Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rada Koronna. Tajemnica Askiru. Tom 7

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Richard Schwartz
 • Cykl: Tajemnica Askiru
 • Gatunek: Fantasy
 • Liczba Stron: 386
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788367545594
 • Wydawca: Initium
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Rada Koronna. Tajemnica Askiru. Tom 7 | Autor: Richard Schwartz

Wybierz opinię:

U.

  „RADA KORONNA” - pod tym intrygującym tytułem kryje się najnowsza, siódma już część znakomitego cyklu fantasy „Tajemnica Askiru”, którego to autorem jest Richard Schwartz. I to właśnie na stronach tej książki poznamy dalsze losy doskonale znanych nam bohaterów - na czele z dzielnym Havaldem, który staje oto przed najtrudniejszą próbą w swoim życiu. Powieść ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Initium.

 

 Spełnienie celu, jakim było dotarcie po wielu trudach do Askiru, nie przyniósł naszym bohaterom wyczekiwanego wytchnienia. Oto z jednej strony nikt nie jest chętnym stawienia czoła Thalakovi..., z drugiej zaś samego Havalda i Leandrę spotyka oskarżenie o sprowadzenie śmierci na wielu ludzkich istnień i zniszczenie pokaźnej części kraju. To wszystko schodzi jednak na drugi plan wobec poznanej przez Havalda przepowiedni o tym, że w rozpoczętej właśnie wojnie bogów przyjdzie odegrać mu kluczową rolę..., jak i chwilę potem zginąć...

 

 I tak oto kolejny raz zasiadamy do tej wspaniałej, czytelniczej przygody, w której śledzimy losy naszych ulubionych bohaterów, stajemy się świadkami konfrontacji bogów z ludzkim marzeniem o wolności oraz uczestniczymy w wielkiej polityce, której jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście wojna. Powiem więcej - książka ta stanowi sobą tyleż najobszerniejszą odsłonę serii, co i dzieje się tu chyba jak dotąd najwięcej, co nas czytelników może tylko i wyłącznie cieszyć. 

 

 Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich częściach cyklu Richarda Schwartza, tak i tym razem mamy tu do czynienia z wielowątkową relacją, której sercem są losy Havalda i członków jego drużyny, którzy walczą, proszą o ratunek, poznają kolejne elementy układanki zwanej przeznaczeniem, jak i wreszcie biorą sprawy w swoje ręce, gdyż nie pozostaje im już nic innego. I mamy tu walkę, intrygi, magię, szczyptę dobrego humoru oraz wspaniałą pochwałę potęgi przyjaźni, która może pokonać absolutnie wszystko.

 

 Nie sposób nie odnieść wrażenia, że to właśnie na kartach tej książki zapadają najważniejsze decyzje, podejmowania są najtrudniejsze wybory oraz ponoszone największe poświęcenia - co widać dokładnie na przykładzie samego Havalda, który tak naprawdę musi zadecydować o tym, czy poświęci wszystko, włącznie z własnym życiem. I to też sprawia, że historia ta niesie sobą niezwykle ciężki bagaż emocji na barkach każdego z bohaterów, co też czyni tę opowieść poruszającą i angażującą do samego końca.

 

 Mamy tu wiele literackiego dobra - począwszy od samej fabuły, która zaskakuje i trzyma w napięciu do ostatnich stron..., poprzez kreację - jak zawsze zresztą, barwnych postaci i pięknego świata magii, miecza oraz władzy..., jak i kończąc na poruszeniu w tej relacji uniwersalnych prawd o tym, co jest i co być powinno w życiu najważniejsze, czyli przyjaźń, troska o bliźnich, wiara w siebie i we własne możliwości. To wszystko przekłada się na literacką jakość na polu widowiskowego fantasy, z odkrywania którego czerpiemy wielką radość, przyjemność i satysfakcję. 

 

 Słowem podsumowania - powieść Richard Schwartza pt. „Tajemnica Askiru. Rada Koronna”, to kolejna udana i niezwykle intrygująca odsłona tej serii, która zaskakuje, porusza, jak i też przybliża do najważniejszych zdarzeń z udziałem naszych ulubionych bohaterów. Oczywiście wskazaną jest znajomość poprzednich tomów cyklu, gdyż bez tego będzie nam trudniej odnaleźć się w tej historii, a i też wiele stracimy ze wszelkich smaczków fabularnej relacji. I ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - z pewnością nie będziecie żałować.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial