Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sieć. Tom 1: Czas Adeptów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sieć. Tom 1: Czas Adeptów | Autor: Agata Lasocka Myszor

Wybierz opinię:

Sandra Wiśniewska

  Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją bardzo ciekawego debiutu polskiej Autorki – książki ‘Sieć. Czas Adeptów” autorstwa Agaty Lasockiej-Myszor. To interesująca pozycja z gatunku science-fiction, którą zaliczyłabym do działu młodzieżówek, chociaż momentami może zaskoczyć drastycznymi, wzbudzającymi ogromne emocje fragmentami, które mogą naprawdę mocno poruszyć przede wszystkim tych nieco wrażliwszych czytelników.

 

Historia opowiada losy Nicka Smith’a, który jest jednym z Utalentowanych – nastolatkiem posiadającym nadzwyczajną zdolność w postaci nadludzko wyostrzonego wzroku. Chłopak, który wychował się bez rodziców i bez większych perspektyw na życie, wykorzystuje swoją wyjątkową umiejętność do kradzieży samochodów. Jednak jedna ze złodziejskich akcji niespodziewanie wciąga chłopaka w wir niebezpiecznych wydarzeń. Z tarapatów wyciąga go Gia, rudowłosa agentka, która składa mu propozycję nie do odrzucenia. Tak oto Nick wstępuje w szeregi Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci, gdzie wraz z innymi Utalentowanymi będzie szlifował swój talent, ale także przyjdzie mu zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Szczególnie groźnymi, gdy w grę wchodzą fanatyczni wyznawcy Nowej Ery.

 

Książka Agaty jest niezwykle dynamiczna, a fabuła obfituje w ciekawe wydarzenia. W jednym tomie znajdziemy wiele interesujących wątków, które jednocześnie tworzą spójną i wciągającą opowieść. Autorka zaprasza czytelnika do codzienności Agencji poprzez postać Nick’a – jego oczami możemy poznawać tajniki szkolenia adeptów, czy uczyć się świata, w którym funkcjonują Utalentowani, a celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo Sieci. Sama koncepcja Sieci jest niezwykle ciekawa, podobnie jak rzeczywistość, którą Agata wykreowała. Wszystko to serwuje czytelnikowi nieco mroczny, pełen akcji klimat, jednocześnie uzupełniony o luźniejsze fragmenty, w których nie brakuje dobrego humoru. Dbają o to przede wszystkim postacie drugoplanowe, czyli inni adepci, którzy przystępują do nauki wraz z Nickiem. Podobało mi się również przedstawienie książkowej rzeczywistości oczami Gii – bohaterki bardziej doświadczonej, która patrzy na wszystko z nieco innej perspektywy niż żółtodziób Nick. To pozwoliło mi naprawdę zanurzyć się w kreacji tego świata i dać się porwać osadzonej w nim historii.  

 

Zaskoczyła mnie brutalność niektórych scen, ale w pozytywny sposób. Dzięki temu nie jest to cukierkowa historia, w której wszystko układa się pod dyktando naszych bohaterów. Uwielbiam dynamikę Nicka i Gii, chemię pomiędzy tą dwójką. Ich relacja i związane z nią rozterki oraz konflikty świetnie uzupełnia pełną akcji fabułę. Uwielbiam także postać Gii, która mimo swego doświadczenia, wciąż mierzy się z problemami z własnym talentem. Uważam, że kreacja tej postaci wyszła Autorce najlepiej, a takie charakterne i pełnokrwiste bohaterki to główny powód, który przyciąga moją osobę do większości wybieranych przeze mnie powieści. 

 

To, co Autorka zaserwowała czytelnikom w ostatnim rozdziale, powinno być karalne. Oczywiście głosik w mojej głowie podpowiadał mi, że wydarzenia, o których czytam, nie mogą być prawdą, ale czytelnicze serce z przerażenia dudniło w piersi niczym dzwon. Oczywiście wszystko okazało się podstępnym plot twistem, który jednak dostarczył mi niemałych wrażeń. Myślę, że właśnie na takie emocje liczy każdy z nas, gdy sięga po kolejną książkę. Uwierzcie, że “Sieć. Czas adeptów” uraczy Was nimi niejednokrotnie.

 

Styl Autorki absolutnie nie pozwala się domyślić, że powieść jest jej debiutem, a fantastycznie zrealizowany audiobook gwarantuje możliwość jeszcze głębszego doświadczania tej ciekawej historii. 

 

Spodziewałam się, że Autorka zakończy opowieść jakimś potężnym cliffhangerem, jednak i w tej materii nie miałam racji. Agata zamknęła tę historię pewną słodko-gorzką klamrą, ale jednocześnie pozostawiła jeszcze mnóstwo wątków, których rozwiązania trzeba szukać w kolejnych tomach. Polecam! Bo to naprawdę kawał świetnej polskiej fantastyki!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial