Okładka wydania

29 Darów, Które Odmienią Twoje Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Cami Walker
 • Tytuł Oryginału: 29 Gifts: How A Month Of Giving Can Change Your Life
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Karol Wysocki
 • Liczba Stron: 248
 • Rok Wydania: 2010
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788373774308
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

29 Darów, Które Odmienią Twoje Życie | Autor: Cami Walker

Wybierz opinię:

Soulmate

Do recenzowanej przez mnie książki podchodziłam nieco sceptycznie. Wybrałam ją z powodu tematu – stwardnienie rozsiane to choroba bliska mojej rodzinie, przez nią nie poznałam swojego dziadka bo po kilku okropnych latach choroby zmarł. Jak podkreśla autorka „29 Darów" nie jest to najgorsza choroba na świecie ale zdecydowanie jedna z tych cięższych. Choroba ta należy do rodzaju immunoagresywnych, czyli takich, gdzie organizm paradoksalnie atakuje sam siebie – dokładniej: komórki odpornościowe atakują neurony a dalej możecie sobie wyobrazić. Niszczenie nerwów, paraliże, nie możność poruszania, zaburzenie różnych funkcji życiowych. Powolna śmierć.

 

Bałam się, że ta książka będzie suchym zbiorem faktów i poradnikiem, jak uczynić życie lepszym. No cóż, zawiera jedno i drugie, ale w zdecydowanie znośnych dawkach. Najważniejsza są dla mnie wciągająca fabuła, oryginalni ale naturalni bohaterowie i klimat – i te wszystkie elementy pojawiły się w powieści „29 Darów, które odmienią Twoje życie" Cami Walker.

 

Cami Walker jest autorką, narratorka i bohaterką w jednym. Sama jest chora na stwardnienie rozsiane (SM) i sama też doświadczyła oddziaływania na jej życie formuły 29 darów. Kiedy straciła już nadzieję, całkowicie poddała się chorobie i pozwoliła jej rządzić swoimi relacjami z bliskimi na jej drodze pojawiła się Mbali Creazzo – uzdrowicielka pochodząca z południowej Afryki. Cami wiele razy miała do czynienia z leczeniem niekonwencjonalnym, jednak pomysł Mbali – rozdawanie „prezentów" przez 29 dni z pełną tego świadomością nie był dla niej czymś szczególnym. Przy pierwszej radzie Mbali odrzuciła ten pomysł i wróciła do swojego szarego życia. Nie chodziła samodzielnie, nie sprzątała, nie gotowała – nie robiła nic, co robi zazwyczaj młoda żona, a taką właśnie była Cami; kilka lat po ślubie. Jednak już miesiąc po weselu usłyszała druzgocąca diagnozę – pełnoobjawowe SM.

 

Nie zauważyłam, kiedy fabuła pochłonęła mnie aż tak bardzo, że poszczególni bohaterowie stali się dla mnie bliscy, dopingowałam Cami i Marka, i nie zważałam na pomieszanie kulturowe i inne religijne aspekty, które zazwyczaj nie podobają mi się w książkach. Po prostu czytałam, wciąż wzruszając się nad losem chorych na SM i ich siłą życiową, której czasami mi brakuje. Ta opowieść, choć mimo wszystko smutna, bo SM jest nieuleczalne podniosła mnie na duchu i dyskretniej niż we wspomnianym z tyłu książki „Sekrecie" napędziła do działania, do walki o własne zdanie. Przypomniałam sobie, że dawanie, takie świadome i bez żalu potrafi być piękniejsze nić dostawanie. W końcu – ujrzeć uśmiech na twarzy innego człowieka to rzecz najwspanialsza.

 

Cami Walker zawsze marzyła o pisaniu ale nie miała siły i wiary, by którąkolwiek książkę skończyć. Tę na szczęście napisała i wydała – i cieszę się, że mogłam ją przeczytać a także zapoznać się z istotą 29 Darów. Wy także możecie dołączyć do podarowujących – to wszystko jest naprawdę. Cami założyła stronę internetową www.29gifts.org na której propaguje tę inicjatywę. Naprawdę warto sięgnąć po jej powieść, aby w pełni zrozumieć, co oznaczają te Dary, jak wpłynęły one na życie Cami a także niektórych użytkowników jej strony i by poznać życie chorych na SM. „29 Darów, które odmienią Twoje życie" nie jest powieścią-przerywnikiem; czytając ją trzeba się skupić i poświęcić jej pełną uwagę. Za to też należą jej się wyrazu uznania – bo daje ona czas tym, którym go ciągle brakuje.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial