Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mrówka Gotówka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mrówka Gotówka | Autor: Grzegorz Tutas Czupryński

Wybierz opinię:

love_book_passion

  „Mrówka gotówka” Grzegorz Tutas to już kolejna wspaniała książka dla dzieci, którą miałam przyjemność czytać, a porusza niezwykle ważny temat, w który należy odpowiednio wprowadzić najmłodszych obywateli, którym są pieniądze.

 

Tym razem mamy możliwość odwiedzenia Królestwa Mrówek, w którym nastała zmiana rządów. Tym razem na czele całego królestwa stanie PracoWitek, którego sama miałam już okazję wcześniej poznać i polubić! Jak to zawsze bywa, zarówno w życiu, jak i w bajkach, przed nowym królem stoją nie lada wyzwania, a sprostać każdemu z nich nie jest rzeczą łatwą. Pierwszym, niezwykle poważnym wyzwaniem, z którym przychodzi się zmierzyć nowemu władcy Królestwa Mrówek, jest stworzenie systemu finansowego swego królestwa. Ale stworzenie takiego systemu nie może być bezmyślne i pochopne, a wymaga wielu nakładów przemyśleń, analiz, rozmów i odpowiedniego planu działania. System finansowy musi być skonstruowany mądrze, dlatego wszystko trzeba bardzo dokładnie przeanalizować i przemyśleć, przewidując wszystkie możliwości. Dlatego też Król, gdy staje przed takim wyzwaniem, nie podejmuje decyzji samodzielnie, a wybiera się po pomoc i cenne porady do pozostałych, mądrych mrówek z królestwa. Burzliwe analizy, rozmowy, pomysły i wspólne cele prowadzą do powstania finansowego systemu, który miał być idealny, tylko czy aby na pewno jesteśmy w stanie stworzyć coś idealnego, co sprawdzi się w każdej okoliczności, nie będzie miało dziur i nie znajdą się na to, nasze przysłowiowe „kruczki prawne”!?

 

Pieniądze od zawsze były, są i będą obecne w naszym życiu, jednak wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężko czasem trzeba pracować, aby je mieć. Ich wartość jest również zróżnicowana w zależności od kraju, sytuacji, czy czasu, w jakim je posiadamy. Ostatnimi laty w życiu mieliśmy okazję drastycznie się o tym przekonać. Pieniądze nie zawsze są warte tyle samo, bo epidemia covid, a następnie wybuch wojny na Ukrainie, w niezwykle dosadny sposób zweryfikował nasze oszczędności. Inflacja, która gnała bez opamiętania, za każdym razem zmniejszając nasze zasoby finansowe i zarobki – w stosunku do nowych, szokujących cen, pojawiających się w sklepach. To właśnie czynniki ekonomiczne mają ogromny wpływ na wartość pieniądza, którą należy tłumaczyć dziecku, już od najmłodszych lat. A ten tytuł może nam to w znacznym stopniu ułatwić.

 

Nie jest to temat łatwy, niemniej jednak forma, w jakiej został ujęty przez autora, pozwala go zrozumieć nawet laikowi. Dlatego „Mrówka gotówka” jest niezwykle ważnym tematem, który cały czas jest obecny w naszym życiu. Dodatkowo czytanie książki umilają nam wspaniałe ilustracje, które cieszą oko czytelnika i zachwycają zarazem. Piękne wydana książka, obok której nie można przejść obojętnie.

 

Jest to idealny tytuł dla najmłodszych czytelników, którym przed snem jeszcze bajki czytają rodzice, jak również dla tych nieco starszych, a może szczególnie dla nich! To właśnie oni są w wieku, kiedy ta wiedza zaczyna być im potrzebna, a tutaj mają wszystko przedstawiony w niezwykle przejrzysty i bardzo przyjemny sposób!

 

Pieniądze w życiu każdego prędzej czy później zaczną się pojawiać, dlatego dobrze jest przygotować swoje dziecko, na to, czego mogą się w życiu spodziewać, jakie niespodzianki mogą na nich czyhać oraz jak powinniśmy sobie w życiu z pieniędzmi radzić!

 

Ja ze swojej strony ten tytuł bardzo serdecznie polecam! Nam bardzo przypadł do gustu!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial