Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Poradnik Prawdziwej Damy. Przypadek, Wypadek Czy Intryga?

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Poradnik Prawdziwej Damy. Przypadek, Wypadek Czy Intryga? | Autor: Dianne Freeman

Wybierz opinię:

Tulliana

Zabawna powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym i kryminalnym

 

  Bardzo zainteresował mnie opis tej książki i urzekła jej okładka, więc z ogromnym zainteresowaniem zabrałam się do jej lektury. ,,Poradnik prawdziwej damy. Przypadek, wypadek, czy intryga” to tom trzeci cyklu ,,Hrabina Harleigh i tajemnice”. Książka dość dokładnie opisuje realia XIX-wiecznego Londynu, zostały w niej pokazane wątki społeczno-obyczajowe i różnego rodzaju konwenanse, kody kulturowe, którym często musiały podlegać ówczesne kobiety. Powieść wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i czytało mi się ją dość przyjemnie, choć przyznam, że miejscami trudno było zapamiętać wszystkie wątki oraz ich głównych bohaterów (być może ma to związek z tym, że jest to już trzecia część cyklu książkowego, a ja nie miałam wcześniej okazji przeczytać pierwszego i drugiego tomu).

 

,,Poradnik prawdziwej damy. Przypadek, wypadek, czy intryga” to dość przewrotna opowieść o Frances, która wraz z rodziną szykuje się na ślub siostry i ma nadzieję, że spokojnie spędzi czas na wsi. Aby oczekiwanie na podniosłe wydarzenie, jakim ma myć być ślub upływało w miłej atmosferze, goście mają zamiar brać udział w polowaniu, oddawać się jeździe konnej lub odpoczywać w romantycznej ogrodowej scenerii. Całkiem nieoczekiwanie na wsi dochodzi do wielu tajemniczych zdarzeń i wiele wskazuje na to, że ktoś usiłuje zaszkodzić narzeczonemu siostry Frances. Czy Frances wraz z mężem George’m ustali kto i dlaczego jest winien temu wszystkiemu i zdoła zapobiec strasznej zbrodni?

 

Pełna zwrotów akcji łącząca klimat powieści Jane Austen i Agathy Christie

 

,,Poradnik prawdziwej damy” to moim zdaniem książka skonstruowana ciekawie i niewątpliwie wciągająca swoją fabułą. Na uwagę zasługuje też staranne przedstawienie przez autorkę poszczególnych bohaterów i zadbanie o opisanie ich przeżyć wewnętrznych. Powieść moim zdaniem szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy lubią powieści obyczajowo-romantyczne w dawnym stylu i cenią sobie książki Agathy Christie. Jeśli lubisz pełne zagmatwanych wątków powieści o podwójnej moralności, zagadki kryminalne i urokliwy klimat Londynu z roku 1899, to zapewne z przyjemnością przeczytasz trzeci tom cyklu ,,Hrabina Harleigh i tajemnice”. Wspomniana wcześniej Frances to inteligentna i potrafiąca działać niczym prawdziwy detektyw osóbka, która zrobi wszystko, żeby jej siostra zachowała dobre imię i oczywiście miała ślub jak z bajki. Recenzowana tutaj książka może stanowić dobrą okazję do zastanowienia się nad hierarchią swoich wartości, sensem wychodzenia za mąż dawniej i dziś oraz spokojnym z pozorów życiem na wsi. Książka Diane Freeman to skrząca humorem sytuacyjnym opowieść o sile kobiecych marzeń, intrygach rodzinnych, skrzętnie skrywanej prawdzie, która wychodzi na jaw w całkiem nieoczekiwanych okolicznościach.

 

,,Poradnik prawdziwej damy. Przypadek, wypadek, czy intryga” to także książka, którą można wykorzystać jako inspirację do debat na temat roli społecznej kobiety w XIX wieku. Opisywana już wielokrotnie Frances nie pasuje do szablonu cnotliwych panienek, które interesować się winny jedynie kobiecymi obowiązkami domowymi i swoim małżonkiem, gromadką hałaśliwych dzieci. Co zrobić, by zamiast bicia weselnych dzwonów nie usłyszeć tych zapowiadających nadchodzący pogrzeb? W jaki sposób udowodnić winę sprawcy przestępstwa i nie narazić się na przykre uwagi ze strony niewiele rozumiejącej z tego wszystkiego rodziny?

 

,,Poradnik prawdziwej damy. Przypadek, wypadek, czy intryga” to książka pełna niespodzianek, trzymająca czytelnika w napięciu od pierwszej aż do ostatniej strony. Bardzo przypadła mi do gustu opowiedziana w powieści złożona historia i na pewno sięgnę po dwa wcześniejsze tomy z serii ,,Hrabina Harleigh i tajemnice”. Jeśli nie przepadacie za typowymi romansami, czy powieściami obyczajowymi dla kobiet, gdzie fabuła jest dość przewidywalna, zachęcam byście poznali właśnie serię książek Diane Freeman.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial