Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Modlitewnik Rodzinny. Modlitwy Zawierzenia, Uzdrowienia I Nadziei

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Gatunek: Religia
 • Liczba Stron: 520
 • Rok Wydania: 2023
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788367742788
 • Wydawca: Esprit
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Modlitewnik Rodzinny. Modlitwy Zawierzenia, Uzdrowienia I Nadziei | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Tulliana

Najpiękniejsze modlitwy na każdą okazję

 

  Nie od dziś wiadomo, że rodzina to szczególna grupa społeczna, która wzajemnie się wpiera i szanuje, okazuje sobie miłość w każdej sytuacji oraz..chętnie wspólnie się modli. Jeśli szukacie praktycznego, nowocześnie zredagowanego i bardzo przejrzystego modlitewnika, który będzie odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, z pełnym przekonaniem zachęcam was do jednej z najnowszych publikacji wydawnictwa Esprit pt. ,,Modlitewnik rodzinny”.

 

Wspomniana książeczka została zredagowana tak, aby ułatwiać modlitewne skupienie w rodzinie i dawać okazję do odmawiania takich modlitw, które będą najbardziej adekwatne do święta, sytuacji, albo też intencji, w której się aktualnie znajdujemy. ,,Modlitewnik rodzinny”, który tutaj recenzuję to doskonały przykład na to, że można pięknie rozmawiać z Bogiem, dziękować mu za otrzymane łaski albo prosić w ważnych dla siebie sprawach we wspólnocie ludzi sobie najbliższych – czyli swoich domowników. Książeczka zawiera akty zawierzenia, piękne modlitwy o wstawiennictwo świętych, wzruszające zachęty do zaproszenia Pana Jezusa i Maryi do swojego codziennego życia. Z pomocą tej wartościowej i przyjemnej w lekturze książeczki do modlenia się będziecie mogli np. wypraszać liczne łaski dla swoich współmałżonków, dzieci, rodziców, przyjaciół; powierzać Bogu swoje pociechy oraz uczyć je zaangażowania w codzienne praktyki religijne.

 

Modlitewnik rodzinny, który tutaj recenzuję zawiera mały katechizm oraz oczywiście te najbardziej znane i najczęściej odmawiane przez wiernych modlitwy takie jak: Modlitwa Pańska, Skład Apostolski, Pozdrowienie Anielskie, ale odnajdziecie w nim również przydatne modlitwy na szczególne pory dnia: np. przed pracą, przed nauką, przed jedzeniem, przed wejściem do Internetu, po zakończeniu swoich obowiązków związanych z nauką lub pracą. Szczególnie ciekawą częścią modlitewnika jest ta druga, w której zostały zebrane akty pobożne, modlitwy za narzeczonych, za małżonków, za kapłanów, za szafarzy miłosierdzia, za ojczyznę, za swoich lekarzy. Modlitewnik może stanowić inspirację do zwiększenia jakości i częstotliwości swoich codziennych relacji z Bogiem. Przydatne są tutaj takie modlitwy jak np. do świętego Rocha, do świętego Rafała, do świętego Józefa za chorego, do świętego Michała Archanioła za dusze w czyśćcu. Aby nasze życie duchowe i praktyka religijna były jeszcze bardziej świadome, warto mieć ten modlitewnik zawsze przy sobie oraz jak najczęściej z niego korzystać, również podczas uczestnictwa w nabożeństwach, czy mszach świętych.

 

Książeczka pokazuje dokładnie, jak wygląda struktura i sens mszy świętej, wyjaśnia, jakie są jej części stałe. Bardzo przypadły mi do gustu zawarte w książeczce modlitwy przed Komunią Świętą, modlitwy po Komunii Świętej, jak również do Duszy Chrystusowej. Wartościową i godną uwagą częścią modlitewnika są również modlitwy na poszczególne okresy roku liturgicznego. Dzięki nim będziecie mogli lepiej przeżywać dni świąteczne, w rodzinnej wspólnocie rozważać tajemnice różańcowe i przygotowywać się do Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Wielkiego Postu, Adwentu etc. Książeczka zawiera sporo cennych uwag, rzekłabym „didaskaliów”, które wyjaśniają, jak z niej optymalnie korzystać i uczyć swoje dzieci modlenia się z całą rodziną. W końcowej części książeczki znajdziemy także wykaz bardziej popularnych pieśni religijnych np. Do Matki Bożej, Za zmarłych, na różne okoliczności np. ,,Abba, Ojcze,”, ,,Barka”, ,,Boże, coś Polskę”, ,,Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz” itp. Uzupełnieniem modlitewnika jest zawarta na jego końcu bibliografia.

 

,,Modlitewnik rodzinny” to książeczka do częstego czytania, rozważania, medytowania. Warto wykorzystać jako inspirację do kultywowania rodzinnego świętowania i oddawania czci Bogu. Myślę, że ta publikacja pokazuje, jak wielką wartością jest tzw. domowy Kościół i uzmysławia nam, że niezależnie od sytuacji powinniśmy pokładać w Panu ufność swą, umieć dziękować mu za łaski, okazywać wdzięczność za rodzinę, powierzać jego opiece swoje dzieci. Nowy Rok to dla wielu z nas pretekst co wprowadzenia w życie nowych, cennych nawyków. Dla mojej rodziny będzie to codzienna modlitwa z zastosowaniem właśnie tego pięknego modlitewnika.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial