Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mieć Piękny Umysł

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mieć Piękny Umysł | Autor: Edward De Bono

Wybierz opinię:

Tulliana

Siła kreatywnego myślenia, która zmienia obraz ludzkiego umysłu

 

  Znam już kilka książek autorstwa Edwarda de Bono, ale muszę przyznać, że pozycja ,,Mieć piękny umysł” to zdecydowanie jedna z moich ulubionych i na pewno będę ją polecała moim studentom. Ta książka de Bono to coś znacznie więcej niż tylko przewodnik po kreatywności, pełen empatii poradnik psychologiczny, czy też zeszyt ćwiczeń dla osób zainteresowanych treningiem twórczości. Dzięki tej oryginalnej książce uzmysłowisz sobie, co tak naprawdę znaczy być atrakcyjną osobą i jak na każdym kroku, w każdym momencie życia dbać o swój rozwój tak, by mieć coraz piękniejszy umysł, korzystać z tego najlepiej, jak się da.

 

Autor odwołując się do sugestywnych przykładów ze swojego życia przypomina, że ani nasza uroda, ani staranne wykształcenie, ani też wysoki iloraz inteligencji nie decydują o naszym życiowym powodzeniu, nie sprawiają, że sprawiamy wrażenie osoby inteligentnej, błyskotliwej, takiej, którą warto poznać bliżej i nawiązywać z nią różnego rodzaju relacje. Kluczem do dostrzeżenia swojej własnej wartości i bycia zauważonym przez otoczenie jest rozwijanie w sobie pięknego umysłu. Co to właściwie znaczy? Zdaniem Edwarda de Bono powinniśmy bardziej zadbać o naszą szeroko pojętą inteligencję emocjonalną – z którą wiąże się wyobraźnia, empatia, umiejętność zarządzania swoimi emocjami oraz zdolność do przystosowania się do różnych życiowych sytuacji, jak również wysoka kultura osobista. Jeśli chcesz zaimponować innym swoją erudycją, błyskotliwością i opanowaniem, koniecznie sięgnij po niniejszą książkę i przeczytaj ją od deski do deski, a potem rady w niej zawarte krok po kroku wcielaj w swoje codzienne życie.

 

Czy twój piękny umysł może zmienić twoje życie i sprawić, że staniesz się osobą usatysfakcjonowaną ze swojego życia prywatnego i zawodowego? Zdaniem Edwarda de Bono tak właśnie jest, jeśli tylko odważysz się spróbować oraz wprowadzisz w swoją codzienność szereg dobrych nawyków związanych z myśleniem nieszablonowym, działaniem twórczym, kreatywnym projektowaniem, szanowaniem i akceptowaniem wartości, jakie wyznają być może osoby z twojego otoczenia. We wstępie do recenzowanej tutaj książki znajdziesz wyjaśnienie, czym tak właściwie jest piękny umysł i dlaczego warto go u siebie rozwijać. Po nim następuje osiemnaście rozdziałów stanowiących meritum tej książki.

 

Autor pokazuje bardzo dokładnie, jak zmieniać swoje przekonania, jak rozmawiać z ludźmi, jakie podejmować decyzje, aby manifestować swoje poglądy, być interesującym, odpowiednio reagować, słuchać rozmówców, stosować technikę sześciu kapeluszy, wykorzystywać swoje możliwości, wyrażać emocje, żyć zgodnie ze swymi priorytetami i wartościami. Z pomocą tej oto bardzo nietuzinkowej książki nauczysz się robić inteligentne dygresje i schodzić z utartych szlaków rozmowy, zrozumiesz, kiedy i jak grzecznie przerwać wywód swojemu rozmówcy. De Bono pokazuje tutaj również, jaka powinna być codzienna postawa człowieka mającego piękny umysł, jak winien rozpoczynać rozmowę, jak ją prowadzić, jak robić jej podsumowanie, jakie wyciągać z niej wnioski dla samego siebie.

 

,,Mieć piękny umysł” to książka bardzo przyjemna w lekturze, napisana z ogromną pasją i znajomością tematyki, której dotyczy. Znajdziesz w niej wiele tzw. ,,złotych myśli”, motywacyjnych afirmacji, cennych wniosków na podstawie analizy powszechnych błędów w prowadzeniu rozmowy. Książka stanowi coś w rodzaju vademecum umiejętności społecznych, rozwoju inteligencji emocjonalnej w połączeniu z wiedzą z zakresu kreatywności, myślenia twórczego oraz praktycznego poradnika zasad właściwego zachowania się w towarzystwie.

 

,,Mieć piękny umysł” to utwór, który czyta się bardzo szybko, ale rady w nim zawarte realizuje przez całe życie. Jeśli chcesz zmieniać swoje życie na lepsze i zainwestować w bycie atrakcyjną osobą bez względu na wygląd, wiek, wykształcenie, sytuację rodzinną, z całego serca polecam ci lekturę tej właśnie książki!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial