Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tajemniczy Ogród

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemniczy Ogród | Autor: Frances Hodgson Burnett

Wybierz opinię:

atypowy

  "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett to powieść, która od pokoleń zachwyca czytelników w każdym wieku. Historia o osieroconej Mary Lennox, która wyrusza w podróż odkrywania siebie i otaczającego ją świata, porusza serca i inspiruje wyobraźnię. Już od pierwszych stron autorka wciąga nas w mroczny i ponury świat posiadłości Misselthwaite. Mary, rozpieszczona i egocentryczna dziewczynka, zostaje wysłana tam po śmierci rodziców. Początkowo czuje się zagubiona i samotna, otoczona ponurą atmosferą domu i otaczającego go wrzosowiska.

 

Jednak wszystko zmienia się, gdy Mary odkrywa tajemniczy ogród, skryty za wysokim murem. To miejsce staje się jej ucieczką od rzeczywistości, azylem, w którym może swobodnie się rozwijać i odkrywać piękno natury. Razem z Dickonem, chłopcem z pobliskiej wioski, i Colinem, chorym kuzynem Mary, rozpoczynają oni przywracanie ogrodu do życia. Staje się on symbolem odnowy i nadziei. Razem z rozkwitającymi kwiatami i bujnymi krzewami rozkwitają również serca bohaterów. Mary uczy się empatii i troski o innych, Colin odkrywa radość życia i siłę ducha, a pan Craven powoli otwiera się na świat i odnajduje utraconą miłość do życia.

 

Burnett mistrzowsko buduje napięcie i wzruszenie, prowadząc bohaterów przez kolejne etapy przemiany. Opowieść przepełniona jest magią i tajemnicą, a każdy zakręt fabuły zaskakuje i intryguje. Autorka porusza ważne tematy, takie jak strata, smutek, samotność, ale również odnalezienie siebie, przyjaźń, miłość i siła natury.

 

"Tajemniczy ogród" to nie tylko piękna i wzruszająca historia, ale również uniwersalna lekcja o tym, jak ważne jest pielęgnowanie w sobie dobra i nadziei, nawet w najtrudniejszych chwilach. Książka przypomina nam, że każdy z nas posiada w sobie siłę do zmiany i odnalezienia szczęścia, a otaczający nas świat pełen jest piękna, które czeka na odkrycie.

 

Warto również wspomnieć o niezwykłym stylu pisania Burnett. Autorka tworzy bogate opisy przyrody, które przenoszą czytelnika do tajemniczego ogrodu i pozwalają poczuć magię tego miejsca. Język jest prosty i zrozumiały, ale jednocześnie pełen uroku i poezji."Tajemniczy ogród" to książka, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci czytelnika. To wzruszająca historia o odnalezieniu siebie i otaczającego świata, która skłania do refleksji i inspiruje do działania. Polecam ją wszystkim, którzy szukają pięknej i wartościowej lektury, która poruszy ich serca i umysły.

 

Jednym z najpiękniejszych aspektów "Tajemniczego ogrodu" jest jego uniwersalność. Choć powieść została napisana ponad sto lat temu, to tematy poruszone przez Burnett wciąż pozostają aktualne i inspirujące dla czytelników na całym świecie. To książka, którą warto przeczytać nie tylko dla samej przyjemności z czytania, ale także dla jej głębokiej mądrości i uniwersalnych przesłań.

 

Warto również podkreślić, że "Tajemniczy ogród" to nie tylko opowieść dla dzieci, ale również dla dorosłych czytelników, którzy docenią jej głęboką filozofię i mądrość życiową. To książka, która może zmienić sposób, w jaki postrzegamy świat i samych siebie, zostawiając w naszej duszy ślad, który pozostanie na zawsze.

 

Podsumowując, "Tajemniczy ogród" to literacki klejnot, który trafia do serca czytelnika i pozostaje w nim na zawsze. To opowieść o nadziei, odrodzeniu i magii, która potrafi poruszyć najgłębsze struny naszej duszy i pozostawić w naszej pamięci niezatarte wspomnienia. Jeśli szukacie książki, która przyniesie Wam nie tylko chwilę rozrywki, ale także głęboką refleksję nad sensem życia i miłości, to "Tajemniczy ogród" jest właśnie dla Was.

 

Warto tu dodać, że wszystko zostało pięknie wydane przez Wydawnictwo Zysk i S-ka. Ilustracje Ingi Moore sprawiają, że z książką obcuje się jeszcze przyjemniej. W nasze ręce trafia nie tyle książka co piękny album, w twardej oprawie, wydrukowany na wysokiej jakości papierze. Stąd moja najwyższa ocena nie tylko książki, ale też formy jej wydania!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial