Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wielkie Polowanie. Koło Czasu. Tom 2. Wydanie Serialowe

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Robert Jordan
 • Seria: Koło czasu
 • Gatunek: Fantasy
 • Liczba Stron: 882
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788383350073
 • Wydawca: Zysk i S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wielkie Polowanie. Koło Czasu. Tom 2. Wydanie Serialowe | Autor: Robert Jordan

Wybierz opinię:

Andżelika Horbowicz

  Cykl "Koło Czasu" Roberta Jordana oceniam bardzo dobrze. Jego drugi tom, "Wielkie Polowanie", potwierdza, że świat stworzony przez Jordana jest niezwykle bogaty i wciągający, pełen głębi, którą można eksplorować z fascynacją. Recenzja kolejnego wydania tego tomu rzuca nowe światło na jego wartość i znaczenie w całej serii.Tom ten, jak sugeruje recenzja, wybija się dynamiczną narracją i głębią przedstawionego świata. Historia Randal'Thora i jego drużyny, na przekór wszelkim przeciwnościom, poszukujących legendarnego Rogu Valere, jest nie tylko ekscytująca, ale również pełna znaczeń i ukrytych wątków. Jordan, a po jego śmierci Sanderson, z niesamowitą precyzją budują świat, w którym magia splata się z polityką, a losy bohaterów z historią całych narodów.Szczególną uwagę warto zwrócić na porównanie zakonu Aes Sedai do Bene Gesserit z "Diuny" Franka Herberta. Oba uniwersa, choć różne, wykorzystują podobne motywy silnych kobiet, które za kulisy wpływają na bieg historii, co dodaje głębi porównań między tymi dwoma monumentalnymi dziełami literackimi. AesSedai, ze swoim skomplikowanym systemem wierzeń i manipulacją, stają się kluczowym elementem fabuły, wprowadzając do opowieści kolejną warstwę złożoności. Recenzent słusznie podkreśla, że "Wielkie Polowanie" stanowi znakomite uzupełnienie i rozwinięcie wątków zapoczątkowanych w pierwszym tomie. Zwiększona dynamika akcji, rozbudowane tło świata oraz głębia charakterów bohaterów sprawiają, że lektura staje się jeszcze bardziej porywająca. Jordan z Sandersonem udowadniają, że są mistrzami w kreowaniu pełnokrwistych postaci, które muszą stawić czoła nie tylko zewnętrznym przeciwnościom, ale również wewnętrznym dylematom i spiskom.

 

Mimo pewnych podobieństw do uniwersum Tolkiena, "Koło Czasu" stanowi unikatową opowieść, która zasługuje na uznanie za oryginalność i kompleksowość. Seria ta nie jest jedynie kolejnym eposem fantasy, ale dziełem, w którym każdy fan tego gatunku znajdzie coś dla siebie – od epickich bitew, przez skomplikowane intrygi, po filozoficzne rozważania na temat dobra i zła."Wielkie Polowanie" potwierdza, że cykl "Koło Czasu" jest pozycją obowiązkową dla miłośników fantasy. Dzięki bogactwu świata przedstawionego, dynamicznej fabule i wyrazistym postaciom, książka ta jest nie tylko wspaniałą kontynuacją serii, ale również samodzielnym dziełem literackim, które może przyciągnąć nowych czytelników. Zarówno dla fanów Jordana, jak i dla tych, którzy dopiero z nim rozpoczynają przygodę, "Wielkie Polowanie" jest lekturą, która na długo pozostaje w pamięci.

 

"Wielkie Polowanie" to tom, który nie tylko poszerza uniwersum "Koła Czasu", ale również pogłębia relacje między bohaterami, ukazując ich rozwój i zmiany, jakie przechodzą pod wpływem wyzwań, przed którymi stają. Ta część serii jest świadectwem talentu Jordana do tworzenia skomplikowanych, wielowarstwowych postaci, które są równie ważne, co świat, który je otacza. Dynamika między bohaterami, ich dylematy moralne oraz sposób, w jaki radzą sobie z niebezpieczeństwami i pokusami, dodają opowieści głębi psychologicznej. Co istotne, "Wielkie Polowanie" rozszerza również wątek dobra i zła, wprowadzając czytelników w bardziej zniuansowany i złożony moralny krajobraz, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Walka dobra ze złem, będąca kluczowym motywem wielu opowieści fantasy, tutaj otrzymuje nowe odcienie, co czyni zmagania bohaterów jeszcze bardziej angażującymi. Jordan i Sanderson skłaniają do refleksji nad naturą zła i pytaniem, czy możliwe jest jednoznaczne przypisanie postaci do kategorii "dobrych" czy "złych".

 

Jednak to nie tylko głębia fabularna i rozwój postaci czynią "Wielkie Polowanie" wyjątkowym. Równie imponujące jest bogactwo świata przedstawionego. Detaliczne opisy nowych miejsc, religii i potworów, które pojawiają się na kartach tej części, sprawiają, że czytelnik może bez trudu zanurzyć się w fantastycznym uniwersum. Jordan, a później Sanderson, wykazali się niezwykłą umiejętnością budowania światów, w których każdy detal ma swoje miejsce i znaczenie, a odkrywanie kolejnych sekretów "Koła Czasu" staje się prawdziwą przygodą.Zakończenie pracy Jordana przez Sandersona, oparte na notatkach pozostawionych przez twórcę, jest dowodem na głęboki szacunek do oryginalnej wizji i niezwykłe wyzwanie, które Sanderson podjął z wielkim powodzeniem. Końcowe tomy serii, choć napisane przez innego autora, zachowują ducha oryginału, jednocześnie wnosząc nowe elementy i zamykając rozpoczęte wątki w sposób satysfakcjonujący dla czytelników.

 

Podsumowując, "Wielkie Polowanie" jest kluczowym elementem w mozaice "Koła Czasu", który zasługuje na uwagę zarówno wielbicieli serii, jak i nowych czytelników. Jego lektura to nie tylko obcowanie z epicką przygodą w fantastycznym świecie, ale również zaproszenie do głębszego zastanowienia się nad pytaniami dotyczącymi losu, wyboru i moralności. Jordan i Sanderson stworzyli dzieło, które trwa w pamięci i sercach fanów na całym świecie, a "Wielkie Polowanie" jest tego doskonałym przykładem.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial