Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Św. Michał Archanioł I Jego Święci Przyjaciele

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Św. Michał Archanioł I Jego Święci Przyjaciele | Autor: Marcello Stanzione

Wybierz opinię:

Tulliana

Najpotężniejszy wśród aniołów widziany oczami świętych i mistyków.

 

  Od wielu lat interesuję się znaczeniem aniołów w życiu człowieka i mam na swoim koncie przeczytanych już wiele książek z zakresu tzw. angelologii. Pewnie dlatego z ogromnym zaciekawieniem zabrałam się za lekturę niniejszej książki, rekomendowanej jako dzieło znanego włoskiego angelologa – księdza Marcello Stanzione.

 

Bohater utworu – Święty Michał Archanioł to wyjątkowy obrońca Kościoła, przez wielu nazywany nawet wojownikiem Pana Boga. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się aniołami na pewno ma świadomość, że święty Archanioł Michał otrzymał od Boga szczególne zadanie – opiekowania się człowiekiem, wskazywania dobrej drogi zwłaszcza w trudnych chwilach, kiedy trudno podjąć racjonalną decyzję i nie kierować się wyłącznie emocjami.

 

Wartościowym wprowadzeniem do tematyki książki jest wstęp, w którym zostaje wyjaśnione, dlaczego tak właściwie archanioł Michał jest patronem Kościoła, jak wygląda jego relacja z Bogiem i ludźmi. Na początkowym kartach tej książki znajdziecie więc szereg interesujących informacji np. jak święty Michał przedstawiony jest w Biblii, co to znaczy, że jest on obrońcą Kościoła i wiernym opiekunem człowieka. Nie miałam pojęcia, czego się spodziewać po tej książce, ale muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowała, pozwoliła przyjrzeć się świętemu archaniołowi Michałowi z szerszej niż dotąd perspektywy. Bez wątpienia największym atutem recenzowanej książki jest zaprezentowanie postaci aż pięćdziesięciu świętych i mistyków, którzy oddawali szczególną cześć właśnie świętemu archaniołowi Michałowi.

 

Życiorysy osób szczególnie zasłużonych u Boga ukazane w kontekście relacji z Michałem archaniołem to oryginalne ujęcie i ciekawe zagadnienie nawet dla niektórych ateistów, czy osób deklarujących niezbyt gorliwe praktykowanie własnej wiary. Na kolejnych stronach książki księdza Marcello czytelnik ma okazję poznać zróżnicowane grono osób, które można podpisać wspólnym określeniem ,,oddani przyjaciele Michała archanioła”. Dzięki lekturze tej publikacji można dowiedzieć się, kim był żyjący w I wieku n.e. święty Archip, czym jest chrześcijański ,,Pasterz” Hermasa, albo jak postrzegał postać Michała archanioła Cesarz Konstantyn I Wielki. Kolejne rozdziały utworu przybliżają postaci: świętego Atanazego, świętego Wawrzyńca Maiorano, świętego Agnello z Neapolu, świętego Katellusa i Antonina. Jeśli zastanawiasz się, kim był: święty Bonifacy, święty Albert, pielgrzym Bernard Mędrzec – to koniecznie przeczytaj uważnie rekomendowaną tutaj książkę. Dzieło księdza Marcello Stanzione odwołuje się do ważnych wydarzeń z historii, pokazuje żywoty świętych i mistyków na tle ówczesnych przemian społeczno-politycznych. Książka pomaga wzmocnić poczucie własnej wartości, uzmysłowić sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka może odegrać wiara w Boga.

 

,,Św. Michał archanioł i jego święci przyjaciele” to publikacja bardzo wartościowa i przekonująca dla czytelników – autor opisał tutaj, jak poznawali anioła znani święci i mistycy, jakie trudności mieli niekiedy w związku z tym, jakie konsekwencje przyniosła wreszcie wiara w jego opiekę np. u Faustyny Kowalskiej, Franciszka z Asyżu, czy Alfonsa Marii Liquori. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega w praktyce opatrzność świętego Michała archanioła i w jakich sytuacjach można śmiało prosić go o pomoc, oto zdecydowanie książka dla ciebie.

 

Dzieło księdza Stanzione dotyczy wielu spraw z odległej przeszłości, odnosi się do dawnych wieków, ale niesie z sobą jakże uniwersalne, arcyważne przesłanie. Oto każdy z nas może przy odrobinie dobrych chęci nawiązać wartościową i inspirującą relację ze zwycięskim Michałem archaniołem. Okazuje się, że nie trzeba być nikim wyjątkowym – nawet grzesznicy, ludzie słabi, często ulegający pokusom mogą uczynić z archanioła Michała swojego przyjaciela, powiernika, opiekuna.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial