Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kair, Czwarta Rano. Czas Zapomnienia. Tom 2

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kair, Czwarta Rano. Czas Zapomnienia. Tom 2 | Autor: Joanna Jax

Wybierz opinię:

Monika

  Joanna Jax to autorka, która znana jest z umiejętności tworzenia złożonych i intrygujących fabuł, a jej najnowsza książka "Kair, czwarta rano" stanowi tego doskonały przykład. To druga część szpiegowskiej dylogii, kontynuacja losów Ann-Katrin Schneider, i trzeba przyznać, że Jax po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią w swoim fachu.

 

Fabuła książki rozgrywa się pod koniec lat czterdziestych w Berlinie, gdzie dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Ofiary zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, jednak śledczy odkrywają, że każda z nich przebywała w czasie wojny na terenie Afryki Północnej. Brak motywów, niewiele śladów pozostawionych na miejscu zbrodni oraz zmowa milczenia sprawiają, że śledztwo staje w martwym punkcie. Zdesperowany oficer prowadzący śledztwo prosi o pomoc swojego dawnego znajomego, byłego oficera brytyjskiego wywiadu, który spędził wiele czasu na Bliskim Wschodzie. Liczy, że ten, dzięki swoim znajomościom w tamtym regionie świata, zdoła rozwikłać zagadkę niewyjaśnionych zabójstw.

 

Joanna Jax znakomicie kreśli tło historyczne, wprowadzając czytelnika w atmosferę powojennej Europy oraz Bliskiego Wschodu. Autorce udaje się oddać klimat tamtych lat, pełen niepewności, napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Fabuła jest bogata w szczegóły, a tło polityczne i społeczne doskonale wkomponowane w główny wątek szpiegowski. Dzięki temu, książka nie tylko bawi, ale i edukuje, pozwalając zrozumieć skomplikowane mechanizmy tamtego okresu.

 

Jednym z największych atutów "Kairu, czwartej rano" jest umiejętność budowania napięcia. Jax powoli odsłania kolejne wątki, zmuszając czytelnika do dodawania dwóch do dwóch razem z główną bohaterką. Ann-Katrin Schneider to postać wielowymiarowa, pełna wewnętrznych konfliktów, która mimo swojego profesjonalizmu i doświadczenia, musi zmierzyć się z własnymi demonami. Jej rozwój psychologiczny jest jednym z najmocniejszych punktów powieści.

 

Warstwa obyczajowa w tej książce jest lepiej zbudowana i bardziej klarowna niż w pierwszej części. Autorka starannie wprowadza nowe postacie, choć mnogość nazwisk i przeskoki w chronologii mogą początkowo przytłoczyć. Niemniej jednak, z biegiem akcji, natłok informacji się systematyzuje, a całość nabiera sensu. Jax z powodzeniem manewruje i kręci czytelnikiem, powoli odsłaniając kolejne elementy układanki.

 

Jednym z ciekawszych aspektów książki jest również zmiana perspektywy i sposób, w jaki autorka przedstawia różne postacie. Dzięki temu, czytelnik ma okazję zobaczyć wydarzenia z różnych punktów widzenia, co dodaje głębi i wielowymiarowości całej historii. Każda postać wnosi coś unikalnego do fabuły, a ich losy splatają się w intrygujący sposób.

 

Joanna Jax po raz kolejny udowadnia, że potrafi stworzyć porywającą opowieść pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Jej styl pisania jest płynny, a dialogi autentyczne i wiarygodne. Autorka doskonale balansuje między wartką akcją a momentami refleksji, pozwalając czytelnikowi na chwilę wytchnienia i zastanowienia się nad wydarzeniami.

 

"Kair, czwarta rano" to książka, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To nie tylko doskonały thriller szpiegowski, ale również głęboka opowieść o ludzkich emocjach, przeszłości i konsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Joanna Jax stworzyła dzieło, które z pewnością zostanie docenione przez miłośników literatury sensacyjnej oraz tych, którzy cenią sobie dobrze skonstruowane historie z bogatym tłem historycznym.

 

"Kair, czwarta rano" to obowiązkowa lektura dla każdego, kto ceni sobie dobrze napisane thrillery szpiegowskie z mocno zarysowaną warstwą obyczajową. Joanna Jax po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najlepszych autorek w swoim gatunku, tworząc historię, która na długo pozostanie w pamięci czytelnika.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial