Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nutraceutyki - Kompletny Przewodnik

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nutraceutyki - Kompletny Przewodnik | Autor: Uwe Groeber

Wybierz opinię:

KIRA

  „Nutraceutyki” to książka popularno-naukowa i poradnikowa napisana przez Uwe Grober’a – farmaceutę i jednego z wiodących ekspertów w dziedzinie mikroelementów. Autor ma już na swoim koncie kilka specjalistycznych książek i artykułów na temat odżywiania i zapobiegania dzięki właściwej diecie chorobom.

 

W obszernym wstępie zatytułowanym „Odżywianie pod lupą” autor przypomina nam o tym, że „Jesteśmy tym, co jemy”. Omawia choroby, które mają związek z nieprawidłowym sposobem odżywiania (m. in. otyłość, nadciśnienie, cukrzyca czy choroby serca) i porusza temat stanu niedoboru mikro i makroelementów mimo dostatku pożywienia. To bardzo ciekawy temat, czytałam z zainteresowaniem. Autor dochodzi do interesujących wniosków – człowiek żyjący w epoce kamienia odżywiał się o niebo lepiej, niż człowiek współczesny. Żył w zgodzie z naturą, spożywał naturalne i nieprzetworzone pokarmy pełne witamin i minerałów. Współcześnie, choć mamy w zasadzie nieograniczony dostęp do wartościowej żywności – wybieramy tę przetworzoną, niezdrową, rujnującą nasze ciała.

 

Autor przekonuje, żeby pomimo mnóstwa przetworzonego pożywienia, które znajduje się w sklepach, spróbować choć częściowo powrócić do naturalnej, nieprzetworzonej żywności. Uważa także, że kluczowe jest zadbanie o dobre zaopatrzenie organizmu w mikroelementy.

 

W dalszej, obszernej części publikacji przedstawia dziesięć suplementów diety, które wg niego są niezbędne do zachowania dobrego stanu zdrowia. Na pierwszy ogień idzie witamina D, która w ostatnich latach przeżywa prawdziwy szał popularności. Autor wyjaśnia, dlaczego potrzebujemy tej witaminy, jak jest ona przekształcana w naszym organizmie i jakie są jej niezbędne dawki.

 

Z zainteresowaniem przeczytałam rozdział o kwasach tłuszczowych omega-3. Od dawna szukałam rzetelnych informacji na ten temat i lektura poradnika „Nutroceutyki” rozwiała wiele moich wątpliwości.

 

Lektura rozdziału dotyczącego kwasu foliowego była sporym zaskoczeniem. Wiedziałam, że jest niezwykle istotny dla kobiet w ciąży, ale dowiedziałam się też, że bierze udział w wielu ważnych funkcjach życiowych. To była cenna porcja wiedzy.

 

Podobnie było z rozdziałem na temat magnezu. Byłam pewna, że na ten temat wiem sporo, tymczasem okazało się, że bez magnezu właściwie nikt nie może funkcjonować. Że ma właściwości harmonizowania w stanie depresji, pomaga przy migrenach, a także reguluje gospodarkę hormonalną i sen.

 

Niewiele wiedziałam na temat selenu, więc rozdział ten przeczytałam z zainteresowaniem i dowiedziałam się wielu przydatnych informacji.

 

Największą jednak dawkę wiedzy wyniosłam z rozdziału poświęconego Koenzymowi Q10. Zostałam na tyle przekonana o niezbędności przyjmowania tego pierwiastka, że postanowiłam baczniej zwracać uwagę na komponowanie posiłków, aby zapewnić sobie jego optymalną dawkę. Koenzym Q10 wpływa przede wszystkim na spowolnienie starzenia się organizmu.

 

Lektura rozdziałów poświęconych witaminie B12, cynkowi i L-argininie także była cenna i znacząco wzbogaciła moją wiedzę w obszarze właściwego odżywiania.

 

Poradnik „Nutraceutyki” uważam za wartościową, rzetelną lekturę. Dowiedziałam się, jak cenne substancje wpływają na nasze zdrowie, odporność i metabolizm. Jak ich niedobór lub nadmiar może oddziaływać na nasze samopoczucie i kondycję. Książka pomaga świadomie dbać o swoje zdrowie. Wyjaśnia, po co sięgać po nutraceutyki, jak je dopasować i dawkować oraz skutecznie włączyć do codziennej diety.

 

Publikacja jest przejrzysta, litery dość duże, czyta się ją szybko i z zainteresowaniem. Została uzupełniona grafikami i wykresami, przybliżającymi omawianą tematykę. Elegancka i jednocześnie profesjonalna biało-niebieska szata graficzna współgra z tekstem. Przeczytałam ją ze skupieniem i zaciekawieniem, i myślę, że jeszcze do niej kiedyś wrócę, żeby sobie przypomnieć i utrwalić poznaną wiedzę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial