Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kapłanka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kapłanka | Autor: Adam Maksymilian Grzybowski

Wybierz opinię:

myszaczyta

  Najczęściej czytam kryminały czy thrillery ale lubię też sięgnąć po fantastykę jak również poznawać nowych autorów i sprawdzić co mają nam do zaoferowania.

 

Jeśli chodzi o samego autora to Adam Maksymilian Grzybowski urodził się w 1975 roku. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad dwudziestu lat pracuje jako kardiolog. Ma dwójkę prawie pełnoletnich dzieci. Niezwykle ceni sobie czas spędzany w ogrodzie i w bibliotece. Uwielbia grać na gitarze, pić kawę oraz toczyć szachowe pojedynki. Uważa, że nic tak nie pozwala oderwać się od wszechobecnego poczucia zagrożenia, jak pisanie fantasy, dlatego właśnie tym zajmuje się w wolnych chwilach. Debiutował powieścią Biskup, a Kapłanka jest kontynuacją tej serii także kilka słów o niej samej i fabule:

 

„Nawet niewielki wietrzyk może zmienić los człowieka i świata”, a "Gdy coś czai się w mroku, zastanów się, czy chcesz zapalać światło"

 

W tajemniczych okolicznościach ginie papież Magnus von Rappard i władzę chce przejąć biskup Luiggi Ambrosio. Jednak nie zwraca uwagi na to co dzieje się wokół i zaczyna popełniać te same błędy co jego poprzednicy. Chęć władzy i dominacji przesłania mu wszystko inne i nie dostrzega jak wysoką cenę będzie musiał za to wszystko zapłacić. Każda ze stron stara się prowadzić swoją własną grę, która może być zbyt przerażająca dla ich samych, a co dopiero dla świata. Dążenie do prawdy o Magnusie może tylko pogrążyć jeszcze bardziej cały świat, a już na pewno odmienić los i przyszłość chrześcijaństwa. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej i najlepiej tajemnic strzegą umarli.

 

Fabuła oparta jest na walce o władze i to nie byle jaką bo po papieżu i każdy chce ją mieć. Do tego akcja książki toczy się wielotorowo oraz na różnych płaszczyznach, co w ogólnym kontekście tworzy spójną całość. Tym bardziej, że mamy w związku z tym trzy epilogi, które idealnie tworzą całość i zakończenie książki. Autor pokazuje Nam zacięty wyścig o tron Piotrowy, gdzie wszyscy konkurencji popełniają szkolne błędy. W dodatku w sposób dość obrazowy opisuje jaką trzeba ponieść cenę w celu osiągnięcia sukcesu. Mimo tego, że jest to fantastyka to potrafi trzymać w napięciu jak dobry thriller. Do tego stawia czytelnika przed niejednym dylematem czy pytaniem skłaniając do refleksji oraz przemyśleń. Wszyscy bohaterowie w książce są wyraziści, charakterni do tego przez cała fabułę widzimy jak się rozwijają, ich wszystkie słabości, wątpliwości. Oprócz tego mamy średniowieczne tajemnice, oraz intrygi Watykanu z jednoczesnym połączeniem mitologii słowiańskiej co tylko ubarwia całą książkę. Do tego poprzedzenie początków rozdziałów cytatami z wielkiego dzieła jakim jest „Młot na czarownice” dodaje uroku całej książce. Opisy przyrody czy miejsc akcji są bardzo realistycznie opisane i można je sobie z łatwością wyobrazić. Dodatkowy plus to umieszczenie akcji na Łysej Górze, która znana jest ze zlotów czarownic, innych wierzeń i wszyscy wiedzą, iż ma magiczną moc.

 

Mimo tego, iż jest to drugi tom można spokojnie czytać oddzielnie.

 

Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na samą okładkę książki, która swoimi kolorami przyciąga dość mocno wzrok czytelnika. Twarz kapłanki/czarownicy, a pod spodem krzyż symbolizujący chrześcijaństwo oraz ziemia i kamienie czyli skąd to wszystko się wzięło.

 

Polecam wszystkim do przeczytania.  

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial