Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sentymenty W Sieci

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sentymenty W Sieci | Autor: Marzena Antoniak

Wybierz opinię:

Andżelika Horbowicz

  "Sentymenty w sieci" autorstwa Marzeny Antoniak to niezwykła książka, która zręcznie łączy elementy nowoczesnej epistolarności z klasyczną narracją, kreując intymny portret relacji, która rozkwita w dobie cyfrowej. Antoniak, znana z głębokiego wnikania w emocjonalny świat swoich postaci poprzez poezję, tym razem zabiera czytelników w podróż przez zawiłości internetowej znajomości, która przeradza się w coś znacznie większego. Opowieść o dwojgu trzydziestolatkach, których relacja rozpoczyna się od niepozornych wymian wiadomości w Internecie, a rozwija przez sto osiemnaście wirtualnych listów, to fascynujące świadectwo czasów, w których żyjemy. Autorce udaje się z niezwykłą precyzją oddać dynamikę rozwijającego się uczucia, które mimo wirtualnego początku, staje się coraz bardziej realne z każdym kolejnym listem.

 

Jednak to, co wyróżnia "Sentymenty w sieci" spośród innych powieści o podobnej tematyce, to sposób, w jaki Antoniak wplata w narrację ponad sto wypowiedzi sławnych ludzi oraz kilkadziesiąt cytatów z Pisma Świętego. Te fragmenty działają niczym mosty, łącząc przeszłość z teraźniejszością, duchowość z codziennością, nadając opowieści głębi i uniwersalności. Nie są one jednak nadużywane; każdy cytat służy budowaniu kontekstu emocjonalnego lub intelektualnego, w którym rozwijają się bohaterowie. "Sentymenty w sieci" to również opowieść o poszukiwaniu bliskości i zrozumienia w świecie, który często wydaje się zbyt pośpieszny i powierzchowny. Antoniak umiejętnie pokazuje, jak z pozoru chłodne medium Internetu może stać się przestrzenią dla głębokich, osobistych wyznań i jak ważną rolę w budowaniu i utrzymywaniu relacji odgrywa komunikacja pisemna.

 

Marzena Antoniak oferuje czytelnikom nie tylko ciekawą historię, ale również refleksję nad współczesnymi formami miłości i przyjaźni. Pokazuje, że prawdziwe uczucia mogą rozwijać się i kwitnąć nawet w nieoczekiwanych okolicznościach, a słowa - nawet te wysłane cyfrowo - mają moc tworzenia trwałych więzi. "Sentymenty w sieci" to powieść nie tylko dla miłośników romantycznych historii, ale także dla tych, którzy cenią sobie bogatą warstwę intelektualną i duchową w literaturze. Antoniak udowadnia, że miłość, która rodzi się i rozwija w Internecie, może być równie złożona, głęboka i realna, jak ta, która zaczyna się w tradycyjny sposób. To lektura, która zachęca do refleksji nad własnymi sposobami budowania relacji w erze cyfrowej.

 

Książka "Sentymenty w sieci" Marzeny Antoniak wykracza poza ramy zwykłej opowieści miłosnej, stając się przestrzenią do eksploracji głębszych tematów ludzkiej egzystencji i poszukiwania sensu. Antoniak z wielką wnikliwością bada, jak ludzie w dzisiejszym świecie, pełnym rozproszenia i przesytu informacji, mogą znaleźć drogę do autentycznych, głębokich relacji, które przetrwają próbę czasu.Wszystko to osiąga, opierając się na bogatej palecie emocji swoich bohaterów, którzy, choć połączeni cyfrowo, przeżywają wachlarz bardzo ludzkich, uniwersalnych uczuć – od radości, przez niepewność, po głęboki smutek. Ich rozmowy, pełne refleksji i osobistych doświadczeń, są jak lustrzane odbicie współczesnego społeczeństwa, w którym tak wielu z nas szuka bliskości, nie tracąc przy tym swojej indywidualności.

 

Antoniak umiejętnie wykorzystuje cytat jako narzędzie do pogłębiania narracji, co czyni jej powieść nie tylko historią miłosną, ale również filozoficzną podróżą przez różne koncepcje miłości, przyjaźni i duchowości. Dzięki temu "Sentymenty w sieci" stają się uniwersalnym dziełem, które przemawia do czytelników niezależnie od ich wieku, doświadczeń życiowych czy przekonań. Co ciekawe, książka ta stanowi również świadectwo czasu, w którym powstała. Znajomość inicjowana i rozwijana w internecie, choć dzisiaj coraz bardziej powszechna, wciąż budzi wiele pytań dotyczących autentyczności i głębi takich relacji. Antoniak nie unika tych trudnych tematów. Wręcz przeciwnie, z zaskakującą odwagą i wrażliwością zagłębia się w ich najciemniejsze zakamarki, nie tracąc jednak nadziei na możliwość prawdziwej bliskości, nawet w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach. "Sentymenty w sieci" to również przypomnienie o sile słowa pisanego. W dobie szybkich wiadomości i powierzchownych komentarzy, głęboka, przemyślana korespondencja staje się rzadkością, którą Antoniak celebruje. Każdy list jest tutaj malowany słowami z taką precyzją i czułością, że staje się dziełem sztuki, zaproszeniem do zatrzymania się i refleksji nad własnym życiem i relacjami.

 

Podsumowując, "Sentymenty w sieci" to książka wyjątkowa, która przekracza granice tradycyjnej powieści miłosnej, stając się przestrzenią dla głębokich przemyśleń nad naturą ludzkich relacji, miłości i życia w erze cyfrowej. Marzena Antoniak oferuje czytelnikom nie tylko wciągającą historię, ale także szansę na introspekcję i zrozumienie, że w świecie pełnym powierzchowności, głęboka i autentyczna komunikacja jest możliwa i wartościowa. To lektura, która pozostawia trwały ślad w sercu i umyśle, inspirując do poszukiwania i pielęgnowania prawdziwych, głębokich relacji w naszym własnym życiu.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial