Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Godzina Święta. Modlitwy I Medytacje

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Godzina Święta. Modlitwy I Medytacje | Autor: Fulton J. Sheen

Wybierz opinię:

MarJadka

  Arcybiskup Fulton J. Sheen, (1895-1979) był znanym amerykańskim duchownym katolickim. Zasłynął jako kaznodzieja, rekolekcjonista i nauczyciel prowadząc od 1930 r. audycję radiową, której słuchały 4 mln Amerykanów. Głośne były nawrócenia ważnych osobistości pod wpływem jego nauk radiowych.Od 1951 roku rozpoczął cykl cotygodniowych programów telewizyjnych pt. Life is Worth Living, które stały się popularne. Był to cykl wykładów na różne tematy prowadzone przez biskupa na żywo. Program powstawał w latach 1951–1957 i 1961–1968. Do końca życia Do końca życia znany był jako płomienny mówca, a kazania, które głosił, przyciągały tłumy. Mimo choroby serca nie zwolnił tempa życia.

 

Obecnie trwa otwarty w 2002 roku proces beatyfikacyjny Czcigodnego Sługi Bożego arcybiskupa Fultona J. Sheena.

 

W swojej książce amerykański duchowny przekazuje wiele ze swoich osobistych doświadczeń. To nie jest sucha teoria. To właściwie czysta praktyka, bo przecież abp Fulton J. Sheen od momentu przyjęcia święceń kapłańskich w 1919 roku codziennie odprawiał Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcał do tej praktyki każdego - zarówno osoby konsekrowane, jak i świeckie. Godzina Święta nadawała poczucie sensu jego życiu, podczas jej odprawiania odszedł do Domu Ojca. Praktykował ją więc przez 60 lat!

 

Z ciekawością zajrzałam więc do tej pozornie niewielkiej książeczki. Niewielkiej objętościowo, ale jakże bogatej w treść! Osoba Sługi Bożego ciągle towarzyszy mi od jakiegoś czasu, z pojęciem „Godzina Święte” również nieraz się już spotkałam – przyszła więc pora na zgłębienie tego tematu.

 

Na początku autor tłumaczy po co właściwie odprawiać Godzinę Świętą. Ponieważ sam był praktykiem, nie teoretykiem,, a przy tym znakomitym kaznodzieją – czyli można by powiedzieć – tłumaczem – obszerne wyjaśnienie jest „lekkostrawne” i zawiera się w dziesięciu, łatwych do zrozumienia nawet dla osoby będącej daleko od kościoła, punktach.

 

Kolejny rozdział poświęcony jest praktycznej „instrukcji” jak odprawiać Godzinę Świętą. I znów jest to przedstawione w sposób bardzo konkretny, a równocześnie przystępny. Przy czym od razu wyjaśniona jest różnica między modlitwą a medytacją - co jest o tyle istotne, że właśnie w czasie odprawiania Godziny Świętej medytujemy.

 

Teraz mamy siedem medytacji. Prawie każdy z tych niezwykle głębokich tekstów kończy się obszernym cytatem z książki Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”, odpowiednio dobranym do treści medytacji.

 

Medytacje poświęcone są zarówno Chrystusowi, Bogu, Eucharystii, życiu jak i Maryi. Ta ostatnia medytacja poświęcona naszej Najświętszej Matce kończy się modlitwami do Matki Bożej.

 

Po medytacjach zamieszczono modlitwy medytacyjne i modlitwy prośby. Sporo z nich to obszerne cytaty ze wspomnianej już książki Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”.

 

Na samym końcu tłumaczka zamieściła krótkie podziękowania i obszerną biografię Sługi Bożego abpa Fultona j. Sheena.

 

Nie można pominąć istotnego faktu, jakim jest samo wydanie „Godziny Świętej”. Książka objętościowo jest nie tylko niewielka, ale i – co nie jest bez znaczenia – stosunkowo lekka. Można więc ją bez przeszkód zabrać ze sobą do kościoła w momencie, kiedy chcąc odprawiać Godzinę Świętą, człowiek będzie chciał posłużyć się tekstami medytacji abpa Fultona J. Sheena.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial