Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Uczciwe Życie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Uczciwe Życie | Autor: Joakim Zander

Wybierz opinię:

Patrycja111

  Wychowany w zwykłym, prowincjonalnym miasteczku młody mężczyzna nie chce życia jakie wiodą jego rodzice. Postanawia opuścić rodzinne miasto i nie zdawać się na kaprysy losu w przyszłości. Ma problem z tym, żeby być tu i teraz, ciągle błądzi gdzieś myślami. Chłopak rozpoczyna studia na kierunku prawa w Lundu. Właśnie tam dowiaduje się o manifestacji nazistowskiej w Malmo, na którą zdają się wybierać prawie wszyscy. Pełen nadziei i oczekiwań jest gotów na to, co ma się wydarzyć. Nie chce być nigdzie indziej, lecz w samym sercu wydarzeń i posmakować prawdziwego szaleństwa. Poznaje tam Max, dziewczynę która pomaga mu wyjść z opresji. Gdy spotykają się ponownie chłopak jest podekscytowany nieoczekiwaną i trudną do ogarnięcia sytuacją a przy tym imponuje mu spontaniczność i odwaga Max. Chce poczuć jak to jest zaprzeczyć wszystkim zasadom. 

 

Za sprawą Max zaczyna się jego nowe życie. Dziewczyna ciekawi go i fascynuje. Poznaje mieszkających w zaniedbanej willi jej przyjaciół oraz dawnego profesora, który chce by inni podzielali jego światopogląd. Podenerwowany chłopak jest pełen oczekiwań. Chciał zrobić w swoim życiu coś, co będzie miało jakąś wartość, będzie słuszne. Chciałby, żeby jego życie przestało być nudne. Ma wrażenie, że czekał całe swoje życie na wydarzenia, które nagle na niego spadły. Propozycja zamieszkania z ekscentryczną grupą wydaje się być spełnieniem jego marzeń, musi jednak zdać test. Po czasie coraz więcej rzeczy miesza mu w głowie i budzi jego niepewność. Tkwi w tym jednak razem z nimi choć wie, że działają oni poza prawem i jest za późno by się wycofać z tego w co został wplątany. Zostaje wessany w świat bandytów, ryzyka i niebezpieczeństw. Wkroczył na drogę z której nie ma odwrotu. Ile jest w stanie poświęcić i czy będzie skłonny zaryzykować wszystko by przynależeć do ich grupy? Czy spali za sobą wszystkie mosty? 

 

Kryzys finansowy, który dotknął głównego bohatera na początku studenckiej drogi pokazał mu granicę wyznaczającą przepaść. Sama w sobie jest wersją niewidzialnej niesprawiedliwości, na której zbudowany jest świat. Nic nie obroni tego, co reprezentują sobą pieniądze, przynależność klasowa i pochodzenie. W bezgranicznej naiwności wierzył, że dzięki ciężkiej pracy i ambicji można przezwyciężyć swoje uwarunkowania. Gdy życie towarzyskie na jego roku trwało w najlepsze, on czuł, że został sam i zmarnował swoje życie. Spotkanie z Max nie było przypadkowe. Dlaczego dziewczyna go odszukała? Dlaczego tak bardzo zależy jej aby do nich dołączył?

 

"Uczciwe życie" to historia młodego studenta prawa, który poszukuje własnego "ja", często balansując przy tym na granicy dobra i zła. Linia dzieląca je jest bardzo cienka a on sam często gubi się w tym, po której stronie znajduje się w danej chwili. Ta książka to ekscytująca powieść o dojrzewaniu, oszustwach i działaniu poza prawem. Autor świetnie zaplanował fabułę, fenomenalnie opisał wydarzenia i wykreował postaci, sprawiając, że całokształt jest zwyczajnie powalający, inteligentny i dający do myślenia. Ta powieść ma w sobie wszystko to, czego dobremu kryminałowi potrzeba: zawikłaną intrygę, świetnie prowadzoną narrację, doskonale budowane napięcie i bardzo wyrazistych bohaterów z wiarygodnymi motywacjami. Książka przede wszystkim ujęła mnie klimatem. Nadal czuję się nieswojo i nie umiem dobrze wyrazić jakie wrażenie zrobiła na mnie ta powieść. Jest to powieść fenomenalna i mroczna, taka jaką lubię.  Zaskakuje, trzyma w napięciu, niepokoi, szokuje, zapada w myślach i psychice na długi czas.

 

Joakim Zander zachwyca trzymającą w napięciu akcją, doskonale budowaną fabułą i tworzenia wyrazistych postaci, co sprawia, że książka nie nudzi, a każdy przeczytany rozdział sprawia, że chce się przeczytać kolejny. Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Polecam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial