Anielski Tarot Pozytywna Symbolika I Bezpieczeństwo

Autor: Doreen VirtueRadleigh Valentine

Okładka wydania

Anielski Tarot Pozytywna Symbolika I Bezpieczeństwo


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

WickerSun

Tarot jest znanym na całym świecie sposobem wróżenia i przepowiadania przyszłości oraz interpretowania przeszłości, która może mieć ogromny związek z teraźniejszością. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tarot początkowo (a istnieje już od sześciu wieków!) służył tylko do gry. Z czasem zaczął ewoluować; zmieniano zasady, ilość kart w talii, grafikę i symbolikę danego oznaczenia. W końcu został podzielony na przeróżne kategorie w celu usprawnienia interpretacji odpowiedzi na pytania zadawane z różnych dziedzin życia. Dlatego dzisiaj, chcąc poznać nasze np. plany zawodowe, możemy zasięgnąć rady tarocisty zajmującego się wróżeniem przyszłości, a gdy pragniemy się zakochać lub dowiedzieć, czy obecny partner to ten na całe życie, układamy tarota miłosnego.

 

Pozycja, z którą miałam okazję się zapoznać, jest poleconym przez Studio Astropsychologii podręcznikiem do samodzielnego wróżenia z kart, dzięki pomocy sił i energii płynących prosto od aniołów.

 

Autorzy tej niewielkiej książeczki to specjaliści od spraw tarota, z czego DoreenVirtue uzyskała doktorat z psychologii, a Radleigh Valentine jest znanym w Ameryce przewodnikiem duchowym. Anielski tarot to ich pierwsze wspólne dzieło, które miało na celu stworzyć przyjazny i bezpieczny podręcznik dla każdego miłośnika (i nie tylko) wróżenia z kart.

 

Proponują nam w komplecie z podręcznikiem talię 78 dużych, w twardej oprawie, pięknie ozdobionych i kolorowo udekorowanych kart. Każda z nich ma swój symbol oraz krótki, ale treściwy do niego opis. Autorzy, świadomi grozy niektórych ilustracji,(co kojarzy się odbiorcom z czymś strasznym, a niekoniecznie takim jest) postanowili zamienić je na atrakcyjniejsze dla oka i lepiej odbierane przez otoczenie. Jeden z czterech żywiołów, powietrze, tradycyjnie przedstawiany jest za pomocą mieczy, lecz artysta fantasy i grafik, współpracujący z autorami niniejszego tarota, Steve A. Roberts ukazuje nam na owej karcie jednorożce, które nie kojarzą się ze złem bądź nieszczęściem. Rogi tych zwierząt przypominają kształtem miecze, więc i symbolika została zawarta i przekaz jest łagodniejszy.

 

Wyżej już wspomniany przeze mnie podręcznik jest niewielkich rozmiarów, również ozdobiony, a ilustracja na okładce przywołuje na myśl jakąś magiczną krainę, do której możemy się udać.

 

Krótki wstęp zawiera przypomnienie, że karty tarota dzielą się na Arkana Wielkie (22 kart) i Arkana Małe, z czego te pierwsze opisują najważniejsze wydarzenia naszego życia, takie jak małżeństwo, rozwód, narodziny, śmierć, z kolie reszta kart skupia się na życiu codziennym każdego z nas. Autorzy zwracają uwagę na to, że każda karta może mieć więcej niż jedno znaczenie, dlatego ważna jest umiejętność polegania na własnej intuicji, aby dobrze wybrać.

 

Znajdziemy również w podręczniku kroki niezbędne do prawidłowego odczytywania wróżb, są to m.in. pobłogosławienie kart w celu przesłania im swojej energii, właściwe tasowanie oraz odpowiednio sformułowane pytanie.

 

Resztę stron zajmuje szczegółowy opis każdej z 78 kart.

 

Nigdy wcześniej nie stawiałam tarota, zrobiłam to dopiero po lekturze niniejszego podręcznika, aby wdrożyć się w procedurę wróżenia i wyczuć ten specyficzny klimat. Nie jestem pewna, czy powinnam wierzyć w to, co „powiedziały" mi karty, ale z całą pewnością stwierdzam, że trzymając je w rękach poczułam dziwne wibracje, a w mojej głowie samoistnie zaczęły się układać pytania, na które chętnie poznałabym odpowiedź.

 

Zdaję sobie sprawę, że jeśli chodzi o wróżenie, to znajdzie się tylu zwolenników co i przeciwników, ale zachęcam, by spróbować otworzyć się na nową tematykę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.