Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Anatomia Miłości. Nowe Spojrzenie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Anatomia Miłości. Nowe Spojrzenie | Autor: Helen E. Fisher

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

  "Anatomia miłości. Nowe spojrzenie" autorstwa Helen Fisher to książka, która odkrywa przed czytelnikiem tajniki ludzkich (i nie tylko) zachowań i uczuć. Autorka jest cenioną amerykańską profesor antropologii i badaczką zachowań ludzkich. W swojejksiążce (w tym wypadku poprawionej już wersji i uzupełnionej, uaktualnionej o pewne szczegóły) przedstawia spojrzenie na miłość, oparte na badaniach naukowych i bogatym doświadczeniu.Opisuje w niej różne oblicza miłości, zdrady, pożądania itp. porusza temat niezwykle szeroko, zaczynając od zalotów aż po kryzysy w związkach.Książka jest więc niezwykle wszechstronna, obejmuje m. in. dobór partnerów, wspomniane zdrady i kryzysy w związkach, monogamię, poligamię, ale także pewne techniki takie jak np. uwodzenie! Łączy w sposób naprawdę fascynujący dla zainteresowanych tematem badania naukowe z literaturą, obserwacjami kultur pierwotnych, tworząc fascynującą opowieść o tajemnicach człowieka.

 

Autorka zgłębia nie tylko relacje między ludźmi, alesięga w głąb historii życia rodzinnego od czasów prehistorycznych do współczesności. W sposób niezwykle interesujący pokazuje, jakie zasady panują także w świecie zwierząt, zwłaszcza tych, któresą człowiekowi z różnych powodów bliskie. Jej spojrzenie dosięga również zmian, jakie dokonywały się przez pokolenia w życiu kobiet na przestrzeni wieków - ich role społeczne, zachowania są także przez autorkę omówione szeroko. Książka przedstawia również ewolucję społeczeństwa, gdzie kobieta jest nie tylko matką. Autorka w sposób pasjonujący opisuje, jak płeć piękna wykorzystuje swoje atuty, ale jak również działają mężczyźni. Niezwykle interesującym tematem, które Fisher porusza jest np. opisany przez autorkę mechanizm zdrady, jako związany z przetrwaniem gatunku. Autorka zwraca uwagę na jej powszechne występowanie w różnych kulturach.

 

W wydaniu uaktualnionym autorka porusza również temat Internetu, który staje się narzędziem badań i obserwacji zachowań ludzkich. Helen Fisher analizuje stosunek osób korzystających z portali randkowych do seksu, stałych związków i poszerzania kręgu znajomych. Książka jest nie tylko skarbnicą wiedzy dla naukowców, ale także fascynującą lekturą dla każdego zainteresowanego zagadnieniem relacji międzyludzkich. Fisher w sposób przystępny, obrazowy i pełen pasji tłumaczy złożone zależności między biologią, a ludzkimi zrachowaniami. "Anatomia miłości" z pewnością zasługuje na uznanie i stanowi inspirujący wkład w zrozumienie tajemnic ludzkich uczuć.

 

Autorka z pasją bada również zjawisko rozwodów. Argumentuje, że ludzie potrafią się podnieść po załamaniach uczuciowych, a większość z nich decyduje się na ponowne zawarcie związku małżeńskiego. Analiza wpływu liczby dzieci i wieku na trwałość małżeństwa jest także ciekawym elementem poruszanym przez Helen Fisher.Warto zaznaczyć, że podtytuł książki jest bardzo znaczący i brzmi: „Opowieść o dobieraniu się w pary, małżeństwie i skokach w bok"!

 

"Anatomia miłości." Jest naprawdę inspirującą lekturą dla tych, którzy pragną zgłębić tajniki ludzkich relacji. Styl pisania autorki przyciąga uwagę czytelnika, oferując zarówno fascynujące fakty, jak i refleksje na temat natury miłości. Fisher łączy w sobie naukową erudycję z lekkością narracji, co sprawia, że jest godna polecenia dla każdego, zainteresowanego tajemnicami ludzkich uczuć.

 

Warto podkreślić, że "Anatomia miłości. Nowe spojrzenie" nie tylko dostarcza fascynujących faktów, ale również stawia wyzwanie dla naszego myślenia o naturze miłości. Czy autorka mogła bardziej zgłębić tajemnice ludzkiej duszy? Czy przewaga badań naukowych nad genetycznymi aspektami miłości nieco ogranicza głębokość analizy? To pytania pozwalają czytelnikowi kontynuować własne rozważania na temat miłości, relacji i ludzkiego istnienia. Polecam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial