Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Siła Pięciu Zmysłów. Poczuj Więcej I Odkryj Radość Życia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Siła Pięciu Zmysłów. Poczuj Więcej I Odkryj Radość Życia | Autor: Gretchen Rubin

Wybierz opinię:

Tulliana

Wielowymiarowy poradnik dla chcących wykorzystać potencjał własnych zmysłów.

 

  Bardzo lubię nietuzinkowe poradniki psychologiczne traktujące o inteligencji emocjonalnej, poznaniu zmysłowym i twórczym podejściu do rozwoju osobistego, dlatego z ogromną przyjemnością sięgnęłam do książki Gretchen Rubin pt. ,,Siła pięciu zmysłów” z podtytułem: ,,Poczuj więcej i odkryj radość życia”. Miałam okazję czytać największy chyba bestseller Gretchen Rubin - ,,Projekt szczęście”, który ogromnie przypadł mi do gustu, tak więc
z dużymi oczekiwaniami zabrałam się za lekturę ,,Siły pięciu zmysłów”.

 

Jakie są moje wrażenia po zapoznaniu się z całą książką? Jest świetna, nawet nie spodziewałam się, że zrobi na mnie tak wielkie wrażenie i zmotywuje do stworzenia autorskiego treningu umiejętności społecznych z wykorzystaniem wiedzy o pięciu zmysłach. Recenzowana tutaj książka składa się z kilku rozdziałów poświęconych poszczególnym zmysłom (wzrok, słuch, węch, smak, dotyk), uzupełnienia pt. ,,Odtąd” , epilogu, podziękowań, wskazówek dla czytelników (dodatkowe zasoby internetowe, źródła bibliograficzne, lista dzieł sztuki wspomnianych w książce). Kim jest autorka książki Gretchen Rubin? To mieszkająca w Nowym Jorku uznana pisarka, autorka wielu bestsellerów odkrywających praktyczne rozwiązania prowadzące do szczęśliwego życia.

 

Atutem dzieł Gretchen Rubin jest przystępny język, umiejętne połączenie wiedzy teoretycznej z zakresu szeroko pojętej psychologii z własnymi doświadczeniami życiowymi oraz praktycznymi wskazówkami, dzięki którym można lepiej korzystać z życia, cieszyć się z każdego drobiazgu, nauczyć się śmiało realizować swoje marzenia. Jeśli pragniecie spojrzeć na swoje życie z innej niż dotąd perspektywy, zastanawiacie się, dlaczego jesteście często znużeni, zdezorientowani, rozczarowani codziennością, warto byście sięgnęli po ten poradnik i spróbowali wprowadzić proponowane przez autorkę rady. Gretchen Rubin nie próbuje nikogo namawiać, by z dnia na dzień rozwinął swoje rozumienie świata poprzez zmysły, ale odwołując się do własnego przeżycia związanego z uciążliwym zapaleniem spojówek, pokazuje, że dopiero w obliczu utraty czegoś, choroby, czy też innej trudności zaczynamy doceniać to, jak wiele posiadamy/posiadaliśmy. Wspomniane zapalenie spojówek minęło autorce po kilku dniach, ale zmotywowało ją do szczególnej uważności, lepszego zorientowania się, jak działają poszczególne zmysły człowieka i co możemy z tą wiedzą, ogólną świadomością dalej zrobić.

 

Wartościowym podsumowaniem książki jest jeden z ostatnich podrozdziałów pt. ,,Próbuj tego w domu – na dobry początek pięciozmysłowej przygody”. Zawarte tutaj ćwiczenia pomagają poznać właściwości poszczególnych zmysłów, opowiadać o własnych doświadczeniach zmysłowych, zaplanować twórczą przygodę związaną z poznawaniem świata mocą zmysłów. Wskazówki znajdujące się w tej części książki umożliwiają ponadto: rozbudzenie zmysłów dzięki większej wiedzy i świadomości na ich temat, odczuwanie większej przyjemności zmysłowej albo uwolnienie się od pewnych irytujących doznań. Jeśli chcecie się nauczyć dostrzegać piękno w tym, co na pozór zwyczajne i optymalnie cieszyć się wszelkimi doznaniami zmysłowymi, koniecznie sięgnijcie po niniejszą książkę Gretchen Rubin. Poradnik jest zaopatrzony w wiele cennych spostrzeżeń, wartościowych informacji oraz intrygujących doświadczeń, dzięki którym możemy bardziej świadomie rozwijać swoją osobowość, korzystając ze zmysłów i wykraczać z własnej strefy komfortu.

 

,,Siła pięciu zmysłów” to interesująca lektura w sam raz na wolne popołudnia, ale można też wykorzystać ją jako inspirację do tworzenia autorskich scenariuszy zajęć sensorycznych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Po przeczytaniu tej książki doszłam do wniosku, że naprawdę warto uważniej przyglądać się doświadczeniom płynącym z poznania zmysłowego i wykorzystywać je do analizy, interpretacji otoczenia, rozwiązywania codziennych problemów. Z całego serca polecam lekturę tego poradnika!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial