Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Delegacja Do Spraw Beznadziejnych. Urząd Do Spraw Dziwnych. Tom 2

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Mateusz Cieślik
 • Cykl: Urząd do Spraw Dziwnych
 • Gatunek: Fantasy
 • Liczba Stron: 348
 • Rok Wydania: 2024
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788328903050
 • Wydawca: BeYA
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Delegacja Do Spraw Beznadziejnych. Urząd Do Spraw Dziwnych. Tom 2 | Autor: Mateusz Cieślik

Wybierz opinię:

owl_bookcase

  Niepewność, która towarzyszy ciału w szarej codzienności. Trwanie w zawieszeniu, bez możliwości zmiany, a także pozbawienie najważniejszego prawa do cieszenia się życiem.

 

Na samym początku książki czytelnik zapoznaje się z emocjami, jakie towarzyszą Sarze, głównej bohaterce tej historii. Dziewczyna wciąż na nowo przeżywa traumę, z jaką musiała się zmierzyć w pierwszym tomie opowieści. Wciąż nie potrafi poradzić sobie z bólem po stracie matki. Pragnie zmian, jednak Urząd zadecydował o jej odizolowaniu od świata, skazując ją na monotonię i samotność. Korzystając ze spotkań specjalistycznych, do których Sara Kos podchodzi z wielką rezerwą, stara się funkcjonować w warunkach trudnych do życia, walcząc z własnymi demonami przeszłości.

 

Z braku lepszych zajęć w odosobnieniu oddaje się ćwiczeniom zapisywania dyskryptów, smutkowi i trudnym wspomnieniom.

 

Zawieszenie to przerywa nagły zwrot akcji, w którym dziewczyna zostaje wywieziona do Sądu, gdzie tocząca się sprawa dotyczy jej życia. Animy pragną zgładzić ją przerywając w ten sposób więź jaka łączy ją z Kerekeszem. Ma to ochronić istoty przed mocami niebezpiecznego anima. Część Urzędu pragnie egzekucji, część staje po stronie młodej dziewczyny. Kiedy na Sali sądowej wrze dyskusja, pojawia się w niej nie kto inny tylko Aron Wysocki, który rzuca na sytuację nowy cień i sprawia, że zagrzebana sprawa zniknięcia Ignacego Hundorfa, wychodzi na światło dzienne. Utworzona grupa ochotników wyrusza w celu rozwiązania zagadki zniknięcia mężczyzny. Czasu mają niewiele, gdyż od wyniku tej sprawy zależy przyszłość dziewczyny.

 

Ukazany świat łączy w sobie człowieczeństwo z animami, stworzeniami które żyją pośród ludzi i pełnią wysokie stanowiska w Urzędach w Polsce. Znakomicie łącząc świat fantastyczny z realnością miejsc w naszym kraju.

 

Czytelnik uraczony zostaje dobrze skonstruowaną fabułą, w której każda postać ma swój indywidualny charakter i nietuzinkową osobowość. Bohaterowie przeżywają trudne do wyjaśnienia przygody, ryzykując życiem i narażając się na ataki tajemniczych istot, najprawdopodobniej zwolenników głównego antagonisty. Akcja toczy się równym tempem, dając czytelnikowi niekiedy większy dopływ adrenaliny dzięki zwrotom akcji w miejscach, w których tego czytelnik się nie spodziewa. Dialogi prowadzone są w sposób składny. Historia odkrywa przed nami tajemnice niektórych pobocznych bohaterów, będące ważnymi cząstkami całości. Postacie prowadzone są w sposób przemyślany, pozwalając czytelnikowi zadecydować do której grupy chce się ich wrzucić. Ci lubiani posiadają w sobie poczucie humoru, odwagę i siłę, z jaką dążą do wypełnienia misji. Negatywni bohaterowie również dodają książce świeżości, gdyż wprawiają czytelnika w ogromną gamę emocji, lawirując między nimi i trzymając obserwatorów w ciągłej gotowości.

 

Magia jaką odbiorca ma możliwość obserwować, wykorzystywana poprzez rzucane dyskrypty, daje świeżą dawkę wyobraźni dla tego gatunku literatury. Fantastyka, w której ciągle coś się dzieje, a codzienność miesza w sobie realizm z niezwykłym światem surrealizmu, współgrające ze sobą na każdej płaszczyźnie dzieła, jest perełką wśród literatury współczesnej. Autor buduje napięcie stopniowo, daje czytelnikowi możliwość na poznanie pozytywnych i negatywnych zachowań bohaterów, wciąż nie opuszczając poziomu dobrego smaku fabuły.

 

Książkę czytałam z wielką radością. Od samego jej początku wiedziałam, że jest to historia, którą polubię. Była to dla mnie dobra lektura, z gatunku który bardzo cenię. Aby napisać dobrą książkę trzeba mieć ogromne pokłady wyobraźni, jakie Mateusz Cieślik w sobie posiada. Departament do Spraw Beznadziejnych jest tego przykładem. Budowane napięcie, poczucie humoru, delikatność i akcja, to wszystko w jednym wydaniu, które świetnie się nawzajem dopełnia. Przy tej książce nie da się nudzić.

 

To pozycja dla fanów fantastyki, którzy lubią dobre opowieści z dreszczykiem emocji i dobrze rozbudowaną fabułą. Polecam. Moja ocena to 6 na 6 gwiazdek.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial