Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pele

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pele | Autor: Stephane Cohen

Wybierz opinię:

Ambros

  Kim był Pele? Gwiazda jego błyszczała przez wiele lat, rozjaśniała świat światowego futbolu, błyszczała i migotała jasnym blaskiem. Śmiało można zaliczyć go do grona wielkich piłkarzy wszech czasów. Czy był najlepszy? A może najbardziej znany? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, wszystko zależy, jakimi kryteriami oceny się kierujemy, na co zwracamy uwagę, jakie aspekty uznajemy za wiodące. Jestem przekonana, że po lekturze najnowszej opowieści o Pele, będziemy w stanie sami odpowiedzieć na różne pytania. A na pewno będziemy bliżsi jego postaci … Czy dowiecie się o nim czegoś nowego? Czy autor będzie w stanie was czymkolwiek o tej postaci jeszcze zaskoczyć?

 

Pele – geniusz piłki nożnej. Jako jedyny piłkarz w historii trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo świata w piłce nożnej. Zdobył aż 1283 goli w 1367 meczach. Niewyobrażalna liczba. Jedynym jego poważnym konkurentem w tej dziedzinie był Diego Maradona. Nazywał się naprawdę Edson Arantes do Nascimento. Dorastał w biednej rodzinie, ojciec jego również był piłkarzem. Szybko dostrzeżono jego talent i szlifowano przez kolejne lata. Zakończył karierę w odpowiednim momencie. Później – będąc na emeryturze piłkarskiej – spełniał się jako minister sportu, prezes klubów sportowych, a nawet jako aktor. Wiele informacji o nim autor odkrywa, niektóre z nich zaskakują i dziwią. Teraz się dowiaduję, jak niewiele o nim wiedziałam dotychczas. Kochał kobiety, a kobiety kochały jego. Słynął z licznych romansów, nie wiedział też ile ma dzieci, to się później powoli okazywało. Nie zawsze miał dobrych doradców, bankrutował i się odradzał. Miał zamiłowanie do luksusu, kochał pieniądze. A one szerokim strumieniem płynęły do niego z różnych stron. Wzbogacił się nie tylko dzięki grze w piłkę, ale również liczne kontakty reklamowe w firmach na całym świecie zapewniały dopływ pieniędzy.

 

W tej lekturze znajdziemy wiele cennych i dokładnych informacji o jego karierze zawodowej, opisy licznych rozgrywek piłkarskich, opisy zdobywanych goli. Trochę te dokładne opisy przytłaczają, nie jest się w stanie ich wszystkich zapamiętać. Ale dla wytrawnych fanów piłki nożnej to zapewne nie lada gratka.

 

Nie będę odsłaniać wszystkich tajemnic tej ciekawej opowieści o Pele. To tylko niektóre z nich. Liczę, że sami odkryjecie blask tej wielkiej gwiazdy światowego futbolu i okiełznacie zadziorny charakter, jakim się wsławił na wielu meczach.

 

Zapraszam do niesamowitej podróży w świat międzynarodowego futbolu. Otwórzcie się na nieznane emocje i przeżycia. Czekają was emocjonujące chwile w blasku fleszy aparatów dziennikarzy sportowych …

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial