Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Półmrok. Tom 1

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Półmrok. Tom 1 | Autor: Katarzyna Staniszewska

Wybierz opinię:

Grażyna_a_czyta

  „Półmrok” autorstwa Katarzyny Staniszewskiej, rzucił mi się w oczy już w okolicach swojej premiery. Kusił mroczną, zagadkową okładką. Postanowiłam więc sprawdzić co skrywa się na kartach tej książki.

 

Gdy książka dotarła do mnie i już wpadła w moje ręce byłam zachwycona. Na pierwszych stronach znajdziecie krótką charakterystykę bohaterów, która na starcie mojej przygody z nią była dla mnie nieocenionym wsparciem. Postaci jest sporo więc początkowo musiałam się upewniać kto jest kim. Zwłaszcza, że ich imiona są niecodzienne i często dość podobne jedno do drugiego, więc było to nieocenione wsparcie.

 

Eriena jest valkiem, jednym z wielu, choć ona sama w ogóle nie powinna się była urodzić. Jest cudem, którego nikt się nie spodziewał. Wychowywana w siedzibie Zakonu, dorasta jak inni bracia szkoląc się do walki z niebezpieczeństwem, które może w każdej chwili powrócić. Jedno tragiczne wydarzenie obudziło w niej uśpione zdolności, które są niezwykłe nawet wśród jej podobnych. Gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Ciemność, która przed laty niemal doszczętnie zniszczyła królestwo powraca, Dziewczyna u boku kompanów wyrusza w podróż, aby zwalczyć mrok i ocalić świat przed zagładą.

 

Fikcyjny świat wykreowany przez autorkę wciągnął mnie bez reszty i intrygował z każdą stroną coraz bardziej. Tajemniczy zakon, walczący w nim rycerze oraz przede wszystkim magia, świat pogrążający się w ciemnościach, skąpany niemal w morzu krwi - to wszystko, może na pierwszy rzut oka wydawać się nieco zawiłe, ale jak tylko wczujecie się w klimat bez problemu będziecie czerpać z tej książki pełnymi garściami. Fabuła jest utrzymana w aurze spowitej mrokiem i było to dosłownie fascynujące. Nuta romansu wpleciona w całość wzmacniała klimat tej opowieści i była doskonałym dopełnieniem. Podczas całej lektury mogłam wyczuć niepokój jaki kryje się w historii, ta atmosfera została oddana genialnie. Do tego zwroty akcji, które zaskakują i których ciężko się spodziewać. Sceny walk zostały rewelacyjnie przedstawione a tych nie brakowało. Miałam odczucia, że poziom adrenaliny utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie.

 

Jestem pod urokiem tej mrocznej historii i już nie mogę się doczekać kolejnej części by poznać dalsze losy bohaterów, szczególnie Erieny. Główna bohaterka to córka samego Mistrza Zakonu, została fantastycznie wykreowana. Kobieta wychowywana przez samych mężczyzn, braci, z dala od płci pięknej, nie miała łatwego życia. Nie zaznała wiele miłości a intrygi choć być może podszyte dobrymi intencjami nie oszczędziły jej złamania serca. Jej siła, waleczność, a zarazem dobre serce sprawiały, że w moim odbiorze jest idealną postacią. Siostra, przyjaciółka, kochanka czy dane jej będzie zaznać szczęścia i miłości w krainie, która z każdym dniem pogrąża się coraz bardziej w tytułowym „Półmroku”?

 

W mojej ocenie jest to fenomenalna historia, która idealnie trafiła w moje gusta. Ciekawość nie opuszczała mnie nawet na krok. Jak już zaczęłam czytać nie mogłam jej odłożyć na półkę. Dosłownie cały weekend nie rozstawałam się z tą książką. Czyta się ją bardzo szybko choć to dość sporej objętości lektura, to warta poświęcenia jej każdej chwili. Książkę częściowo przesłuchałam w audiobooku, który dostępny jest między innymi w abonamencie Legimi. Mogę Wam z czystym sercem powiedzieć, że słuchało się go wyśmienicie. Jeśli więc lubicie taką formę czytelnictwa to zachęcam Was do sięgnięcia po tę alternatywę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial