Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mroczne Serca

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mroczne Serca | Autor: Justyna Piotr

Wybierz opinię:

Grażyna_a_czyta

  Ostatnio coraz częściej sięgam po romantasy – czyli romans połączony z wątkiem fantasy. Z tego właśnie powodu „Mroczne serca” zasiliły moją biblioteczkę by zaspokoić mój czytelniczy apetyt na tego typu lekturę. Jak wypadła książka autorstwa Justyny Piotr na tle innych w tym gatunku?

 

Mal, pewnej nocy, budzi się nie wiedząc, gdzie się znajduje. Obce mieszkanie, jej ciało obolałe i potłuczone, a u jej boku tajemniczy, niezwykle przystojny mężczyzna, który twierdzi, że ocalił ją z rąk napastnika. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jej wybawiciel może być niebezpieczny a całe zajście wydaje jej się nieprawdopodobne. Ma zamiar trzymać się od mężczyzny z daleka. Jednak tajemniczy Julian, budzi w niej emocje, których nie spodziewała się poczuć zwłaszcza do kogoś tak despotycznego jak on. Mimo wszelkich prób odcięcia się od niego, mężczyzna przyciąga ją z każdym dniem coraz bardziej. Mal, nie zdaje sobie sprawy, że znajomość z Julianem, wprowadzi ją do świata pełnego zarówno niezwykłych uniesień, ale i mroku, i bólu…

 

Świetnie wykreowani bohaterowie są atutem tej historii, choć nie raz sprawiali, że miałam ochotę potrząsnąć nimi i przemówić do rozumu. Od początku tej historii Julian owiany jest tajemnicą. Niewiele o nim wiemy oprócz tego, że jest apodyktyczny, nie przyjmuje odmowy i to on ustala wszelkie reguły i zasady. Nic nie może się dziać bez jego wiedzy i to właśnie on musi podejmować wszelkie decyzje. Upór Mal jest dla niego nie lada wyzwaniem. Dziewczyna walczy o swoją niezależność i ze strachem patrzy na znajomość ze swoim wybawicielem. Jednak z każdym dniem coraz bardziej poddaje się uczuciom jakie wzbudza w niej Julian. Ich znajomość jest pełna ognia i namiętności, przyciągania i odpychania co momentami potrafiło przyprawić mnie o zawroty głowy jednak ten mrok jaki czaił się w Julianie dokładnie to wszystko tłumaczył.

 

Autorka stworzyła bardzo ciekawy świat magicznych, mrocznych istot, których istnienie usytuowane są na granicy dobra ze złem. Choć jakby się bliżej zastanowić to jednak bliżej mu temu drugiemu. Na plus uważam osadzenie fabuły w współczesnych i na dodatek polskich realiach i wyszło to znakomicie. Mogę jedynie żałować, że niestety nie jest to częstszym zabiegiem u polskich twórców. Autorka udowodniła, że można to zrobić dobrze i wyczuciem. Mroczne, bezwzględne istoty w stolicy? Tutaj poczujecie, że może to być doskonałe połączenie. Sceny erotyczne zostały opisane ze smakiem, a ich ilość jest wyważona. Doskonale wpisują się w klimat tej historii i potrafią przyprawić o rumieniec. To co najbardziej doceniam to emocje, które pióro autorki potrafi wzbudzić w czytelniku. Czułam wręcz zagubienie Mal, jej pociąg do Juliana a momentami obłęd jaki wywoływał w niej ten mężczyzna. Nie zabrakło zwrotów akcji, które niejednokrotnie mnie zaskoczyły. Poczucie niebezpieczeństwa i przyspieszone bicie serca za sprawą nuty adrenaliny również zostało tutaj zaserwowane. Pojawienie się tajemniczego Daniela wywołało zamieszanie i dodatkowo sprawiło, że nie mogłam oderwać się od lektury.

 

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to bardzo udany debiut. Połączenie gatunków wyszło rewelacyjnie i z przyjemnością sięgnę po inne książki autorki, jeśli tylko nadarzy się okazja. To kolejna książka, która w mojej opinii nie została należycie wypromowana by dostać szansę na dotarcie do większej grupy odbiorców. Aż żal, bo z pewnością znalazłaby więcej sympatyków.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial