Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Serce Nie Siwieje

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Serce Nie Siwieje | Autor: Hanna Bilińska Stecyszyn

Wybierz opinię:

Alice

  „Serce nie siwieje” to najnowsza powieść Hanny Bilińskiej-Stecyszyn, która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Silver dokładnie w Dzień Kobiet – 8 marca. Data premiery zapewne nie była przypadkowa, a historia o szalonej miłości w późnym wieku może okazać się interesującą propozycją czytelniczą na wiosenne wieczory dla wielu Pań, choć nie tylko.

 

Dominika to dojrzała kobieta, która spełnia się w roli dobrej żony, matki i gospodyni domowej. Jej mąż – Ryszard, to stateczny inżynier, praktycznie patrzący na świat i bardzo zaangażowany w pracę zawodową. Prowadzi firmę budowlaną i całe dnie spędza poza domem, zapewniając stabilność finansową swojej rodzinie. Zmęczony odpowiedzialnym zajęciem, nie ma siły i nastroju na żadne dodatkowe aktywności, spędzając wieczory na czytaniu ulubionej gazety czy oglądaniu telewizji. Z czasem Dominice zaczęło przeszkadzać to uporządkowane, ale monotonne życie. Brakowało jej emocji, odrobiny szaleństwa albo chociażby pobudzającej rozmowy, nie tylko o tym, co zrobić na obiad! Kobieta czuje się coraz bardziej zaniedbana i samotna... Czy to tak wiele, wymagać od własnego męża odrobiny czułości i uwagi? Frustracja Dominiki rośnie, a Ryszard wydaje się być zupełnie tego nie świadomy...

 

Dla urozmaicenia nudnych dni Dominika zapisuje się do facebookowej grupy dla pięćdziesięciolatków, gdzie może dzielić z innymi swoje zainteresowania i przemyślenia. Poznaje tam mężczyznę, który jest świetnym kompanem do wielogodzinnych rozmów, co wzbudza w niej dawno zapomniane emocje. Juliusz ujmuje ją romantyzmem, komplementami i innym podejściem do życia. To kompletne przeciwieństwo jej męża! Przy nim czuje się ważna i doceniona. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną coraz bardziej angażuje się w tę relację, zupełnie tracąc głowę… Czy Dominika zdecyduje się całkowicie odmienić swoje życie, zostawi męża i zacznie od nowa? Czy kobiecie przed sześćdziesiątką w ogóle wypada się zakochać?

 

Miłość często pojawia się w zaskakującym momencie i potrafi wywrócić wszystko do góry nogami. Zupełnie nie patrzy przy tym w metrykę, wszak zakochać można się w każdym wieku! Właśnie taka rewolucja przydarzyła się głównej bohaterce powieści o jakże trafnym tytule „Serce nie siwieje”. Książka częściowo stanowi formę pamiętnika, dzięki czemu bezpośrednio od Dominiki dowiadujemy się o wydarzeniach, ale przede wszystkim o jej emocjach i uczuciach. O irytacji na nudne małżeństwo, o tęsknocie za dawnymi uniesieniami, a wreszcie o podekscytowaniu przy poznawaniu Juliusza. Stopniowo obserwujemy rozwój nowej znajomości i podejmowanie przez kobietę ważnych decyzji. Autorka autentycznie przedstawiła frustrację wywołaną zbyt monotonnym związkiem, zaślepienie towarzyszące zauroczeniu oraz co czuje zakochana osoba. Hanna Bilińska-Stecyszyn jak pędzlem maluje obrazy wewnętrznych emocji bohaterów, które niejednokrotnie nie są jednoznaczne. Po mistrzowsku ukazuje złożoność ludzkich uczuć, a cały wachlarz rozterek uzasadnia trudności w dokonaniu życiowych wyborów. Książka niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, a przez swą wiarygodność jeszcze bardziej angażuje czytelnika w przedstawioną historię.

 

„Serce nie siwieje” to przewrotna opowieść ze wzruszającym zakończeniem. Przemyślana fabuła i niesztampowa bohaterka w połączeniu z lekkim piórem autorki tworzą interesującą powieść obyczajową o miłości, która może przytrafić się w każdym wieku. A może jednak nie? Może to tylko fatalne zauroczenie i przejściowa fascynacja, a prawdziwa miłość jest u boku trochę nudnego, ale statecznego męża? Jakich wyborów dokona Dominika i czy będą one słuszne? Aby przekonać się, jak potoczyła się ta historia, koniecznie sięgnijcie po książkę Hanny Bilińskiej-Stecyszyn „Serce nie siwieje”. Naprawdę warto!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial