Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Anielski Tarot Pozytywna Symbolika I Bezpieczeństwo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 9 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 8 votes
Klimat: 100% - 7 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Anielski Tarot Pozytywna Symbolika I Bezpieczeństwo | Autor: Doreen VirtueRadleigh Valentine

Wybierz opinię:

WickerSun

Tarot jest znanym na całym świecie sposobem wróżenia i przepowiadania przyszłości oraz interpretowania przeszłości, która może mieć ogromny związek z teraźniejszością. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tarot początkowo (a istnieje już od sześciu wieków!) służył tylko do gry. Z czasem zaczął ewoluować; zmieniano zasady, ilość kart w talii, grafikę i symbolikę danego oznaczenia. W końcu został podzielony na przeróżne kategorie w celu usprawnienia interpretacji odpowiedzi na pytania zadawane z różnych dziedzin życia. Dlatego dzisiaj, chcąc poznać nasze np. plany zawodowe, możemy zasięgnąć rady tarocisty zajmującego się wróżeniem przyszłości, a gdy pragniemy się zakochać lub dowiedzieć, czy obecny partner to ten na całe życie, układamy tarota miłosnego.

 

Pozycja, z którą miałam okazję się zapoznać, jest poleconym przez Studio Astropsychologii podręcznikiem do samodzielnego wróżenia z kart, dzięki pomocy sił i energii płynących prosto od aniołów.

 

Autorzy tej niewielkiej książeczki to specjaliści od spraw tarota, z czego DoreenVirtue uzyskała doktorat z psychologii, a Radleigh Valentine jest znanym w Ameryce przewodnikiem duchowym. Anielski tarot to ich pierwsze wspólne dzieło, które miało na celu stworzyć przyjazny i bezpieczny podręcznik dla każdego miłośnika (i nie tylko) wróżenia z kart.

 

Proponują nam w komplecie z podręcznikiem talię 78 dużych, w twardej oprawie, pięknie ozdobionych i kolorowo udekorowanych kart. Każda z nich ma swój symbol oraz krótki, ale treściwy do niego opis. Autorzy, świadomi grozy niektórych ilustracji,(co kojarzy się odbiorcom z czymś strasznym, a niekoniecznie takim jest) postanowili zamienić je na atrakcyjniejsze dla oka i lepiej odbierane przez otoczenie. Jeden z czterech żywiołów, powietrze, tradycyjnie przedstawiany jest za pomocą mieczy, lecz artysta fantasy i grafik, współpracujący z autorami niniejszego tarota, Steve A. Roberts ukazuje nam na owej karcie jednorożce, które nie kojarzą się ze złem bądź nieszczęściem. Rogi tych zwierząt przypominają kształtem miecze, więc i symbolika została zawarta i przekaz jest łagodniejszy.

 

Wyżej już wspomniany przeze mnie podręcznik jest niewielkich rozmiarów, również ozdobiony, a ilustracja na okładce przywołuje na myśl jakąś magiczną krainę, do której możemy się udać.

 

Krótki wstęp zawiera przypomnienie, że karty tarota dzielą się na Arkana Wielkie (22 kart) i Arkana Małe, z czego te pierwsze opisują najważniejsze wydarzenia naszego życia, takie jak małżeństwo, rozwód, narodziny, śmierć, z kolie reszta kart skupia się na życiu codziennym każdego z nas. Autorzy zwracają uwagę na to, że każda karta może mieć więcej niż jedno znaczenie, dlatego ważna jest umiejętność polegania na własnej intuicji, aby dobrze wybrać.

 

Znajdziemy również w podręczniku kroki niezbędne do prawidłowego odczytywania wróżb, są to m.in. pobłogosławienie kart w celu przesłania im swojej energii, właściwe tasowanie oraz odpowiednio sformułowane pytanie.

 

Resztę stron zajmuje szczegółowy opis każdej z 78 kart.

 

Nigdy wcześniej nie stawiałam tarota, zrobiłam to dopiero po lekturze niniejszego podręcznika, aby wdrożyć się w procedurę wróżenia i wyczuć ten specyficzny klimat. Nie jestem pewna, czy powinnam wierzyć w to, co „powiedziały" mi karty, ale z całą pewnością stwierdzam, że trzymając je w rękach poczułam dziwne wibracje, a w mojej głowie samoistnie zaczęły się układać pytania, na które chętnie poznałabym odpowiedź.

 

Zdaję sobie sprawę, że jeśli chodzi o wróżenie, to znajdzie się tylu zwolenników co i przeciwników, ale zachęcam, by spróbować otworzyć się na nową tematykę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial