Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kobieta W Słońcu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kobieta W Słońcu | Autor: Dorota Milli

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

  Czasem bywa tak, że zajmując się tymi wszystkimi ludźmi, których mamy pod opieką, których los nas obchodzi lub pomagamy im zawodowo, zupełnie zapominamy o sobie i rozwiązywaniu własnych problemów. Tak samo jest z Alettą Różańską, główną bohaterką trzeciego tomu sagi o niezwykłych kobietach autorstwa Doroty Milli. Aletta wydaje się zagubiona, przestraszona i zdezorientowana z powodu trudnych do przyjęcia faktów z jej przeszłości, które wyszły na jaw w jeszcze trudniejszym momencie życia. Czy tajemnice z przeszłości, konflikty i zaburzone relacje można rozwiązać i uzdrowić za pomocą teorii psychologicznych, które są codziennością młodej terapeutki? I co słychać u bohaterek poprzednich tomów, czyli u „kobiety w deszczu” i „kobiety w burzy”? Tego można dowiedzieć się, sięgając po książkę „Kobieta w słońcu” wydaną przez Wydawnictwo Luna.

 

Dorota Milli w swojej powieści stworzyła bardzo ciekawe, wyraźnie nakreślone postaci. Są to osoby w różnym wieku, po przejściach, z mniej lub bardziej otwartymi ranami na sercu lub duszy. Przed nimi kolejne trudne wybory i życiowe rozterki takie, jak chociażby: akceptacja nowego życiowego partnera, rozstanie, porozumienie z dorastającymi dziećmi, czy poszukiwanie biologicznego rodzica. Stopniowe zapoznawanie się z życiorysami poszczególnych bohaterów w pewien sposób wyzwala w czytelniku refleksje na temat samego siebie. Czy ja nie tkwię w toksycznym związku? Czy mam czas na to, by o siebie zadbać? Czy nie mierzę się z podobnymi problemami? Czy moje życie mi pasuje takie, jakie jest? Lektura daje szansę spojrzeć na siebie przez pryzmat historii głównych bohaterek i jest to naprawdę cenna lekcja. Jak walczyć o swoje, jak się nie poddawać i jak zaczynać od nowa. Ponadto fantastycznie byłoby mieć obok siebie kogoś, kto dawałby tyle zrozumienia i wsparcia, jakiego nawzajem udzielają sobie Aletta, Julia i Eryka.

 

Natomiast Aletta, główna postać książki, to kobieta myśląca słowami z podręczników, teoriami psychologicznymi i mądrościami ze szkoły coachingu. Nie jest jej łatwo żyć normalnie, chociaż posiadła ogromną wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania człowieka. Przyznam, że dla przeciętnego czytelnika, nie znającego się w ogóle na psychologii, treści te mogą stać się albo trudnością, albo dodatkową zachętą do poznawania schematów ludzkich zachowań i szansą na zdobycie dodatkowej wiedzy. W każdym razie warto nastawić się na sporą ilość dialogów o terapeutycznej, refleksyjnej treści, stanowiącej fundament tej powieści. Bo „Kobieta w słońcu” wymaga od osoby czytającej wysiłku i skupienia. Nie jest to bynajmniej „romansidło” o prostej konstrukcji i płytkiej treści, w którym w pięć minut bohaterowie zakochują się w sobie, a splot szczęśliwych wydarzeń prowadzi ich prostą dróżką do happy endu. Czytelnik musi skoncentrować się na wewnętrznych rozterkach bohaterów, ich problemach, istotnych kwestiach zawartych w wymianie zdań czy okazywanych emocjach. A tych nie brakuje, podobnie, jak zawiłości charakterów i poczynań.

 

Powieść Doroty Milli odbieram pozytywnie. Myślę, że na lekturze dodatkowo, prócz otrzymania walorów czysto rozrywkowych, mogą skorzystać czytelniczki szukające pomocy psychologicznej i wsparcia lub z jakichś powodów obawiające się jej szukać. Także te, które czują, że nie da się w ich życiu już nic zmienić, bo znalazły się w sytuacji bez wyjścia. Przykłady wszystkich trzech przyjaciółek motywują do wzięcia się za siebie, spojrzenia na kłopoty z innej perspektywy i chwycenia życia w swoje ręce.

 

Powieść zachęca również do odwiedzenia Kołobrzegu, wprowadzając w klimat nadmorskiego, tętniącego życiem, popularnego miasta. Tych, którzy już znają niezwykły kołobrzeski urok, prowadzi zaś znanymi uliczkami i przywołuje najlepsze letnie wspomnienia.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial