Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szklane Puzzle

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Szklane Puzzle | Autor: Blue Jeans

Wybierz opinię:

O Książkach I Nie Tylko

  Poprzednia część z cyklu Niewidzialna dziewczyna bardzo przypadła mi do gustu. Nic dziwnego z resztą, ponieważ pióro autora ogólnie rzecz biorąc, naprawdę lubię, więc jego bardziej thrillerowa odsłona jeszcze mocniej utwierdziła mnie w mojej sympatii. Z niecierpliwością czekałam na możliwość przeczytania Szklanych puzzli – i nareszcie mi się to udało. Czy kontynuacja cyklu okazała się równie dobra? O tym w tej recenzji.

 

Od wydarzeń z tomu poprzedniego minęło już trochę czasu. Julia musi się jednak mierzyć ze skutkami silnej eksplozji na stacji metra, w której niestety poniosła uszczerbek na zdrowiu (podobnie jak jej przyjaciele). Od tamtego czasu dziewczyna nie jest już taka sama, a wszystko to, co sprawiało jej przyjemność, skutecznie odeszło w cień. Wiele zmieniło się i u Emilia, który nie do końca wie, w którą stronę podążać — poznanie pewnej osoby przyczyni się jednak do przemyślenia wszystkiego raz jeszcze. Pewnego dnia Julia dostaje niepokojący telefon od nieznanej jej osoby — Hugo informuje ją, że Ivan gdzieś zniknął i nie można go namierzyć. Dziewczyna postanawia pomóc w poszukiwaniach, a traf chce, że jej babcia mieszka w pobliżu chłopaków. Tak nastolatka zostaje zamieszana w sprawę zniknięcia, zbrodni, w której każdy jest podejrzany... Czy i tym razem uda jej się rozwiązać zagadkę?

 

Sama nie wiem, od czego zacząć, ponieważ ta książka jest tak dobra, że chyba brakuje mi słów, by wyrazić swój zachwyt. Pierwsze strony powieści odrobinę mnie nużyły, ale głównie ze względu na to, że nie wszystkie szczegóły z poprzedniej części pamiętałam. Szybko jednak na nowo wgryzłam się w stworzoną przez Blue Jeansa powieść, a w pewnym momencie nie potrafiłam się od niej oderwać.

 

Główna bohaterka jest detektywem z krwi i kości i absolutnie mi imponuje. Choć Julii przyszło przeżyć nie do końca pozytywne sytuacje, to jednak znakomicie daje sobie radę i próbuje przywrócić swoje życie na dawny tor. Myślę, że w dużej mierze przyczynia się do tego kolejna sprawa, dzięki której nastolatka swobodnie może skupić swoje myśli na czymś innym, niż przygnębiających wspomnieniach. No, a trzeba Wam wiedzieć, że to, co się dzieje w TEJ książce... to jest naprawdę coś.

 

Tajemnicze zniknięcie, zbrodnia, o której nikt nic za wiele nie wie, każdy kolejny podejrzany, który ma coś za uszami i ta atmosfera — dusząca, powoli stająca się wręcz klaustrofobiczna, to coś, co zdecydowanie docenić muszę w tej powieści. Lektura kolejnych stron sprawiała, że z zainteresowaniem śledziłam kolejne zdarzenia, ale i często przecierałam oczy ze zdumienia. Dodatkowo te zwroty akcji... No powiem szczerze, że działo się tutaj i to naprawdę sporo.

 

Blue Jeans ma bardzo dobre pióro, o którym już pisałam, ale chcę powtórzyć. Tworzone przez niego historie bardzo do mnie trafiają, a już w szczególności drugi tom Niewidzialnej dziewczyny – no co to była za książka! Dawno nie zdarzyło mi się, żebym trzysta stron przeczytała jednym ciągiem, nie mogąc się oderwać, a tutaj tak się właśnie stało. Myślę, że samo to już stanowi wystarczającą recenzję.

 

Czy w tej pozycji zdarzały się potknięcia? Oczywiście, że tak. Sam początek był dość rozwleczony, choć to po części też moja wina. W każdym razie wstęp mógłby być krótszy, ale czy to by w jakiś sposób wpłynęło na samą książkę? Nie wiem sama. Myślę, że koniec końców, taka forma powieści jest naprawdę dobra i nie zmieniałabym jej w żaden sposób.

 

Szklane puzzle to rewelacyjny thriller młodzieżowy, w którym nie brakuje dynamicznej akcji, kwestii pobudzających do rozmyślań i ciekawych bohaterów, gdzie każdy ma coś do ukrycia... Jeżeli lubicie takie książki, to pokochacie i tę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial