Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pierwsze Nuty Wiosny

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pierwsze Nuty Wiosny | Autor: Jessica Kulekjian

Wybierz opinię:

Edymon

  "Pierwsze Nuty Wiosny" to urocza opowieść pełna magii i harmonii, której głównymi bohaterami są leśne stworzenia pragnące przegonić zimę i przywołać wiosnę za pomocą muzyki. Autorka, poprzez piękne opisy i zaskakujące wydarzenia, wprowadza czytelnika w świat natury, gdzie każdy dźwięk ma swoje znaczenie i moc.

 

W centrum historii znajduje się borsuczyca o imieniu Buczka, która marzy o dołączeniu do orkiestry "Pierwszych Nut" i wspólnym graniu wiosennych melodii. Niestety, jej gra niczym na bębnach nie podoba się panu Łosiowi, który preferuje delikatne dźwięki dzwoneczków i smyczków. Wkrótce jednak Buczka znajduje wsparcie i zrozumienia u innych leśnych stworzeń: dzięciole, bobrze i zającu, z którymi razem tworzą magiczną symfonię mocnych dźwięków nazwaną "Pierwszym Rytmem Wiosny".

 

Opowieść pełna jest poetyckich opisów dźwięków, które budzą naturę ze snu zimowego. Stukanie dzięcioła, uderzanie bobrzej ogonem i rytmiczne tupanie zająca stanowią niezwykle sugestywne obrazy dźwiękowe, malujące przed czytelnikiem obraz wiosennego poranka w lesie. Autorka bajki bawi się słowami i dźwiękami, tworząc atmosferę radości i oczekiwania na nadejście wiosny.

 

Warto zwrócić też uwagę na przesłanie bajki, które ukryte jest w harmonii i współpracy między różnymi istotami. Pomimo różnic w gustach muzycznych, leśne zwierzęta potrafią połączyć swoje siły i wspólnie powitać nową porę roku. Jest to piękna metafora na to, jak współpraca i zrozumienie mogą przynieść radość i pełny sukces.

 

"Pierwsze Nuty Wiosny" to niezwykle urocza i inspirująca bajka, która przemawia do wyobraźni i serca czytelnika. Pełna magii dźwięków i harmonii, ukazuje siłę współpracy i pozytywnego podejścia do zmian, jakie niesie ze sobą każda nowa pora roku. Pozostawiając czytelnika z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercu, ta opowieść jest słodkim kąskiem wśród bajek dla dzieci i dorosłych.

 

Dodatkowo, książka zawiera na samym końcu opis tego, co dzieje się z przyrodą podczas zmiany pory roku z zimy na wiosnę. Jej autorka zwraca uwagę na przemiany zachodzące w przyrodzie. Opisują również pozostałe pory roku i to, jak one się tworzą poprzez cykliczne zmiany w środowisku, wpływając na życie roślin i zwierząt. Ta część książki inspiruje do napisania własnej piosenki lub utworzenia własnych dźwięków, co może być świetną zabawą i jednocześnie edukacyjnym doświadczeniem dla czytelników, zachęcając ich do eksploracji dźwięków natury i tworzenia własnych kompozycji muzycznych.

 

Nie możemy zapomnieć też o wspaniałych ilustracjach, które dodają tej opowieści jeszcze większego uroku. Bohaterowie opowieści wyglądają na ilustracjach niczym kolorowe maskotki, pełne życia i wyrazu. Duże, barwne ilustracje rozciągające się na całą stronę są dziełem Jennifer Bown, które doskonale komponują się z tekstem Jessicy Kulekjian. Szczególnie ciekawym elementem ilustracji są wyodrębnione słowa odzwierciedlające dźwięki, co dodaje dynamiczności i interaktywności czytanej historii. Dodatkowo, twarda oprawa i niecodzienny format książki (prostokątny w poziomie) tworzą miłą dla oka całość, zapewniając czytelnikowi nie tylko wspaniałe doznania słowne, ale także wizualne. To połączenie tekstu i ilustracji sprawia, że książka staje się nie tylko lekturą, ale także wielowymiarowym artystycznym doświadczeniem dla czytelników w każdym wieku.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial