Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dzieci Mroku

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Patricia Gibney
 • Seria: Detektyw Lottie Parker
 • Gatunek: Kryminał
 • Liczba Stron: 446
 • Rok Wydania: 2024
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788380745742
 • Wydawca: Bukowy Las
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dzieci Mroku | Autor: Patricia Gibney

Wybierz opinię:

Edymon

  Książka autorstwa Patricji Gibney, znana w Polsce pod tytułem "Dzieci Mroku", to wciągający thriller, który z pewnością spełni oczekiwania miłośników gatunku. Autorka w fachowy sposób splata wątki kryminalne, psychologiczne oraz społeczne, tworząc niezwykle emocjonującą i refleksyjną historię.

 

Główną bohaterką powieści jest detektyw Lottie Parker, która zostaje wezwana do prowincjonalnego miasteczka Ragmullin, gdzie dochodzi do tajemniczej śmierci pewnej kobiety. Wkrótce dochodzi do kolejnego tajemniczego zgonu. Ofiar w tej historii jest jednak znacznie więcej, a jej świadkowie żyją w otoczeniu strachu, nienawiści i lęku. Tymczasem odkrycie charakterystycznego tatuażu na ciałach ofiar wskazuje na powiązanie między nimi, a to z kolei prowadzi śledczych do Domu Świętej Anieli - dawnej placówki dla dzieci, związanej niejako również z historią rodziny Lottie. To sprawia, że dla detektyw Parker sprawa staje się nie tylko zawodowa, lecz także bardzo osobista.

 

Kiedy inspektor odkrywa związek między obecnymi morderstwami a niewyjaśnionymi zbrodniami sprzed lat, dramat się pogłębia, zwłaszcza gdy dwaj nastoletni chłopcy nagle znikają. Wraz ze swoim zespołem Lottie rozpoczyna skomplikowane śledztwo, próbując odkryć labirynt kłamstw, tajemnic i zdrad, które prowadzą do dramatycznych wyborów życiowych głównej bohaterki oraz jej trudnych relacji rodzinnych. Fabuła powieści stopniowo odsłania też i jej przeszłość, rzucając światło na dramatyczne wybory i trudności w relacjach z najbliższymi.

 

Jednym z kluczowych wątków książki jest ukazanie złożoności ludzkiej natury oraz konsekwencji popełnianych decyzji. Autorka nie unika trudnych tematów, poruszając kwestie przemocy domowej, uzależnień oraz traumy z dzieciństwa. Wszystko to doskonale wpisuje się w klimat mrocznego thrillera, w którym tajemnice każdego z bohaterów stopniowo wychodzą na światło dzienne, prowadząc do zaskakujących zwrotów akcji. Jednak "Dzieci Mroku" to nie tylko pasjonująca historia kryminalna, ale także głęboko poruszający obraz oparty na prawdziwym irlandzkim skandalu w kościele katolickim. Powieść ta rysuje obraz krzywdy i bezsilności dzieci, ukazując wstrząsające tajemnice, których odkrycie wzbudza ogromne emocje u czytelnika.

 

Niestety niektórzy czytelnicy mogą odczuwać pewne zastrzeżenia co do tempa akcji czy budowania postaci. Warto jednak zwrócić uwagę, na fakt, że wątki jakie podjęte są w powieści nie zasługują na pobieżne traktowanie, a jej bohaterowie... No cóż, to dopiero pierwsza część serii z Lottie Parker w roli głównej. Ja osobiście bardzo chcę poznać kolejną jej historię. Pomimo więc tych drobnych mankamentów, uważam, że to solidna propozycja dla miłośników gatunku, którzy cenią sobie złożone historie kryminalne z silnym podłożem emocjonalnym. Ludzkie historie. I nawet jeśli nie wciągną one nas na tyle, by zarwać dla nich noc, to trwanie w jej fabule pozwoli wraz z jej końcem poczuć nam rosnąca satysfakcję z lektury. Tak było w moim przypadku, może więc i wam się spodoba, a wtedy już tylko zostanie nam czekanie na cd.

 

Może się nawet okazać, że wkrótce Patricia Gibney zagości na stałe w mojej domowej biblioteczce , tuż obok Abbott, Lackberg i innych irlandzkich pisarzy, których coraz więcej na tej półce. 

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial