101 Archaniołów

Autor: Virtue Doreen

Okładka wydania

101 Archaniołów


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Agniecha

Skoro na Ziemi istnieje zło, musi istnieć także dobro, aby zachowana była naturalna równowaga we wszechświecie. Z jednej strony złe siły doprowadzają do złych wydarzeń w naszym życiu, to muszą istnieć także dobre moce, które będą starały się nam pomagać. Czy myśleliście kiedyś nad tym jak możecie dopomóc własnemu szczęściu? Dr Doreen Virtue, jasnowidza pracująca z przejawami anielskości, w swojej książce o tytule „101 archaniołów" daje nam odpowiedź na to pytanie sprowadzając wszystko do archaniołów, gdzie każdy z nich zajmuje się inną sferą naszego żywota.

 

W kolejnej swojej książce bazującej na sferze anielskiej, Doreen Virtue skupia się na archaniołach obecnych w życiu każdego człowieka. Archaniołów, które to bacznie stoją przy naszym boku i gotowe są do działania, jeżeli tylko poprosimy je o pomoc. „101 archaniołów" jest książką dość niezwykłą, gdyż stanowi nie tylko pewnego rodzaju poradnik dla ludzi potrzebujących pomocy, ale też i może przede wszystkim zbiór opowieści o ingerencji archaniołów w ludzkie życie.

 

Autorka swoją książkę rozpoczyna od zapoznania czytelnika z tym kim jest archanioł, a także prezentując różne rodzaje chórów anielskich. W dalszej części, podzielonej już na konkretne rozdziały, poznamy kolejnych archaniołów. Doreen Virtue pisze tylko o kilku z nich, tych najważniejszych i tych, którzy są jej ulubionymi. Poznajemy nie tylko ich imiona, różne w zależności od tego z jakich wierzeń pochodzą, ale też ich znaczenie. Czytelnik zapoznaje się z indywidualnymi mocami każdego z archaniołów, a także ze sposobami w jaki mogą one nam pomóc. Te wszystkie praktyczne informacje, które mogą pomóc nam samym wzbogacone są o historie, które autorka zasłyszała od ludzi jej się zwierzających. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach, inne mogą nas rozbawić, a jeszcze inne są tak błahe, że aż nierealne, żeby zainterweniował w tych kwestiach sam archanioł – pomocnik boży. Dodatkowo autorka w prosty sposób przemawia do czytelnika, dając mu wskazówki jak porozumieć się z konkretnym archaniołem i móc z nim współpracować już zawsze. Okazuje się, że wielu z nich może pomagać nie tylko tym, którzy go wzywają, ale także innym. Ponadto wskazuje iż praktyka czyni mistrza i jeżeli częściej będziemy korzystać z pomocy aniołów tym szybciej i skuteczniej będą nam pomagać w ten czy inny sposób. Mogą nam zsyłać myśli, mogą samodzielnie ingerować, a mogą także odpowiednio nami posterować, z czego niekiedy nie zdajemy sobie sprawy. Przychodzą we śnie, odwiedzają nas na jawie. Możemy z nimi rozmawiać i być może wielu z nas to robi, chociaż myślą, że sami dają sobie odpowiedzi w swoich głowach. Dla dodatkowego ułatwienia czytelnikowi komunikacji z archaniołami jasnowidza na specjalnej liście umieszcza każdego z zaprezentowanego przez nią głównego archanioła z jego kolorystyką, specjalnościami, a także powiązane z nimi znaki zodiaku i kamienie. Najwspanialsze w tej małej książeczce jest to, że autorka pisze o aniołach z wyjątkową lekkością. Tworzone przez nią treści w ogóle nie męczą, pomimo stosowania także specjalistycznych zwrotów. Nawiązuje do historii, do mitologii, nie opiera się jedynie na wierze chrześcijańskiej, ale także judaizmie, czy też religiach wschodu. Takie wszechstronne spojrzenie na anielskie zastępy zdecydowanie interesuje czytelnika.

 

Wydanie książki przygotowane przez Studio Astropsychologii zachwyca w każdym calu. Jest to mała książeczka w twardej oprawie o idealnym purpurowym kolorze, który nadaje książce charakteru. Na tym barwy się nie kończą, bowiem, gdy otwieramy „101 archaniołów" doznajemy szoku! Każdy rozdział wydrukowany został na kartkach o innym kolorze. Jest to rewelacyjne, gdyż kolory te odpowiadają kolorom poszczególnych archaniołów. Zupełnie inaczej odbiera się taką książkę, oczywiście pozytywnie! Gdyby tego było mało zachwycać możemy się wspaniałymi obrazkami aniołów. Aż zapiera to dech w piersi, a czytanie tej lektury jest przyjemnością. Dodatkowo tłumaczka – Katarzyna Szewczuk, musi znać się na tej tematyce, gdyż bez problemu dokładała swoje pięć groszy kiedy coś z mistycznej tematyki nie było do końca zrozumiane przez czytelnika.

 

Książeczka „101 archaniołów" kwalifikuje się do moich ulubionych. Już same wykonanie zachwyciło mnie od pierwszej chwili, gdy tylko ją zobaczyłam. Nigdy w życiu nie miałam w ręce, ani nie czytałam piękniejszej książki. Treść jest równie piękna i... nawet z niej skorzystałam. Postanowiłam wypróbować magiczną moc jednego z archaniołów. Mój wybór padł na Jofiela- anioła piękna, który pomaga także w zakupach. Zależało mi na jednej sukience z wyprzedaży, zwróciłam się do Jofiela, aby sprawił, żeby nikt mi jej nie wykupił zanim dojadę do sklepu- a graniczyło to z cudem. Nie mniej, udało się! Z zachwytem kupiłam sukienkę, a to, że znajdowały się na niej kwiaty w kolorze fuksji – odpowiadające kolorystyce Jofiela, uznałam za znak! Od razu poczułam się lepiej, bo uwierzyłam, że cuda za pomocą archaniołów mogą się zdarzyć...

 

Za tę piękną książkę pragnę podziękować Studiu Astropsychologii, a także portalowi Sztuakter za jej udostępnienie.

Gosiarella

"Słowo archanioł wywodzi się od greckiego archi, co oznacza "Pierwszy, główny, naczelny"; a także angelos, co oznacza "posłaniec Boga". Archaniołowie są zatem naczelnymi posłańcami bożymi."

 

Powyższy cytat otwiera pierwszą część książki, która wyjaśnia czytelnikowi, kim tak naprawdę są archanioły. Autorka na wstępie przedstawia nam również ich podział, ilość jak się z nimi skontaktować oraz przede wszystkim podkreśla, że nie są one przynależne całkowicie do jednej religii. W kolejnych częściach książki przedstawia nam piętnaście najważniejszych archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela, Uriela, Chamuela, Ariela, Metatrona, Sandalfona, Azraela, Jofiela, Haniela, Raziela, Raguela, Jeremiel oraz Zadkiela. Każdemu z powyższych archaniołów jest przyporządkowany jednej rozdział, a w każdym z nich znajdziemy niesamowite informacje na ich temat. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki zostali oni ujęcie. Wpierw imiona, następnie jego znaczenie, a później zostają przedstawione ich funkcje.

 

Przyznam szczerze, że w najśmielszych oczekiwaniach nie podejrzewałam, iż książka tak będzie tak niesamowicie interesująca. Spodziewałam się prostego, a wręcz sztywnego przedstawienia każdego archanioła, a zamiast tego dostałam barwny i wielowymiarowy obraz. Podoba mi się wprowadzenie do książki historii ludzi, którzy wierzą, że pomogły im anioły. Muszę przyznać, że również pięknie wzbogacają książkę piękne podobizny aniołów oraz piękna oprawa graficzna. Przyjemne w dotyku, śliskie kartki w kolorach zmieniających się w zależności od koloru aury danego archanioła tworzą niesamowity klimat do czytania. Właściwie mimo swojej całkowitej racjonalności mogłam prawie poczuć, że moje życie może się zmienić, jeśli tylko o to poproszę.

 

Kolejnym bardzo dużym plusem jest to, że wiele się z niej nauczyłam nie tylko o archanielskich właściwościach, ale też zupełnie przyziemnych rzeczach. Przykładowo nigdy wcześniej nie spotkałam się ze wzmiankami o Angel Therapy, która jest metodą terapii opartą na komunikacji z aniołami.

 

Polecam? Oczywiście, że polecam! Uwielbiam tematykę anielską, ale jeszcze nie spotkałam pozycji, która tak zaskoczyłaby mnie swoją treścią i oprawą. W dodatku książkę, czyta się nad wyraz łatwo i szybko. To bardzo przyjemna i optymistyczna lektura. W niedługim czasie mam zamiar wypróbować parę sztuczek i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Niemniej wszystkim gorąco polecam tą zachwycającą pozycję - być może ona zmieni wasze życie na lepsze!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!