Okładka wydania

Aniołowie, Posłańcy Światła

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Nicole Timbal
 • Tytuł Oryginału: Les Anges, Messagers De Lumière
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Francuski
 • Przekład: Aleksandra Frej
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 110 x 180 mm
 • ISBN: 9788375023466
 • Wydawca: Promic
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Aniołowie, Posłańcy Światła | Autor: Nicole Timbal

Wybierz opinię:

WickerSun

Anioł. Istota duchowa, wychwalająca Boga i jego wspaniałość. Boży posłaniec, opiekun ludzi, zanoszący modlitwy przed boskie oblicze, dobry doradca, przeciwnik szatana. O aniołach mówi i pisze się wiele. Rozpatrywane są: ich symbolika (czystość, niewinność, nieskazitelność, doskonałość), rola w życiu współczesnego człowieka, aspekt religijny. Nie wszystkie jednak „anielskie" publikacje są dobrze spisane i wartościowe.

 

Książka Nicole Timbal, na szczęście do takowych nie należy. Jest ciekawa i zapisana w taki sposób, że ma się wrażenie, iż autorka siedzi obok nas i spokojnie ją opowiada.

 

Timbal urodziła się w 1936 roku, lecz swoją wiarę odkryła dopiero w liceum, w czym pomogły jej zajęcia z katechezy oraz przebywanie z religijnymi przyjaciółmi. Aniołowie, posłańcy światła są zebranymi i uzupełnionymi przez nią zapiskami jej przyjaciela, ojca Rogera Martina. Jemu też zadedykowała swe dzieło oraz wszystkim tym, którzy wierzą w te niebiańskie istoty, jakimi są anioły i w ich ogromną moc, mającą wpływ na nasze codzienne życie.

 

W krótkim wstępie autorka opisuje relacje, łączące ją z Martinem, jego wiarę w anioły, a także jej własne przekonania, że zmarły przyjaciel wiedział o nich wszystko. Wspomina jego sylwetkę także w końcowym podziękowaniu, co świadczy o tym, że zmarły ojciec Martinez towarzyszył jej duchowo przez cały czas pisania.

 

Książka została podzielona na trzy części: ANIOŁOWIE W SZTUCE, ANIOŁOWIE W KOŚCIELE, ANIOŁOWIE W BOŻYM PLANIE. Całość zakończona jest zestawem krótkich wezwań do aniołów o pomoc i opiekę, których w większości nie znałam, także uznaję je za drobny upominek, z którego bardzo chciałabym odpowiednio skorzystać.

 

Timbal nieco krytykuję skomputeryzowaną współczesność, która odciąga nas od poświęcania czasu na komunikację, zastępowaną przez portale internetowe. Żyjemy coraz szybciej i szybciej, a wolną chwilę wolimy wykorzystać na odpoczynek niż na rozważania. Jak wierzyć, gdy nie raz się upadło i tak ciężko było wstać? Co zrobić w chwilach zwątpienia, rozpaczy, kryzysu religijnego czy światopoglądowego? Autorka książki próbuje nas zachęcić do zaufania aniołom, które są częścią nas, naszych decyzji, wyborów, planów, a nawet marzeń.Nie narzuca swojego zdania, nie szuka modnych argumentów, wręcz przeciwnie- wiele swoich teorii, pomysłów potwierdza wiarą,słowami innych teologów, a nawet fragmentami z Pisma Świętego. Próbuje nas przekonać, że Anioł Stróż każdego z nas nie jest nic nie znaczącym elementem czy krótkim epizodem, lecz istnieje naprawdę i pomaga nam zmierzyć się z problemami oraz uczestniczy w naszym szczęściu.

 

W krótkich podrozdziałach opisuje anielskie historie, przedstawia ich losy, zadania, funkcje w życiu człowieka. Wspomina, na jakie ważne wydarzenia religijne miały wpływ ich moce, co osiągnęliśmy my dzięki ich działaniu i ingerowaniu w naszą codzienność.

 

W książce znajdziemy także mnóstwo analiz i opisów dzieł sztuki, jakimi są obrazy czy rzeźby, co, niestety, mimo plastycznego ich opisu, nie działa na wyobraźnię w taki sposób, w jaki zrobiłyby to kserokopie danych dzieł. Dla wzrokowców byłoby to z pewnością udogodnienie.

 

Nie jest to poradnik z serii JAK ŻYĆ Z ANIOŁAMI?, który ma zachęcać chwytliwym tytułem. Wydawnictwo PROMIC proponuje książkę sensowną i mądrą, nie tylko dla znawców, lecz i dla tych, którzy zapragną zgłębić anielskie tajemnice i ich wpływ na nasze wnętrze. Zero głębokich, filozoficznych myśli, za to mnóstwo słów pociechy i motywacji do wiary w posłańców światła.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial