Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Hayden War T.8 Pogranicze W Ogniu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Hayden War T.8 Pogranicze W Ogniu | Autor: Evan Currie

Wybierz opinię:

Panna Zuzanna

  Mieszane odczucia towarzyszą mi po lekturze kolejnego tomu serii Hyden War, zatytułowanego „Pogranicze w ogniu”, autorstwa Evana Currie. Dlaczego moim zdaniem książka nie trzyma poziomu poprzednich tomów i czy warto mimo wszystko ją przeczytać, o tym postaram się opowiedzieć w mojej recenzji.

 

Currie, to doświadczony pisarz science fiction. W swojej kolejnej powieści, przedstawia następne rozdziały kosmicznej sagi, oferując czytelnikom dawkę militarnego sf połączonego z tajemniczym spiskiem. Książka niestety nie trzyma poziomu porównywalnego z poziomem poprzednich tomów. Mało tego. Można mieć przeświadczenie, że im dalej w las, tym wygląda to gorzej…Mam poczucie, że każdy kolejny tom jest coraz bardziej rozczarowujący.Dlaczego? Jednym z powodów są słabo zarysowane postaci, co stanowi wyraźne ograniczenie. Nie ma przez to możliwości, by wczuć się w losy bohaterów i „wgryźć” w fabułę, co wpływa na głębokość doświadczenia czytelniczego, a w zasadzie na płytki charakter tego przeżycia. Jest tu jednak pewien pozytyw w postaci zakończenia, które moim zdaniem niepozbawione jest uroku. Pozostawia ono jednak pewien niedosyt dla czytelników, bo nie ma w nim fajerwerków i spektakularnego rozstrzygnięcia, jakiego można byłoby się spodziewać. To, co z pewnością jest sporym minusem tej książki to zdarzenia, które następowały pod koniec powieści. Były one moim zdaniem momentami nielogiczne, przez co do książki wkradł się chaos…Ale nie można jednocześnie odmówić autorowi, że świat jaki stworzył jest ciekawy i intrygujący. Potrafił on jednocześnie zadbać o to, by opisywany w powieści konflikt utrzymać w odpowiednim napięciu i rozwijać go wraz z rozwojem akcji.

 

To, co może się podobać w „Pograniczu w ogniu”, to przystępny dla czytelnika język oraz interesująca fabuła. To właśnie ten język pozwala wgłębić się w tę historię i zainteresować fabułą. I choć być może nie spełnia ona wszystkich oczekiwań, to koniec końców książkę da się przeczytać dość szybko i w miarę przyjemnie. Evan Currie, jako doświadczony twórca, z pewnością dostarcza kolejną odsłonę swojej popularnej serii. Niemniej jednak, 'Pogranicze w ogniu' może nie spełnić oczekiwań tych czytelników, którzy spodziewali się większego zaangażowania w rozwój postaci oraz bardziej efektownego zakończenia. Ja w każdym razie czuję się nieco rozczarowana. Na plus należy zaliczyć również sposób opisywania świata, jego rodzących się konfliktów (z wyjątkiem końcówki książki o czym już wspominałam wcześniej), ale najbardziej urzekały mnie jasno podane oraz bardzo precyzyjne informacje naukowe.

 

Wszystkie te elementy sprawiają, że ta książka jest dość przyjemnym czytadłem, niestety nie wychodzącym poza pewien poziom. Bardzo przeciętny poziom, dodajmy. Jeśli jednak czytało się poprzednie tomy książki, to sięgnąć po nią trzeba, by przekonać się w jaki sposób rozstrzygnięta została historia i dokąd bohaterów doprowadziły ich wybory. Dla fanów i miłośników poprzednich tomów, jest to więc lektura obowiązkowa. Dla pozostałych – niekoniecznie. Mimo wszystko to dość interesująca lektura, pomimo swoich niedociągnięć.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial