Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Niech świat Zapłonie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Niech świat Zapłonie | Autor: Mariusz Wajcher

Wybierz opinię:

myszaczyta

  Do tej pory najlepiej czytało mi się kryminały, ale ostatnimi czasy coraz częściej sięgam po książki sensacyjne, a najlepiej to jeszcze polskich autorów. Dlatego po opisie książki „Niech świat zapłonie” Mariusza Wajcher wiedziałam, że to będzie dobra pozycja i nie zawiodłam się. Tym bardziej, że to co dzieje się aktualnie wokół naszej granicy czy na świecie samo w sobie posłużyć jako scenariusz.

 

„Świat, który znamy, przestanie kiedyś istnieć. Szybciej niż nam się wydaje”

 

Kilka słów o samej fabule:

 

Mamy lata dwudzieste XXI wieku. Putin poniósł klęskę na Ukrainie, jednak dalej jest żądny władzy i nie do końca odpowiada mu sposób zakończenia tego konfliktu. Z pomocą Białorusi chce namieszać w Europie i osiągnąć swój cel, a pozorny pokój, który jest na świecie jest tylko złudny.

 

Jednak Ameryka sama ma swoje problemy bo serii zamachów terrorystycznych w nowym Jorku, tym bardziej, że w jednym z nich ginie zona prezydenta Briana Neilsona, który nie cofnie się przed niczym, aby pomścić śmierć żony. Wojna na Bliskim Wschodzie wchodzi w zasadniczą fazę i nie ma już odwrotu. Podczas jednej z misji zostaje ranny major rosyjski i brak lekarzy zostaje ściągnięta ekipa specjalna polaków, która niedaleko stacjonuje. Przez czysty przypadek dostaje się w ich ręce zaszyfrowany pendrive. Sami do końca nie wiedzą co udało im się przechwycić ale zachowanie amerykanów utwierdza ich, że to jednak wartościowy przedmiot. Tymczasem w Polsce są planowane zamachy na najważniejsze osoby w Państwie. Dzięki wywiadowi i agentom udaje się częściowo zapobiec zamachom. Jednak najważniejsza operacja jest planowana na 3 maja, gdzie Putin za pomocą białorusinów chce z zaskoczenia zaatakować Polskę. Zaczyna się wielka mobilizacja i walka z czasem.

 

Czy uda się znaleźć zdrajce, ochronić kraj przed wojną i najważniejsze czy prezydent przeżyje? Po odpowiedzi odsyłam do książki.

 

Pierwsze spotkanie z tym autorem i już jestem mega zadowolona. Pomimo tego, że książka jest dość obszerna to czyta się ją rewelacyjnie, wciąga już od samego początku i trzyma w mega napięciu, aż do ostatniej strony. Do tego kilka nieoczekiwanych zwrotów akacji. Jedyny chyba mankament to, iż mamy tutaj tylko pięć rozdziałów i czyta się ciągiem. Mimo tego, że jest kilka wątków to są tak przemyślanie napisane, że po początkowym jakby chaosie potem układają się w dość spójną całość. Ostatnio dość często w książkach tego typu pojawiają się realistyczne postacie co tym bardziej pokazuje Nam, że mimo iż jest to fikcja literacka to zagrożenie jednak jest realne. Opisane miejsce, sytuacje, wydarzenia jak np. zamach są mocno realistyczne, także widać jak duży research zrobił autor przed napisaniem. Sami bohaterowie książki są świetnie wykreowani, mają swój własny styl jak również charakter. Do tego autor wnikliwie analizuje ich psychikę oraz zachowanie jak również relacje między ludzkie w kryzysowych sytuacjach gdzie decyzja musi zapaść w ułamku kilku sekund. Na początku miałam trochę z nimi w sumie problem bo były ich dla mnie za dużo, ale jak akcja przeniosła się tylko na terytorium Polski to już wszystkie postacie potrafiłam bez problemu dopasować do miejsca. Do tego autor zmusza nas do refleksji nad tym co jest ważne, lojalnością wobec innych.  

 

Zakończenie dość zaskakujące i jakby dające nadzieję na to, iż będzie kolejny tom.

 

Polecam do przeczytania wszystkim fanom sensacji ale również lubiących thrillery.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial