Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Żółć. Kolory Zła. Tom 4

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Żółć. Kolory Zła. Tom 4 | Autor: Małgorzata Oliwia Sobczak

Wybierz opinię:

kryminalny_zakatek_ksiazkowy

  W wynajmowanym mieszkaniu w Sopocie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Dokładniej Błażeja Konarskiego, który wraz z przyjacielem Klaudiuszem prowadzą szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Początkowo mogłoby się wydawać, że jest to samobójstwo jednak prokurator Leopold Bilski nie do końca jest co do tego przekonany. Na powiekach ofiary zostają odnalezione ślady po kleju z taśmy więc Błażej został w brutalny sposób zamordowany i patrzył jak się wykrwawia. podczas śledztwa zostają ujawnione nowe tropy: handel samochodami, kradzież leków w szpitalu, była żona denata oraz jego przemoc wobec kobiet nie tylko fizyczna. Kto stoi za zabójstwem Błażeja? Czy Leopold kolejny raz poradzi sobie bezbłędnie ze śledztwem?

 

Twórczość autorki znam dość pobieżnie. Czytałam „Szelest” który bardzo mi się spodobał i jedna z pierwszych książek autorki, ale w zupełnie innym klimacie „Ona i dom, który tańczy”. Niestety z serii „Kolory zła” nie znałam żadnej książki, a jedynie zaliczyłam już film. Czy to mi w czymś przeszkadzało? Absolutnie nie. Historie można czytać bez znajomości poprzednich części, ale na pewno tak jak ja nie poprzestaniecie na ostatniej tylko już będziecie kupować pozostałe na półkę.

 

Małgorzata Oliwia Sobczak ma świetny styl pisania. Jej kryminały trafiają idealnie w mój gust. Jest mocno, ale nie ma rozlewu krwi i brutalnych morderstw (ostatnio bardzo duże przesycenie ich mamy w książkach). Dużo tu elementów psychologicznych i bardzo książka działa na emocje czytelnika.
Historia poprowadzona w taki sposób, że aż nie chce się tej książki odkładać na później.

 

Z każdą kolejną stroną odkrywałam zagadkę i w przypadku tej książki nie spodziewałam się takiego zakończenia. Nawet mi przez myśl nie przeszło.
Autorka nie boi się poruszyć bardzo mocnego temat, który niestety dla wielu kobiet jest dalej tematem o którym raczej się nie mówi głośno. Mianowicie przemoc domowa. Może przybierać ona różne formy: przemoc fizyczna, która zostawia ślad na jakiś czas, oraz przemoc psychiczna, która niestety pozostaje w kobiecie zdecydowanie dłużej o ile nie na całe życie. W książce ten temat jest poruszany od samego początku i to właśnie przemocy psychicznej.

 

„(…) Skąd Pani to ma?
-Przewróciłam się (…)
-Kobiety są głupie, prawda? Ale miłość wbrew pozorom nie zdarza się tak często.”

 

Moją uwagę bardzo przyciągnęła druga żona Błażeja-Laura. Za maską influencerki i trenerki fitness skrywała się bardzo wrażliwa i cierpiąca kobieta. Któż by mógł się domyślić, że również takie osoby są ofiarami przemocy psychicznej.

 

Na uwagę zasługuje również prokurator Leopold. Nie znam go z wcześniejszych części i mogę jedynie na podstawie filmu stwierdzić, że przeszedł bardzo dużą zmianę. Jest spokojniejszy, ale dalej bardzo dociekliwy. W jego życiu dojdzie do pewnych zmian, ale nie będę zdradzać wam więcej szczegółów.

 

Podsumowując. Książka to kawał bardzo dobrej zagadki kryminalno- psychologicznej. Nie sposób się przy niej nudzić, a autorka zabierze Was w podróż, która na długo zostanie w waszej pamięci. Historia nie należy do tych w których będą zaskakujące zwroty akcji i co chwilę będziecie dostawać trupa „na tacy”, ale całość pochłonie do tego stopnia, że nie będziecie potrafili zasnąć nie wiedząc co dalej się wydarzy.

 

Tytułowa „Żółć” mam nadzieję, że w końcu „wyleje się” u wielu kobiet i zaczną mówić głośno o tym co dzieje się w ich domach.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial