Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zrujnowanie. League Of Legends

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zrujnowanie. League Of Legends | Autor: Anthony Reynolds

Wybierz opinię:

Agnieszka Nowak

  W League of Legends nigdy nie grałam. Tak, jestem gotowa na hejt ;) Gry komputerowe to nie mój klimat. Uwielbiam jednak fantasy, dlatego nie mogłam nie sięgnąć po tą powieść, która opisuje wydarzenia z tej popularnej gry. Na potrzeby recenzji i dzięki pomocy kolegi spróbowałam też zagrać w grę i zobaczyć, jak wygląda ten wirtualny świat. Kolega dostał natomiast powieść i mógł ocenić jak bardzo jest ona spójna z grą.

 

Fabuła powieści ma miejsce w Camavor - okrutnej krainie o krwawym dziedzictwie. Gdziekolwiek zjawiają się jej rycerze, tam zaczyna się rzeź. Kalista pragnie to zmienić. Kiedy jej młody, narcystyczny stryj Viego zostaje królem, kobieta przysięga hamować jego destrukcyjne zapędy jako jego lojalna powierniczka, doradczyni i generał armii. Plany te krzyżuje zatrute ostrze skrytobójcy, które godzi małżonkę Viega: królowa Izolda zapada na nieuleczalną śmiertelną chorobę.

 

Stan Izoldy się pogarsza, a król pogrąża się w szaleństwie i rozpaczy. Stabilność całego Camavoru jest zagrożona. Kalista, by ocalić królestwo, podejmuje się desperackiej misji: postanawia odnaleźć legendarne Błogosławione Wyspy, na których podobno znajduje się lek mogący ocalić życie królowej. O ile te wyspy w ogóle istnieją i uda się je odszukać… Kalista zostaje uwikłana w okrutne intrygi. Wkrótce będzie zmuszona wybierać między lojalnością wobec Viega a tym, co uważa za słuszne – bo nawet w obliczu całkowitej ciemności jeden szlachetny czyn może zrodzić jasność zdolną uratować świat.

 

„Zrujnowanie“ – pełna rozmachu opowieść o magii, zemście i imperium na skraju upadku. Od samego początku wciągnęła mnie wartka fabuła powieści i zaciekawiły postacie, o którym wiele nie słyszałam. Książkę przeczytał jednak także mój kolega – wytrawny gracz, który zapewnił, że autor świetnie oddał rzeczywistość gry. "Zrujnowanie" Anthony'ego Reynoldsa to pasjonująca podróż przez świat League of Legends, która wplata czytelnika w intrygującą sieć przygód i tajemnic. Autor zgrabnie przedstawia bogactwo postaci, wprowadzając czytelnika w emocjonujące narracje, które łączą się w dynamiczną opowieść.

 

Reynolds perfekcyjnie oddaje atmosferę League of Legends, przenosząc czytelnika na arenę walki, gdzie magia miesza się z strategią. Jego opisy potyczek są tak realistyczne, że można poczuć napięcie i ekscytację, jaką oferuje świat tej popularnej gry."Zrujnowanie" wciąga czytelnika w wir emocji i ukazuje, że świat gry może być równie fascynujący poza ekranem.

 

Bardzo polubiłam Kalistę – księżniczkę Camavoru, która jest dobrą i silną kobietą. Bohaterka w wielu momentach książki wykazuje się odwagą i udowadnia, że dla bliskich jej osób, które kocha, jest w stanie zdobić bardzo dużo i podjąć ryzyko. Cieszę się, że właśnie ona została wybrana na wiodącą postać powieści.

 

Warto podkreślić, że Reynolds w pełni oddaje klimat gry League of Legends, co z pewnością ucieszy fanów. Jego umiejętność wykorzystania charakterystycznych cech postaci i miejsc z gry dodaje powiewu autentyczności całej opowieści.

 

"Zrujnowanie" to lektura, która z pewnością przypadnie do gustu fanom League of Legends, przenosząc ich w ekscytującą podróż po świecie, który tak dobrze znają z ekranu komputera. Anthony Reynolds udowadnia, że świat gier może być nie tylko miejscem rozrywki, ale także źródłem inspiracji dla pasjonujących opowieści. Myślę, że książka powinna spodobać się doświadczonym graczom, ale także tym, którzy wcześniej nie grali w League of Legends, a lubią klimat fantasy.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial