Okładka wydania

10 Największych Błędów Wychowawczych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ralph DawirsGunther Moll
 • Tytuł Oryginału: Die 10 Größten Erziehungsirrtümer Und Wie Wir Es Besser Machen Können
 • Gatunek: Pedagogika i Metodyka
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Teresa Semczuk
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 136×210 mm
 • ISBN: 9788377670231
 • Wydawca: WAM
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

10 Największych Błędów Wychowawczych | Autor: Ralph DawirsGunther Moll

Wybierz opinię:

Gosiarella

Dzieci, dla jednych największy skarb, dla innych źródło lęku. Należę do tej drugiej grupy. Nie jestem mamą i nie wiem, czy kiedyś będę. Nie boję się dzieci, ale też nie rozpływam się na ich widok. Nie znaczy to, że w moim najbliższym otoczeniu nie ma dzieci. Oczywiście, że są i bardzo mi na nich zależy. Jako dobra ciocia też powinnam wiedzieć, co jest dla nich dobre, a co nie, dlatego też z zapałem zabrałam się za czytanie książki, która miała mi uświadomić "1o największych błędów wychowawczych".

 

Na wstępie uświadomiono mi kilka rzeczy pod względem politycznym, co było dla mnie nie lada zaskoczeniem. Podobnie ma się sprawa z błędami, jakie popełnia się przy wychowaniu dziecka. Wielu z nich byłam świadoma, choć przedstawienie ich i czytanie sprawiło mi przyjemność odkrywania ich na nowo. Innych nie do końca się spodziewałam w tej pozycji. Przede wszystkim jednak zaskoczyło mnie, że książka nie jest gotową listą przestróg i rad, jak sugeruje tytuł. Tutaj wszystko działa na zasadzie ciekawych wyjaśnień i humoru.

 

Na wstępie pojawia się wyjaśnienie, jak mocno w Niemczech, ale także u nas, ustawodawcy przejmują stery w wychowaniu dzieci. Nigdy wcześniej nie rozważałam nad tym, jak mocno Państwo ingeruje w wychowywanie dzieci i to było z mojej strony bardzo naiwne. Wystarczy pomyśleć ile godzin dziennie nasze małe pociechy spędzają poza domem i jak reguluje się ustawami, sposób ich wychowania. Sami autorzy wykazują się (podobnie jak i ja) poglądami by wychowawcza rola państwa była ograniczona. Na kolejnych etapach książki autorzy wyjaśniają, jak ważna jest rola dobrego wychowania dziecka i to, jakie aspekty powinniśmy brać pod uwagę w każdym etapie jego dorastania. I choć chciałabym zdradzić wam wiedzę, jaką zdobyłam w trakcie czytania uwag Ralpha Dawirsa i Gunthera Moll'a, wiem, że zrobię lepiej pozwalając wam samym zapoznać się z tą pozycją.

 

Warto dodać, że książkę łatwo się czyta, jest przyjemna w odbiorze i interesująca. Nie są to suche fakty, choć treść jest klarowna i zwięzła i zrozumiała. Pewna dawka humoru również działa na korzyść tej pozycji. Tym z was, którzy planują uczestniczyć w kształtowaniu młodego pokolenia, serdecznie polecam tę książkę. Z kolei tych, których dzieci są już nastolatkami, również zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję, ponieważ wychowanie dzieci nigdy się nie kończy i warto zrozumieć, jaki oddźwięk mają niektóre słowa, które do nich wypowiadamy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial