Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kruchy Lód

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kruchy Lód | Autor: Krzysztof Bochus

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

  Powieść „Kruchy lód” autorstwa Krzysztofa Bochusa już od dłuższego czasu pojawia mi się w bookmediach. Nie powiem, ale bardzo chciałam poznać tę historię. Opis brzmi niezwykle intrygująco, a okładka jest wręcz magnetyczna i mocno przyciąga uwagę. Dlatego też cieszę, że mogłam poznać losy przedstawionych tutaj bohaterów.

 

Karolina to osiemnastolatka, która znika bez śladu na zatłoczonym dworcu w Warszawie. Mimo usilnych starań rodziny i policji nastolatki nie udaje się odnaleźć. Pięć lat później siostra Karoliny, Agnieszka dostaje tajemniczą wiadomość e-mail, w której Karolina prosi ją o pomoc. Agnieszka prosi swojego chłopaka o pomoc. Mężczyzna jest bowiem detektywem. Od tego momentu rozpoczyna się śledztwo, a razem z bohaterami udajemy się w dalekie zakątki świata. Jednak, czy uda się odnaleźć Karolinę?

 

Wow! Cóż to była za niesamowita i pasjonująca przygoda! "Kruchy lód" to niezwykle wciągająca powieść, od której bardzo ciężko się oderwać. Autor Krzysztof Bochus zabiera nas w podróż od Warszawy, aż po afrykańskie wyspy Zanzibar i Pembę.

 

Agnieszka to postać, która bardzo zaskoczyła mnie swoją determinacją. Mimo iż od pięciu lat nie miała żadnych wiadomości od siostry to jednak po otrzymaniu tajemniczego e-maila bez zawahania wyrusza na poszukiwania. Mimo tego, iż nie wszyscy są do tego pomysłu pozytywnie nastawieni, to dziewczyna nie poddaje się. To postać bardzo odważna i z mocnym charakterem! Wyrusza w nieznane, choć wie, że może na nią czyhać śmiertelne niebezpieczeństwo. Polubiłam ją właśnie za tą odwagę, determinację i siłę ducha. Kibicowałam jej od samego początku!

 

Bardzo spodobało mi się to jak autor przedstawił psychologiczne aspekty bohaterów. Ukazał ich wewnętrzne demony i walkę z bolesnymi wspomnieniami. Poprzez rodziców dziewczyn pokazuje do czego prowadzi trauma związane ze zniknięciem dziecka. Natomiast postać Agnieszki ukazuje nam zniknięcie siostry odbija się na jej teraźniejszości.

 

Musze również wspomnieć, że autor od samego początku zaskakuje czytelnika rozwojem akcji. Od pierwszych stron jest budowane napięcie, które trzyma nas aż do ostatniej strony. Od książki bardzo ciężko się oderwać. Pochłonęłam ją w dwa dni. Byłam niesamowicie ciekawa zakończenia i dopóki go nie poznałam powieść nie chciała mi wyjść z głowy!

 

Jednak "Kruchy lód" nie jest tylko historią z wątkiem kryminalnym. Znajdziemy tutaj również motyw miłości i straty. Autor świetnie przedstawia tło psychologiczne postaci. Wątki kryminalne mieszają się z wątkami emocjonalnymi, a to sprawia, ze lektura jest niezwykle wciągająca.

 

Podsumowując, „Kruchy lód” to świetna i wciągająca powieść. Gratka dla fanów kryminałów z domieszką romansu. Krzysztof Bochus prezentuje nam powieść, która pozostaje z nami długo po zakończeniu. Ta historia jest pełna tajemnic i emocji. Bardzo gorąco polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial