Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Najciemniejsze Odcienie Czerwieni

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Najciemniejsze Odcienie Czerwieni | Autor: Alicja Nowak

Wybierz opinię:

Małgorzata Pac

  Siłą rozumu próbowałem zwalczyć nasilający się niepokój, lecz ogarniało mnie coraz silniejsze drżenie, a serce przygniatał inkub nieuzasadnionego lęku. Ci, co śnią za dnia, wiedzą o wielu rzeczach niedostępnych dla tych, co śnią tylko nocą.

Edgar Allan Poe.

 

 Powieści gotyckie od zawsze zajmowały wyjątkowe miejsce, urzekając czytelników swoją tajemniczością, mrocznymi sceneriami oraz zawiłą fabułą. Te utwory, wyrastające z głębokich korzeni romantyzmu, często przenoszą nas w świat, gdzie rzeczywistość splata się z nadprzyrodzonym, a codzienne życie przybiera nieoczekiwane, często przerażające oblicza.

 

Alicja Nowak, w swojej najnowszej, debiutanckiej powieści „Najciemniejsze odcienie czerwieni”, zabiera czytelników w mroczną i zagadkową podróż wraz z osiemnastoletnią dziewczyną Chiarą Federicą Bonverte. Główna bohaterka budzi się w lesie, bez wspomnień o swojej przeszłości, rodzinie czy nawet swoim domu. Początek, pełen tajemnic i niewiadomych, skutecznie wciąga czytelnika w gęstą atmosferę niepewności.

 

Kiedy Chiara trafia do gotyckiej rezydencji zamieszkałej przez tajemnicze rodzeństwo i ich wuja, historia zaczyna przybierać na intensywności. Opisy rezydencji, jej mieszkańców oraz ich codziennych zwyczajów są plastyczne, tworząc wizualny i emocjonalny kontekst dla zagadek, które Chiara musi rozwikłać. Autorka zręcznie kreuje atmosferę niepokoju i niepewności, która otacza główną bohaterkę.

 

Narracja Nowak jest płynna i naprawdę wciągająca, co sprawia, że czytelnik bez trudu śledzi zawiłości historii. Dialogi między postaciami są naturalne i przekonujące, co dodatkowo wzmacnia realizm przedstawionego świata. W miarę rozwoju wydarzeń pojawiają się nowe pytania dotyczące tożsamości Chiary, jej przeszłości i tajemnice, które skrywają mieszkańcy rezydencji.

 

Autorka umiejętnie buduje napięcie i ciekawość, pozostawiając czytelnika w stanie ciągłego oczekiwania na rozwiązanie zagadek. Elementy thrillera psychologicznego mieszają się tu z motywami gotyckiego horroru, tworząc niepowtarzalny klimat. Wątki tajemnicze są przemyślane i zaskakujące, co utrzymuje zainteresowanie czytelnika do samego końca.

 

Zawartość fabularna tej powieści jest intensywna i przepełniona mrokiem, co sprawia, że akcja nieustannie pędzi do przodu, trzymając czytelnika w stanie nieustającego zaangażowania. Dynamiczny rozwój wydarzeń w książce zapewnia, że nudne momenty są niemal nieistniejące. Zamiast tego, czytelnicy mogą spodziewać się falujących emocji — od uczucia strachu po chwilowe poczucie dezorientacji. Gęsta atmosfera i nieprzewidywalność narracji sprawiają, że lektura staje się prawdziwą podróżą przez różnorodne, często niepokojące stany emocjonalne. Każdy obrót fabuły wnosi nowy element zaskoczenia, utrzymując napięcie i zainteresowanie od pierwszej do ostatniej strony.

 

Niestety, pomimo wielu mocnych stron książki, istnieją również elementy, które mogą wydawać się rozczarowujące. Główna bohaterka, Chiara, mimo całkiem zgrabnie przedstawionego portretu psychologicznego, w dalszej części historii staje się postacią niespójną. Jej reakcje i decyzje często nie zgadzają się z wcześniej ustalonym profilem, co prowadzi do pewnego rodzaju frustracji podczas czytania.

 

Ponadto wątek romantyczny, który wydaje się mieć potencjał na początku, szybko staje się płytki i pozbawiony głębszych emocjonalnych i psychologicznych warstw. Relacje między Chiarą a postaciami z rezydencji rozwijają się w sposób nieprzekonujący i schematyczny, co może być rozczarowaniem dla tych, którzy oczekiwali bardziej złożonej i angażującej historii miłosnej.

 

Podsumowując, „Najciemniejsze odcienie czerwieni” to książka, która z pewnością zainteresuje miłośników tajemnic i gotyckich klimatów. Mimo pewnych niedoskonałości, jak niespójność głównej bohaterki czy jednoznacznie opisany wątek romantyczny autorka zbudowała wciągającą historię i potrafi utrzymać zainteresowanie czytelnika do samego końca.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial