Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jęk Zamykanych Bram

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jęk Zamykanych Bram | Autor: Wojciech Wójcik

Wybierz opinię:

kryminalny_zakatek_ksiazkowy

„Odpowiedzi szukaj tam, gdzie nie dociera blask śródmiejskich latarni”.

 

  Na oddział w warszawskim szpitalu trafia Arkadiusz, ochroniarz miejscowego klubu o nazwie „Trzynastka” Znalazł się on tam po pobiciu. Niedługo później inny pacjent znajduje go w łóżku z poderżniętym gardłem. Andżelika lekarka ze szpitala postanawia powiadomić bezpośrednio bliskich ofiary o jego śmierci jednak nie jest to takie proste, ponieważ osoba która została podana do kontaktu zaginęła dwa lata temu.

 

Szef Arkadiusza zleca wyjaśnienie morderstwa byłemu policjantowi Mateuszowi Krysiakowi. Na światło dziennie wychodzą tajemnice oraz nowe fakty. Równocześnie swoje śledztwo prowadzi Edyta, kelnerka z klubu, której ofiarą pozostawiła pod opieką ponad dwadzieścia tysięcy. Skąd Arek miał taką sumę? Kim tak naprawdę jest? Co uda się ustalić Edycie w jej własnym śledztwie? I kto stoi za zabójstwem.

 


Z tą książką mam spory problem żeby jednoznacznie stwierdzić czy mi się podobała czy też nie. Historia ciekawa i wciągająca, ale bardzo rozciągnięta i moim zdaniem było za dużo opisów, które po prostu były w niej zbędne. Objętość książki to ponad 500 stron, a spokojnie można było ją mocno skroić. Jednak mimo to dobrnęłam do końca. Z niektórymi historiami mam tak, że początek mnie nudzi, a od połowy się wciągam. Tu było na odwrót. Pierwsza połowę czytałam z zapartym tchem i nie sposób było jej odłożyć. Później przykro mi to stwierdzić, ale niestety trochę się wynudziłam. Finalnie końcówka bardzo mi się spodobała.

 

Autor książki ma już nie jedna historię na swoim koncie jednak jest to moje pierwsze spotkanie z jego twórczością. Jednak pewne jest to, że autor zrobił doskonały research i książka w każdym aspekcie jest przemyślana.

 

Historia jest wielowątkowa. Losy Arka mieszają się z losami innych bohaterów i finalnie się ze sobą łączą. Jest trochę zagmatwania i ciężko czasem się połapać, ale na koniec faktycznie wszystko się klaruje.

 

Książka należy do gatunku kryminału jednak ja bym zakwalifikowała ją jako powieść sensacyjna jednak. Jest tu powolna akcja i niespiesznie wyjaśnianie zabójstwa.

 

Sami bohaterowie są przyjemni w odbiorze i zyskują na uwadze. Szczególnie Andżelika, lekarka, która mimo, że od początku spotyka się z trudnościami nie odpuszcza i chce dojść do prawdy o zamordowanym.

 

W historii poruszany jest bardzo ważny temat. Młodych dziewczyn przyjeżdżających do stolicy. Niestety koszty życia przerastają je, a wyrwane z biedy chcą zaznać życia w luksusie. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest znalezienie bogatego opiekuna, sponsora. Niestety często kończy się to tragicznie i życie w przepychu kończy się dalej życiem w biedzie  lub z niechcianą ciążą lub nawet i śmiercią.

 

Podsumowując. Książka nie należy do historii, które się łatwo i lekko czyta, przynajmniej w moim przypadku, jednak warto po nią sięgnąć. Główna zaletą jest konstrukcja fabuły, która jest bardzo dobrze przemyślana i wciągająca. Wymaga skupienia się i wczytania, ale jeżeli lubicie spokojne i nieśpieszne historie, gdzie możecie małymi kroczkami odkrywać prawdę to myślę, że książka przypadnie wam do gustu. W mojej opinii jednak tak jak wcześniej wspomniałam, za dużo treści a za mało akcji. Nie mówię, że jest zła, ale czegoś mi jednak brakowało.
Pamiętajcie, że jest to jednak moja subiektywna opinia i każdy może mieć inną.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial