Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Peonie Od Boga

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 76.67% - 3 votes
Akcja: 90.33% - 3 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 91% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 96% - 4 votes
Okładka: 96% - 4 votes
Polecam: 93.5% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Peonie Od Boga | Autor: Kinga Laura Plisko

Wybierz opinię:

Tulliana

Co zrobić, by (z Bożą pomocą) nasze marzenia wreszcie się spełniły?

 

  Lubię od czasu do czasu sięgać po literackie perełki - książki niewielkie objętościowo, ale niosące ważne przesłanie, dzięki którym możemy zaktualizować swoją hierarchię wartości i uzmysłowić się dla kogo, po co - tak naprawdę żyjemy. Niedawno w moje ręce trafiła książka Kingi Laury Plisko pt. ,,Peonie od Boga”. Publikacja natychmiast zwróciła moją uwagę piękną okładką z moimi ulubionymi, wspomnianymi w tytule kwiatami i kojącą kolorystyką przywodzącą pejzaże malowane farbami akwarelowymi. Wnętrze książki bardzo mnie zaintrygowało, z przyjemnością oddałam się jej lekturze, choć muszę przyznać, że to pozycja wielowymiarowa, wymajająca od czytelnika dużej koncentracji uwagi.

 

Czym są tak właściwie ,,Peonie od Boga”? To coś w rodzaju lirycznego pamiętnika przeżyć, krótkich rozdziałów, jakby esejów poświęconych doświadczeniom autorki. W praktyce są to niezbyt długie kawałki prozy wzbogacone oryginalnymi autorskimi wierszami. ,,Peonie od Boga” to przede wszystkim hymn miłości do Boga, pokazanie, jak w szarej codzienności można zakochać się w zapachu kwiatów, uśmiechu drugiego człowieka, odnaleźć sens nawet w chorobie, czy utracie kogoś bliskiego. Kinga Laura Plisko jako autorka niniejszej książki wydaje mi się być osobą niezwykle wrażliwą, pełną empatii do drugiego człowieka, która pokazuje jak poprzez relacje ze Stwórcą, odkrywać piękno otoczenia, mieć nadzieję, marzyć i kochać – czasem nawet na przekór wszystkim i wszystkiemu. ,,Peonie od Boga” to wysublimowany, oniryczny, ale nader przekonujący poradnik dla każdego, kto szuka sensu swojej ziemskiej wędrówki, chciałby zrozumieć, jak zmienia się świat ludzkich wartości pod wpływem spotkania z Panem Jezusem i Bogiem Ojcem.

 

Recenzowana tutaj książka to z pewnością nie jest lektura dla każdego, ale polecam ją z pełnym przekonaniu każdemu, kto ,,ma duszę gwiezdną i rozrzutną”, kto ma odwagę postępować w zgodnie z własnym sumieniem oraz często zastanawia się nad swoim życiowym powołaniem – także, a może nawet przede wszystkim jako osoba świecka. Czytając i analizując kolejne rozdziały zawarte w tej nietuzinkowej książce, czytelnik ma okazję na cenne rozważania nad przeszłością, odnalezienie się w swej teraźniejszości, a nawet zaplanowanie swych dalszych działań, tak by przyniosło to jak najlepsze dla niego rezultaty. Na kolejnych katach książki autorka zastanawia się między innymi – kiedy świat zatracił miarę rzeczy; czym jest NIEBO; jak przetrwać czas przechodzenia przez burzę; jak rozróżnić rozczarowanie od destrukcji; co to właściwie znaczy ,,bezinteresowna miłość”.

 

Analizując treści i tematy poruszane w tej niezwykłej poetyckiej prozie, mamy szansę w twórczy, wręcz innowacyjny sposób spojrzeć na Bożą obecność w naszym życiu, zaplanować swoje przyszłe przedsięwzięcia, realizację projektów indywidualnych i zbiorowych. Poszczególne rozdziały książki mają niesztampowe tytuły (np. szampan dla Anioła; popołudnie z koniem), można czytać je w dowolnej kolejności. Zrecenzowanie tej książki jest trudniejsze niż się z początku wydaje, utwór jest wielowymiarowy, wielowątkowy, na styku różnych gatunków literackich. Czytając kolejne fragmenty książki można odnieść wrażenie, że ktoś spisał nasze własne doświadczenia i podjął próbę, by zadać pytania natury egzystencjalnej, których postawić drugiemu dotychczas się nie odważyliśmy...

 

,,Peonie od Boga” to manifest osoby uważającej, że jeśli Bóg jest w naszym życiu na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest we właściwej hierarchii. Ale perspektywa spojrzenia na Boga i ludzi Kingi Laury Plisko jest bardzo bogata. Autorka urzeka swoją delikatnością, energią w planowaniu przyszłych przedsięwzięć, godnym uznania poczuciem humoru oraz dystansem do świata. Z tych właśnie względów uważam, że ta książka może zainteresować, co więcej nawet bardzo spodobać się osobom jakoś nieszczególnie zainteresowanym relacjom z Bogiem.

 

,,Peonie od Boga” to zapis codziennych zwątpień, motywacja do powstawania nawet z największych porażek, spoglądania na świat pełnymi zachwytu nad nowością oczami szczerego, nieco naiwnego może dziecka. Jeśli lubisz niestandardowe książki o przyjaźni, miłości, poszukiwaniu wartości i swojej życiowej misji, ,,Peonie od Boga” to utwór napisany właśnie z myślą
o tobie!

Monika

  "Peonie od Boga" autorstwa Kingi Laury Plisko to wyjątkowa opowieść, która przenosi czytelnika w sferę cudów, głębokiej duchowości i osobistego przemienienia. Jest to druga część niebiańskiej trylogii, która kontynuuje tematykę rozpoczętą w "Bóg daje znaki", oferując jeszcze głębsze spojrzenie na relację człowieka z boskością oraz znaczenie duchowych doświadczeń w codziennym życiu.

 

Książka stanowi drogę do odkrycia miłości, spełnienia marzeń oraz pokoju serca poprzez bliskie spotkania z Panem Jezusem. Plisko mistrzowsko ukazuje, jak spotkanie z boskością może diametralnie odmienić system wartości i postrzeganie świata bohaterki. Autorka z czułością i autentycznością opisuje, jak otwarcie się na duchowe znaki i cuda może przynieść obfitość, zaufanie i wewnętrzne światło, zmieniając życie na lepsze.

 

"Peonie od Boga" to coś więcej niż książka – to duchowa podróż zapisana w formie lirycznego pamiętnika, pełnego przejmujących przeżyć i refleksji. W jej krótkich rozdziałach, niczym esejach, autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, tworząc mozaikę z fragmentów prozy i oryginalnych wierszy. Te kawałki literatury, bogate w emocje i osobiste wyznania, składają się na hymn miłości do Boga, pokazując, jak można dostrzegać piękno i sens w codziennym życiu, nawet w najtrudniejszych momentach.

 

Jednym z głównych atutów "Peonii od Boga" jest sposób, w jaki Kinga Laura Plisko uchyla "zakładkę nieba", pozwalając czytelnikom dostrzec miłość Pana Boga i Jego nieustanną obecność w naszym życiu. Książka jest pełna inspirujących historii, które pokazują, jak małe i wielkie cuda mogą zdarzyć się każdemu z nas, jeśli tylko jesteśmy wystarczająco uważni i otwarci na boskie znaki. To opowieść o nadziei, tęsknocie i delikatnych, lecz znaczących momentach, które kształtują nasze duchowe podróże.

 

Plisko, jako autorka, wydaje się być osobą o niezwykłej wrażliwości i empatii, która potrafi dostrzec piękno w najprostszych rzeczach – zapachu kwiatów, uśmiechu drugiego człowieka, a nawet w trudnych doświadczeniach, takich jak choroba czy utrata bliskich. Jej teksty są przepełnione nadzieją, marzeniami i miłością, często na przekór trudnościom, jakie niesie życie. To właśnie poprzez głęboką relację ze Stwórcą, autorka odkrywa otaczające ją piękno i sens istnienia, przekazując tę wiedzę swoim czytelnikom.

 

"Peonie od Boga" można określić jako wysublimowany, oniryczny poradnik dla każdego, kto poszukuje sensu swojej ziemskiej wędrówki. Książka ta nie tylko pokazuje, jak zmienia się świat wartości pod wpływem spotkania z Panem Jezusem i Bogiem Ojcem, ale również inspiruje do głębszej refleksji nad własnym życiem i relacją z Bogiem. Kinga Laura Plisko w sposób przekonujący i pełen subtelności prowadzi czytelnika przez meandry duchowych doświadczeń, oferując przemyślenia, które mogą przynieść ukojenie i nową perspektywę na codzienne trudności.

 

Jako druga część trylogii, "Peonie od Boga" doskonale uzupełnia historię rozpoczętą w "Bóg daje znaki". Plisko kontynuuje swoje przesłanie, oferując sprawdzony przepis na spełnienie marzeń i dostrzeganie boskich przekazów. Książka jest nie tylko duchowym przewodnikiem, ale także pełną emocji i wzruszeń opowieścią, która zapiera dech w piersiach i pozostawia trwały ślad w sercu czytelnika.

 

"Peonie od Boga" to wyjątkowa książka, która nie tylko porusza serca, ale także otwiera oczy na głębsze, duchowe aspekty życia. Kinga Laura Plisko z niezwykłą wrażliwością i autentycznością prowadzi czytelnika przez świat cudów, miłości i boskiej obecności, oferując jednocześnie praktyczne wskazówki, jak żyć pełniej i bardziej świadomie. To lektura, która inspiruje, dodaje otuchy i zachęca do poszukiwania cudów w codziennych momentach.

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial