryminalnej to warto tu dodać, że i ona została misternie skonstruowana. Tajemnicza śmierć panny Lugoson i jej powiązanie z podobnym przypadkiem sprzed roku wciągają nie tylko komplikują akcję, ale też sprawiają, że nic nie jest od początku oczywiste. Pomoc Kate, która dzięki swojej pozycji społecznej umożliwia dostęp do zamkniętych drzwi wyższych sfer, jest nieoceniona. Współpraca tych dwojga bohaterów nie tylko posuwa śledztwo do przodu, ale również ukazuje różnice i napięcia społeczne tamtych czasów.

 

Mi się opowieść Heather Redmond spodobała. Ja to kupiłam i nie nudziłam się przy czytaniu. Czy do Was ta opowieść przemówi? Musicie przekonać się sami. Z całą pewnością jest to bardzo dobry kryminał. Który jednocześnie składa hołd złożony jednemu z największych pisarzy wszech czasów. Ja polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial