Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rozrzucone Kwiaty

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Rozrzucone Kwiaty | Autor: Roman Kwiatkowski

Wybierz opinię:

kryminalny_zakatek_ksiazkowy

  „Nigdy nie wiadomo co przyniesie los…” również nie wiadomo co przyniesie nam książka którą będziemy czytać. Gdy wybieram książkę do czytania w większości przypadków kieruje się opisem książki, w tym przypadku również tak było. Jakie miałam oczekiwania co do niej? Że spędzę miło czas i przeniesie mnie do innego świata. W zasadzie do każdej książki mam takie oczekiwania. Niestety w przypadku tej mam mieszane uczucia. Ale zacznijmy trochę od fabuły.

 

Lucas postanawia odejść od swojej partnerki, zabierając jej również jednego z dwóch synów. Jego żona niczego się nie spodziewa, partner miał tylko pojechać na wizytę do lekarza z Williamem. Niestety do lekarza nigdy nie dojechał, a następnego dnia policja odnajduje szczątki auta w pobliżu klifu. Jednak Lucas tak naprawdę upozorował wypadek, aby móc wrócić do swojej pierwszej i jedynej miłości Emmy. Ludzie niestety się zmieniają i dawną miłość nie jest taka jaką pamiętał. Czy Emma okaże się dobra i kochająca kobieta jaką zapamiętał bohater? Czy uda im się stworzyć związek, który przetrwa lata?

 

Tak jak wcześniej wspominałam mam mieszane odczucia co do tej książki. Zacznę od plusów.

 

Historie czyta się bardzo szybko i na pewno jest wciągająca. Krótkie rozdziały, w których poznajemy kilku bohaterów bo w powieści jest kilka wątków, które finalnie łączą się w całość. Na plus zdecydowanie są jeszcze bohaterowie, którzy są autentyczni i polubiłam bardzo np. Williama. Projekt okładki również mam na uwadze ponieważ jest fajny i klimatyczny. Przyciąga spojrzenie.

 

Jednak to tyle plusów książki. I niestety więcej jest minusów.

 

Historia jest bardzo zawiła. Duża liczba wątków i bohaterów zmuszała mnie do dużego skupienia tego co czytam. Niestety w pewnym momencie nie wiedziałam o czym czytam i jak doszło do tego co wynikło. Również osadzenie fabuły w Stanach Zjednoczonych nie przypadło mi do gustu. Bardzo drażni mnie gdy polscy autorzy próbują pisać amerykańskie książki.

 

W pewnym momencie gdy czytałam książkę był bardzo duży przeskok czasowy i przyznam, że ciężko mi się było odnaleźć w tej części. Zdecydowanie tutaj czytało się ją ciężko, a podrozdziały długości kilku linijek, które przeskakiwały z wątku na wątek, z bohatera na bohatera, nie ułatwiły mi tego. Całość historii jest bardzo zagmatwana i zdecydowanie mało wiarygodna. Postać Emmy była bardzo irytująca i zdecydowanie nie polubiłyśmy się.

 

Również Lucas to dla mnie naiwny człowiek, który omamiony miłością zapomniał o swoim synie i o tym, że rodzina jest najważniejsza.
Zakończenie książki nie wiem skąd się wzięło, ale bardzo odbiegało od realizmu.

 


Podsumowując, książka nie przypadła mi niestety do gustu, ale to tylko za sprawą tych kilku mankamentów, które w mojej ocenie nie pasują mi do tej historii. Może urealnienie sprawiłoby, że książka bardziej by mi się spodobała? Jednakże mam dylemat. Bo skoro ja przeczytałam w jedno popołudnie to może jednak zaciekawiła mnie na tyle, że może warto wrócić do niej za jakiś czas i może wtedy bardziej do mnie przemówi? Może to nie czas na poznanie historii Lucasa i Williama. Jedno jest pewne: to jest tylko moja opinia i każdy z czytelników może mieć własną, inną opinię i dla nich książka może być wspaniała i warta przeczytania.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial