Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miłość Nie Wystarczy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłość Nie Wystarczy | Autor: Alutka

Wybierz opinię:

Tulliana

Przepełniona emocjami książka dla szukających wytchnienia od zgiełku dnia i mądrej refleksji.

 

  Nie przepadam za filozoficznymi traktatami, nie do końca przemawiają do mnie poradniki psychologiczne, natomiast z zainteresowaniem i dużym skupieniem sięgam po poezję będącą sumą osobistych przemyśleń, emocji i wzruszeń. W ostatnim miesiącu miałam okazję poznać pięknie wydaną księgę z wierszami tajemniczej autorki skrywającej się pod pseudonimem ,,Alutka”. Książka została opublikowana przez wydawnictwo WFW, na uwagę zasługuje format kalendarza, sztywna oprawa, piękna, kobieca okładka w kolorze cukierkowego różu i sam, wieloznaczny tytuł - ,,Miłość nie wystarczy”.

 

Stylistyka okładki może sugerować, że w książce czytelnik znajdzie nieco ckliwe, na wskroś romantyczne wiersze o miłości. Na poszczególnych kartach tej publikacji faktycznie znajduje się wiele twórczych refleksji i poetyckich rozważań na temat tego wzniosłego uczucia, ale… nie zawsze jest to miłość szczęśliwa, będąca spełnieniem naszych marzeń i wolna od mankamentów.

 

,,Miłość nie wystarczy” to książka dość osobliwa, jakby okruchy z życia autorki, którymi postanowiła nakarmić głodnych wrażeń czytelników, zachęcić ich własnych przemyśleń, uzmysłowienia sobie własnej hierarchii wartości, misji życiowej. Recenzowany tutaj tomik wierszy jest pełen lapidarnych utworów o długości zazwyczaj jednej strofy, książka podzielona jest na kilka rozdziałów umożliwiających zorientowanie się w ogólnej tematyce poszczególnych wersów. Znajdziemy więc tutaj co nieco wierszy z kategorii: o kosmosie; o mnie; o tobie; o bratnich duszach; do ciebie; o tęsknocie, list; i na co nam to było?; a co z naszą pamięcią?; co nam po nas?; zostaną nam wiersze; o odwadze; a czułość była w przestworzach; o świecie; chwilę przed…; ten czas; miłość nie wystarczy.

 

Książka została opublikowana w taki sposób, że między kolejnymi wierszami jest sporo przestrzeni, poszczególne strofy zapisane są zwykle na środkowej części kartki. Czy można było inaczej, bardziej ekonomicznie wydać ów zbiór wierszy, żeby zajął mniej stron, był mniejszym objętościowo tomikiem? Z pewnością tak, ale wydaje mi się, że taki, a nie inny zapis wierszy i ich wydanie jest zabiegiem celowym. Alutka pragnie dać przestrzeń, pozwolić czytelnikowi na chwilę refleksji nad swoimi utworami, książka zawiera wiele wolnego miejsca na własne zapiski, notatki, rysunki, sketchnotki, w ten sposób czytający ma okazję aktywnie włączyć się w proces myślenia autorki, nadać jej słowom nowy sens, kontynuację dostosowaną do własnych przeżyć, miłości, kłopotów i wyzwań z życia codziennego. ,,Miłość nie wystarczy” to zbiór bardzo wysublimowanych, osobistych, onirycznych utworów, zaproszenie do chwili medytacji nad swoim życiem, znalezienia chwili na przyjemny, ale też wymagający wnikliwego myślenia relaks z wartościową książką.

 

Wiersze Alutki są bardzo zróżnicowane, takie słodko-gorzkie, czasem bardzo smutne, ale to nadaje im wyjątkowy charakter, prawdziwie odnoszą się do życiowych doświadczeń człowieka, tych, którzy czują zbyt wiele… Z pomocą Alutki można na nowo spojrzeć na swoje otoczenie, odnaleźć w sobie nowe pokłady wdzięczności za każdy promień słońca i nadziei na pozytywne zakończenie nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Wiersze zapraszają do osobistej refleksji nad światem, relacjami, prawdziwym znaczeniem miłości, nienawiści, uczą wyrażania własnych uczuć. ,,Miłość nie wystarczy” to książka, którą można przeczytać w jedno popołudnie i o niej zapomnieć, albo delektować się nią przez wiele miesięcy, traktować ją jako wyjątkowy pamiętnik do zapisywania własnych przeżyć, ozdabiania jej rysunkami ilustrującymi kolejne dni, może nawet wykorzystać do pisania własnych wierszy.

 

Książka z powodzeniem znajdzie również zastosowanie na zajęciach z twórczego pisania, treningu kreatywności, myślenia wizualnego czy facylitacji graficznej. Za mną pierwsza lektura książki Alutki i również pierwsze refleksje z nią związane, ale to dopiero początek przygody… Sama jestem bardzo ciekawa, do czego zainspiruje mnie ta właśnie oryginalna książka, jak zmieni się jej wygląd, gdy zacznę przelewać na nią swoje myśli, wiersze, ilustrować ją prostymi grafikami, może jakimiś ulubionymi cytatami motywacyjnymi.

love_book_passion

  „Miłość nie wystarczy” Alutka to pięknie wydany tomik poezji, który wzbudza pozytywne emocje, gdy tylko na niego spojrzymy. Delikatny, uczuciowy i sympatyczny, to moje pierwsze skojarzenia z tomikiem poezji, który trafił w moje ręce.

 

Przyznam szczerze, że osobiście nigdy nie byłam wielkim miłośnikiem poezji. Szczególnie niechętnie patrzyłam w kierunku poezji w szkole, gdy czytając wiersze, tak naprawdę niewiele z nich rozumiałam. Niemniej jednak, patrząc teraz, z perspektywy czasu myślę, że najzwyczajniej w świecie do wszystkiego w życiu należy dojrzeć i dorosnąć. U mnie ten moment chyba już nadszedł. Dojrzałam do tego, by sięgać po poezję, zachwycać się nią i cieszyć. Dostrzegać w niej piękno i ukryte przesłanie, które autor chce nam przekazać.

 

Poezja jest zdecydowanie wyjątkowym dziełem literatury, które przepełnione jest emocjami. Jest to chyba ulubiona forma autorów na dzielenie się z innymi swoimi emocjami, przeżyciami. Bardzo często poprzez wiersze autorzy wyrażają swoje emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, o których nie mają odwagi mówić wprost. Bardzo często jest tak, że łatwiej jest nam nasze przeżycia przelać na papier w formie poezji, aniżeli otwarcie mówić, szczególnie oczywiście w przypadku emocji negatywnych, smutnych przeżyć, czy strat! Myślę, że poezja nie jest dla każdego, a już z pewnością nie w każdym wieku, czy etapie życia możemy, czy też powinniśmy po nią sięgać.

 

W tym zbiorze znajdziemy niezliczone emocje, głównie te negatywne, smutki, wzruszenia, ale również i przemyślenia. Jest ona niezwykle refleksyjna i skłania odbiorcę do przemyśleń w kwestii sensu istnienia, otaczającego nas świata, ale również ciągłego szukaniu sensu w życiu i kolejnego wyznaczania celów, tak aby ciągle dążyć do ich realizacji. Dla niektórych brak w życiu uczucia powoduje utratę sensu istnienia, dlatego odnalezienie prawdziwych uczuć staje się ich życiowym priorytetem, a każde niepowodzenie powoduje ogromny smutek i utratę sensu życia.

 

Ta pozycja jest dla osób, które czują za dużo, za dużo myślą i analizują, a życie na świecie traktują, jako przystanek, słodko – gorzki przystanek, a wszystkie emocje i uczucia z niezwykłą intensywnością kumulują w swoim umyśle.

 

Jest to wspaniały tomik poezji, który mnie zachwycił. Niezwykle przypadł mi do gustu. Przyznam, że myślę, że to już mój czas, aby sięgać po tak wyjątkowe pozycje. Oczywiście nie jest to kryminał z akcją w zawrotnym tempie, ale wspaniały odstresowywacz, który pozwoli nam na chwile wyciszenia, spokoju i przeanalizowania naszych życiowych postępowań. Będzie to nasz moment do refleksji nad naszym życiem. Myślę, że taki moment, szczególnie w dzisiejszych, zabieganych czasach, w których wszyscy ciągle gdzieś pędzimy, każdemu jest potrzebny.

 

Dodatkowo należy podkreślić, jak pięknie został on wydany! Myślę, że ta pozycja idealnie może się sprawdzić w formie prezentu, szczególnie dla osób wrażliwych, dojrzałych i tych, które zbyt wiele emocji duszą w sobie, nie chcąc się nimi podzielić z innymi. Może to być dla nich pierwszy krok do rozmowy. Ja już wiem, że ten tytuł będzie moją propozycją prezentową na zbliżający się dzień mamy. Moja mama z pewnością doceni takie cudo. Zresztą, to właśnie ona zaszczepiła e mnie miłość i pasję do książek, którą teraz pielęgnujemy razem.
„Miłość nie wystarczy” to wspaniała pozycja, którą bardzo serdecznie polecam!

 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial