Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Karmiciel Wron

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Karmiciel Wron | Autor: A. A. Aurzadniczek

Wybierz opinię:

Patrycja111

  Mikołaj od zawsze trzymał się z boku, małomówny, ignorowany przez rówieśników. Wychowany przez nadopiekuńczą, przewrażliwioną, samotną matkę, spod skrzydeł której pragnie się wyrwać. Marzą mu się studia i  dalszy rozwój ale przede wszystkim usamodzielnienie. Wyprowadzka zdawała się być najlepszym co mógł zrobić w sytuacji, która go dotknęła - totalnego wykluczenia ze społeczeństwa i znikomego zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Podświadomie pragnie bowiem poznać kobietę idealną, na których punkcie ma prawdziwą obsesję. Mikołaj podejmuje poważną decyzję o zmianie swojego życia.

 

Chłopakowi udaje się zdobyć pracę w księgarni, a tym samym uciec od zaborczej matki. Pojawia się tam nowy pracownik, istny cud Arsen. Wielkim krokiem w stronę dorosłości jest również wynajęcie mieszkania w opanowanym przez kobiety skrawku świata. Właśnie tam mieszka Pola, nazywana przez Mikołaja żmiją zygzakowatą, będąca całkowitym przeciwieństwem kobiecego piękna, Liwia dziewczyna zesłana z samych niebios, wspaniała, piękna i oszałamiająca muza, bogini rozkoszy oraz siostra Arsena - Róża, istota nietuzinkowa. Mikołaj nie potrafi sobie wyobrazić jak miałoby wyglądać jego życie z dwoma wspaniałymi istotami... i żmiją. Czy jego świeżo uzyskana dorosłość i samodzielność będzie miała tylko miłe i przyjemne barwy? Czy doświadczy uczucia bezgranicznej miłości? 

 

Mikołaj to człowiek zakochany w zaczarowanej, niedostępnej odsłonie kobiecego ciała, którego podziwianie jest jego obsesją. Bycie współlokatorem trzech dziewcząt wydaje się spełnieniem jego marzeń. Sam nie wie czy cieszyć się czy martwić tym co ofiaruje mu życie. To wszystko jest zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Czy będzie to początek wspaniałego okresu, który rozświetli jego szarobure życie? 

 

"Karmiciel wron" to debiutancka książka A. A. Aurzadniczek. Historia młodego chłopaka o bardzo niskiej samoocenie, który pragnie wyrwać się spod skrzydeł nadopiekuńczej matki, zacząć samodzielne życie i spełniać swoje fantazje. A tych ostatnich mu nie brakuje, ponieważ chyba nie ma większego konesera kobiecego piękna od naszego głównego bohatera. Książka napisana jest w formie jego zwierzeń, przemyśleń dzięki czemu poznajemy go nad wyraz dobrze, niemalże do szpiku kości. Jedynym zgrzytem jest dla mnie zachowanie i myśli chłopaka w stosunku do jednej z bohaterek. Dziewczyna nie zasługuje na takie traktowanie z jego strony, nikt przecież nie musi być idealny a wręcz tacy ludzie zdają się nie istnieć. Mikołaj to dość hmm... specyficzny bohater, którego albo się polubi albo nie. Jego postawa skłania jednak czytelnika do zatrzymania się i zastanowienia nad jego zachowaniem, sposobem i stylem życia oraz podejmowanymi działaniami. Akcja biegnie szybko i nic nie jest tu do końca pewne. Bohaterowie są pewni siebie i wiedzą czego chcą. Od razu ich polubiłam. Dialogi potrafią rozśmieszyć do łez a niektóre sceny wzruszają. Pomysł na fabułę jest bardzo intrygujący i ciekawy.

 

Język jakim napisana jest ta książka jest prosty i przyjemny. Muszę przyznać, że jak na debiut, poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Soczysta, uczciwa lektura, prosta i przyjemna i odbiorze. Uwielbiam czytać debiuty, ponieważ są świeże, mocne, pełne pasji i nadziei na lepsze. 

 

Jestem pod wrażeniem tej książki. Opisać można tutaj bardzo dużo, ale wtedy mógłby to być jeden wielki spoiler. Powieść wciąga bez reszty dzięki pierwszoosobowej narracji. Chciałabym, żeby więcej czytelników sięgnęło po tą pozycję i przeżyło z Mikołajem choć jeden dzień. Historia jest bardzo spójna i różnorodna. Porusza wiele tematów i pozwala udzielać własnych odpowiedzi. Książka jest bardzo oryginalna i intrygująca. Autorka stworzyła powieść godną uznania, bardzo ciekawie skonstruowaną. "Karmiciel wron" to niezobowiązująca historia, przy której można w pełni się zrelaksować.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial