Okładka wydania

7 Opowieści Dla Szukających Miłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

7 Opowieści Dla Szukających Miłości | Autor: Marko Ivan Rupnik

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Miłość niewątpliwie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Chwile, kiedy cieszymy się ze wspaniałych relacji z naszymi bliskimi bądź też ukochaną „drugą połówką" należą do najbardziej przyjemnych i wręcz niezapomnianych. Nieraz to specyficzne uczucia pozwala na całkowitą zmianę egzystencji i wkroczenie do zupełnie innego, nowego etapu egzystencji. Ci, którzy raz oddadzą się miłości nie potrafią już normalnie funkcjonować, najczęściej porzucając swój pesymizm i spoglądając na otaczający świat przez różowe okulary. Niekiedy jednak trudno jest odnaleźć to niezwykłe szczęście, jakim jest ciepło osoby, którą darzy się sympatią. „7 powieści dla szukających miłości" Marko Iwana Rupnika to lektura, która daje nadzieję, że pomimo wszystko warto czekać na niezapomniane emocje.

 

Wyżej wskazana książka to pewnego rodzaju poradnik, jednakże uchwycony w słowa tak, że czytelnik odnosi wrażenie, że czyta utwór przedstawiający losy bohaterów, borykających się z różnymi problemami. Autor ukazuje siedem ciepłych opowieści, przedstawiając prawdy o Bogu, wierze i ludzkim życiu. Każdą z nich łączy postać bohatera – pobożnego mnicha Bogumiła, który spotyka się z wszelkimi problemami innych postaci. „7 powieści dla szukających miłości" przedstawiają piękno rozmyślań, walkę z pokusami, historię Kościoła, wizji dziejów, wizji łączenia wiary chrześcijańskiej z sukcesem i karierą oraz wiele innych rozterek, które razem tworzą intrygującą opowiastkę o ludzkiej codzienności. Fabuła utworu, która została napisana przez znawcę teologii wschodniej prowadzi czytelnika do świata łączności z Bogiem, sprawiając, że człowiek uświadamia sobie własne, niekiedy niewidoczne rozterki. Książka posiada niesamowitą aurę, która powoduje, że odbiorca zaczyna rozmyślać nad sensem własnej egzystencji, dziejami ludzkości oraz miłością Boga, która niekiedy jest odrzucona na rzecz innych przyjemności.

 

Przyznam, że trudno mi pisać o „7 powieściach dla szukających miłości", głównie dlatego, że do końca nie zapałałam sympatią do tej lektury. Książka niewątpliwie wydaje się być interesująca i autor w żadnym przypadku nie zanudzał mnie swoimi tekstami, jednakże brakuje jej pewnych elementów, których nazwy do końca sama określić nie mogę. Utwór nie jest przeznaczony dla czytelników, poszukujących wartkiej akcji czy też niesamowitych wydarzeń. Marko Iwan Rupnik starał się ukazać przede wszystkim duchową sferę człowieka, pokazując, jak niepozorny mnich otrzymał szansę obserwowania egzystencjonalnych błędów swoich bliźnich, niekiedy pomagając im w cierpieniu, kiedy to prosili go o modlitwę. Lektura zainteresuje przede wszystkim tych, którzy cenią powieści związane z wiarą chrześcijańską, odkrywając w nich powodu, dlaczego w dalszym ciągu powinni funkcjonować w brutalnym świecie. „7 powieści dla szukających miłości" posiadają swój specyficzny klimat oraz ciekawą atmosferę, która skłania do refleksji i powoduje, że człowiek nieco inaczej zaczyna patrzeć na otaczający świat. Warto również wspomnieć, że przedmowę do dzieła pana Rupnika napisał kardynał Tomas Spidlik, wybitny znawca duchowości prawosławnej.

 

Są książki, które w ogóle nie wyróżniają się z tłumu innych pozycji i z pewnego rodzaju bólem serca muszę przyznać, że „7 powieści dla szukających miłości" to lektura ciekawa, ale tylko i wyłącznie dla tych, którzy naprawdę uczuć szukają, zarazem ceniąc sobie duchowe wskazówki. I tę lekturę polecam właśnie takim czytelnikom.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto