Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Metoda Montessori Na Cztery Pory Roku

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Metoda Montessori Na Cztery Pory Roku | Autor: Brigitte Ekert

Wybierz opinię:

Katarzyna Anna

  Co istotne, autorka to wychowawczyni Montessori. Przygotowała dla Czytelników 70 ćwiczeń, zgodnie z daną metodyką (pedagogiki Marii Montessori). Przeznaczone są one na poszczególne pory roku. Przez to owe zadania nie są nużące, ale oddają rzeczywistość, zmiany, codzienność. Nauka więc jawi się jako praktyczna, odpowiadająca na wyzwania życia. Kluczem edukacji przyszłości jest właśnie takie podejście.

 

Moją uwagę od razu zwróciło, że książka jest bardzo estetyczna, atrakcyjna wizualnie. Układ treści jest przejrzysty. Przez to łatwo zastosować jej treść. Bardzo podoba mi się określanie, do jakiego działu zaliczane są ćwiczenia, np. integracji sensorycznej. Daje to świadomość, jakie korzyści mogą dać. Pozycja zyskuje przez to na merytoryczności, jest to materiał uporządkowany, atrakcyjny dla dzieci, ale też dla osoby, jaka wykorzystuje te zdania w praktyce, ma je zorganizować. Wszystko jest opisane konkretnie, zwięźle. To jest duża zaleta tej publikacji, że jest bardzo czytelna, co chcę zaznaczyć.

 

Ćwiczenia przybierają postać prostych instrukcji. Dokładnie jest opisane, co mamy robić. To jest taki przewodnik metodyczny, dostarczający bogatego materiału do pracy z dziećmi. Co chcę podkreślić, książka ta kieruje samym nauczycielem, rodzicem, czy innymi, jacy zechcą z niej skorzystać. Krok po kroku mamy opisane, co ma robić osoba korzystająca z zestawu poszczególnych ćwiczeń. Każdy etap zadania jest krótko opisany, bardzo instruktażowo. To po prostu rzeczowe opracowanie, które naszpikowane jest praktyką. Autorka ma świadomość, że opiekun dzieci chce jasnych wskazówek, aby pokazać im coś; kieruje, co mają zrobić z dzieckiem przez komentarze, które są precyzyjne. One są tak napisane, że to przypomina instrukcję. Należy zrobić kolejno to, to i to. Nie ma tu miejsca na rozlewne analizy, język typowo z ducha humanistycznego. Tutaj jest język życia, techniki wykonania danych form aktywności. Mając na uwadze, że opiekun chce mieć szybki dostęp do wiedzy, różnorodnych ćwiczeń i chce je od ręki zastosować – to jest świetnie pomyślane, jaki ma układ książka. Odpowiada na rzeczywiste potrzeby.

 

Publikacja nie jest jednak monotonna. Każde ćwiczenie jest opatrzone krótkim wstępem, który może nadawać się na wstępną pogadankę z dzieckiem, by uświadomić mu jakiś temat.

 

Książka ma szereg ćwiczeń, odpowiadają one kompleksowo na potrzeby rozwojowe. Nie pomija rozwoju fizycznego. Idąc za jej wskazówkami można przejść z dzieckiem wiele dróg rozwoju. Z pewnością to jest takie kompendium, które może wzmacniać całościowy rozwój dziecka i przystosowywać go do możliwości zdobywania lepszych wyników w  drodze edukacji. Mnóstwo zaproponowanych zadań praktycznych nauczy dziecko jak można stosować wiedzę w praktyce. Jak zaakcentowano, bez tego trudno wyobrazić sobie dobrą przyszłość człowieka. On musi nie tylko wiedzieć, ale móc, potrafić coś zrobić. Wiedza zyskuje znaczenie, kiedy można ją stosować.

 

Nade wszystko te wszystkie ćwiczenia są ciekawe, atrakcyjne dla małego dziecka. Może zanurzyć się w edukacji przez zabawę i to jest najlepsze w tym podręczniku. Na pewno to cenne źródło inspiracji dla rodziców, jak mogą pracować z dziećmi, aby pomóc im się rozwijać do pełni ich możliwości. Ćwicząc w podany sposób z dzieckiem, wybierając zadania do pory roku można w miłej atmosferze wzbogacać kompetencje dziecka. To jest wielka inwestycja czasu w jego przyszłość. Podkreślam to jako pedagog praktyk. Warto skorzystać, skoro pojawiła się taka interesująca publikacja na polskim rynku.

 

Książce daję pięć gwiazdek.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial