46

Autor: Jerzy CzajkowskiRoman Lach

Okładka wydania

46


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Łędina

Książka "46" - Romana Lacha, Jerzyego Czajkowskiego została mi podarowana w paczce pozycji do recenzji. Troszkę mnie to zdziwiło, bo jak opiniodawca-pozycje dla młodzieży, fantasy, ma napisać krytykę dla tomiku z poezją? Niezłe wyzwanie. W egzemplarzach książek, które czytam, poezją można nazwać tylko momenty krwawych pojedynków, kiedy bohater finezyjnie posługuje się mieczem, bądź włócznią. Nic poza tym. Zresztą ja nigdy biegle nie interpretowałam zwrotów w poematach - dotyczące ich lekcje polskiego przesypiałam albo odlatywałam myślami ponad budynek szkoły. Tak więc, może moją recenzję należy potraktować z przymrużeniem oka i podczas jej czytania, pamiętać, że jest to opinie osoby kompletnie do tego nieprzygotowanej lub nawet nieodpowiedniej.

 

Roman Lach - uczestnik wielu konkursów literackich i poetyckich. Wyróżniony podczas konkursów jednego wiersza przez między innymi Roberta Rybickiego, Macieja Maleckiego, Jerzego Łukosza, Tadeusza Lirę-Śliwę.

 

Jerzy Czajkowski - gitarzysta, wokalista, tekściarz, związany w przeszłości z zespołem Rewolta oraz Huśtawką. Laureat festiwalów muzycznych.

 

Nikt nie wyjdzie żywy z matni szaleństwa stworzonej przez ludzi dla ludzi. Wszyscy jesteśmy winni i każdy z nas zapłaci wiecznością za ciało, które jest niczym więcej niż komunią dla robactwa. Tomik wierszy jest lustrem, w którym każdy człowiek może zobaczyć wnętrze swej duszy.- pozwoliłam sobie tym razem przytoczyć opis wydawcy.

 

Przeczytałam ją całą, ale nie mogę napisać, że jest to dzieło super rewelacyjnie wybitne - choć pewnie dla pasjonata tak może być. Rozpoczynając lekturę przez pewien czas byłam pewna, że zawarte w niej wiersze są spokrewnione ze sobą, ale potem wyłapywałam znaczne różnice i teraz nie jestem już tego do końca pewna. Bezbłędnie pewna jednak jestem tego, że zapisane w tomiku dzieła są smutne, przygnębiające i bardzo ponure. Większość z nich dotyczy postaci porzuconych, bez miłości, pokrzywdzonych przez życie, chmurnych, mrocznych albo skrajnie załamanych.

 

Oprócz tekstu w książce znajdziemy obrazki oddzielające wiersze od pozostałych. Nie przedstawiają one niczego konkretnego - zwykłe mazidła, które można uzyskać rozlewając rozcieńczoną farbę - ale chyba mają oznaczać te mętne szaleństwa stworzonego przez ludzi dla ludzi, o którym mówi opis pozycji.

 

Ten egzemplarz mogę polecić jedynie entuzjastą podobnych dzieł. Mnie spodobało się kilka odrębnych wierszy, ale to nie moja liga.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.